Справа № 125/688/19
Провадження № 22-ц/801/531/2020
Категорія: 32
Головуючий у суді 1-ї інстанції Хитрук В. М.
Доповідач :Войтко Ю. Б.
ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
03 лютого 2020 року м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд в складі судді судової палати з цивільних справ Войтка Ю.Б., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Чоловський Олександр Миколайович, на ухвалу Барського районного суду Вінницької області від 28 грудня 2019 року у справі №125/688/19 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Шаргород про забезпечення позову у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Шаргород до ОСОБА_1 , Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Подільська Зоря , Приватного підприємства Украгро ТТК про визнання правочинів недійсними,
встановив:
До Вінницького апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Чоловський О.М. на ухвалу Барського районного суду Вінницької області від 28 грудня 2019 року.
Вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження, суд дійшов висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без руху з наступних підстав.
За загальним правилом статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 15-ти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до частини другої статті 354 цього Кодексу учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Як свідчать матеріали справи, оскаржувана ухвала постановлена судом першої інстанції без участі сторін 28 грудня 2019 року, тоді як 20 січня 2020 року відповідач ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Чоловський О.М., через суд першої інстанції подала апеляційну скаргу у якій, крім іншого, просить поновити строк на апеляційне оскарження зазначеної ухвали посилаючись на те, що її копію отримала 08 січня 2020 року.
Проте до апеляційної скарги відповідач не додала жодного доказу на доведення обґрунтованості клопотання про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження судової ухвали. В матеріалах оскарження ухвали, які надійшли апеляційному суду, такі докази також відсутні.
Відповідно до частини третьої статті 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення.
Крім того, апеляційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 ЦПК України.
Так, частиною четвертою статті 356 ЦПК України встановлено, що до апеляційної скарги додаються, крім іншого, документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Однак ОСОБА_1 такі документи до скарги не додано, судовий збір згідно вимог Закону України Про судовий збір від 08 липня 2011 року не сплачено, а підстави звільнення від спати судового збору відсутні.
Відповідно до підпункту 9 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду фізичною особою апеляційної скарги на ухвалу суду встановлено ставку судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна скарга подається до суду (420 грн 40 коп.).
Відтак скаржнику слід сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на ухвалу суду у сумі 420,40 грн та надати Вінницькому апеляційному суду платіжний документ про оплату вказаних витрат, які перерахувати за наступними банківськими реквізитами:
Отримувач коштів: УК у м. Вінниці/отг. м. Вінниця/22030101
Код ЄДРПОУ: 38054707
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UА478999980313101206080002856
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: *;101;
Відповідно до частини третьої статті 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Подана апеляційна скарга ОСОБА_1 підписана адвокатом Чоловським О.М., при цьому до апеляційної скарги додано копію договору про надання правової допомоги у цивільній справі від 14 листопада 2019 року. Будь-яких інших документів на підтвердження повноважень адвоката матеріали справи не містять.
Проте частиною четвертою статті 62 ЦПК України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Отже адвокату належить надати документи, визначені частиною четвертою статті 62 ЦПК України, що посвідчують його повноваження як представника відповідача.
Згідно з частиною другою статті 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві - стаття 185 ЦПК України.
Враховуючи вищевикладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі статті 357, статті 185 ЦПК України, з наданням скаржнику строку для усунення недоліків апеляційної скарги.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185, 356, 357 ЦПК України,
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Чоловський Олександр Миколайович, на ухвалу Барського районного суду Вінницької області від 28 грудня 2019 року - залишити без руху, надавши скаржнику строк - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків.
Роз`яснити, що протягом вказаного строку скаржник має право звернутись до суду із заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду, вказавши підстави для поновлення такого строку та надавши відповідні докази. Невиконання вимог ухвали в цій частині є підставою для відмови у відкритті апеляційного провадження.
У випадку невиконання вимог ухвали в іншій частині апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернена особі, яка її подала.
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду Ю. Б. Войтко
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2020 |
Оприлюднено | 05.02.2020 |
Номер документу | 87342200 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Войтко Ю. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні