Ухвала
від 04.02.2020 по справі 315/423/18
ГУЛЯЙПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 315/423/18

Номер провадження № 2-во/315/4/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2020 року м. Гуляйполе

Гуляйпільський районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді Романько О.О.,

за участю секретаря Сухової С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву позивача про виправлення опискиу рішенні суду за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , до Гуляйпільської міської об`єднаної територіальної громади, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні позивача: відділ Держгеокадастру у Гуляпільському районі Головного управління Дергеокадастру в Запорізькій області, приватний нотаріус Гуляйпільського районного нотаріального округу Запорізької області Демченко Тетяна Миколаївна, про визнання права власності в порядку спадкування,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , до Гуляйпільської міської об`єднаної територіальної громади, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні позивача: відділ Держгеокадастру у Гуляпільському районі Головного управління Дергеокадастру в Запорізькій області, приватний нотаріус Гуляйпільського районного нотаріального округу Запорізької області Демченко Тетяна Миколаївна, про визнання права власності в порядку спадкування.

02.07.2018 року судом було ухвалене рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 було задоволено. Рішення суду набрало законної сили 03.08.2018 року.

31.01.2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про виправлення описки в рішенні суду, оскільки під час виготовлення судового рішення було допущено описку в його резолютивній частині, а саме при зазначенні площі земельної ділянки невірно зазначено кількість гектар, а саме - 0,2010 га замість 0,1010 га.

Оскільки було допущено описку в рішенні суду, суд призначив судове засідання для вирішення питання про внесення відповідних виправлень до нього.

Відповідно до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Відповідно до ухвали суду від 31.01.2020 року було постановлено проводити розгляд порушеного питання без виклику учасників судового процесу.

Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, оскільки відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснювався судом за відсутності учасників справи.

Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судове рішення у цивільній справі № 14 від 18.12.2009 року, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання. Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено.

Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.

Виходячи з позиції Верховного Суду України (ухвала Верховного Суду України у справі №6-788цс16 від 22.02.2017р.), суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.

Верховний Суд, у своєму рішенні від 14 січня 2019 року по справі № 369/8367/16-ц, провадження № 61-10808св18 виходив з того, що описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття.

Дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає за необхідне виправити описку в рішенні Гуляйпільського районного суду Запорізької області від 02 липня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , до Гуляйпільської міської об`єднаної територіальної громади, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні позивача: відділ Держгеокадастру у Гуляпільському районі Головного управління Дергеокадастру в Запорізькій області, приватний нотаріус Гуляйпільського районного нотаріального округу Запорізької області Демченко Тетяна Миколаївна, про визнання права власності в порядку спадкування, а саме зазначити в абзаці четвертому резолютивної частини рішення площу земельної ділянки 0,1010 га замість невірно зазначеної - 0,2010 га.

Керуючись ст. ст. 260, 261, 269, 353-354 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні суду задовольнити.

Виправити описку в рішенні Гуляйпільського районного суду Запорізької області від 02 липня 2018 року у справі за позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , до Гуляйпільської міської об`єднаної територіальної громади, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні позивача: відділ Держгеокадастру у Гуляпільському районі Головного управління Дергеокадастру в Запорізькій області, приватний нотаріус Гуляйпільського районного нотаріального округу Запорізької області Демченко Тетяна Миколаївна, про визнання права власності в порядку спадкування, а саме в четвертому абзаці резолютивної частини рішення після словосполучення земельну ділянку площею зазначити площу земельної ділянки як 0,1010 га.

Ухвала складена та підписана 04.02.2020 року.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Запорізького апеляційного суду через Гуляйпільський районний суд Запорізької області протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Суддя: О. О. Романько

СудГуляйпільський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення04.02.2020
Оприлюднено05.02.2020
Номер документу87354437
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —315/423/18

Ухвала від 04.02.2020

Цивільне

Гуляйпільський районний суд Запорізької області

Романько О. О.

Ухвала від 31.01.2020

Цивільне

Гуляйпільський районний суд Запорізької області

Романько О. О.

Рішення від 02.07.2018

Цивільне

Гуляйпільський районний суд Запорізької області

Романько О. О.

Ухвала від 15.06.2018

Цивільне

Гуляйпільський районний суд Запорізької області

Романько О. О.

Ухвала від 06.04.2018

Цивільне

Гуляйпільський районний суд Запорізької області

Романько О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні