Рішення
від 16.08.2007 по справі 3/189-3302
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

3/189-3302

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" серпня 2007 р.Справа № 3/189-3302

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Турецького І.М.             

Розглянув справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю „Вест  Роял Кепітал”(код ЄДРПОУ 33879894) м. Львів вул. Котляревського 22\2

          до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Ровекс”(код ЄДРПОУ 30690822) м. Тернопіль вул. Подільська,38-а

за участю представників сторін:   

          позивача : Котис В.Я. - представник по довіреності №04/05-5 від 14.05.2007р.

          відповідача: Яненко О.Ю. -  представник по довіреності №01-253 від 01.08.2007 р.

          Суть справи: До господарського суду Тернопільської області поступила позовна заява  Товариства з обмеженою відповідальністю „Вест  Роял Кепітал”, м. Львів вул. Котляревського 22/2  до Товариства з обмеженою відповідальністю „Ровекс”, м. Тернопіль вул. Подільська,38-а , в якій позивач просить стягнути з відповідача у свою користь 149 645 грн. 84 коп. , в тому числі :

* 140 000 грн. боргу за надані послуги ,  згідно договору №Е -008 від 22 травня 2006 року „ Про організацію залучення  грошових  коштів  шляхом  випуску  та розміщення  цінних паперів „ заключного між  сторонами;

* 1596 грн. пені  за несвоєчасну оплату за  надані послуги   згідно договору №Е -008 від 22 травня 2006 року «Про організацію залучення  грошових  коштів  шляхом  випуску  та розміщення  цінних паперів «,  укладеного  між  сторонами;

* 1311 грн. 78 коп. - 3% річних , плати за користування чужими коштами за час прострочки у відповідності ст.625 ЦК України;

* 6738 грн. 06 коп.  збитків спричинених  позивачу в результаті  інфляційних процесів  коштів за час прострочки у відповідності ст.625 ЦК України.

Судові витрати  покласти на відповідача.

   Відповідач своїм конституційним правом на захист  скористався. Явку в судове засідання свого представника  забезпечив.

Надав суду відзив на позов, в якому проти позову заперечує, посилаючись на те, що  згідно додаткової угоди №1  від 20 грудня  2006 року  позивач  зобов'язаний був  здійснити до 15 лютого 2007 року залучення  коштів, які  своєчасно не виконав, а тому згідно ст.358 ч.3 ЦК України відповідач має право відмовитися від  виконання свого обов'язку.

При таких обставинах, відповідач просить позовні вимоги позивача  залишити без   задоволення.

     В розпочатому судовому засіданні представникам сторін   роз'яснено їх права передбачені ст.ст.20,22,81-1 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно дослідивши обставини справи, та вислухавши  представників сторін, суд встановив наступне:

     22 травня  2006 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Вест Роял Кепітал», юридична особа створена за законодавством України, (далі - «Андеррайтер»), в особі директора Михальцевича Олега Орестовича, що діє на підставі Статуту, ліцензія про право на здійснення професійної діяльності по випуску та обігу цінних паперів серії АВ № 020503 від 20.01.2006 р., та Товариство з обмеженою відповідальністю «Ровекс»(далі - «Емітент»), в особі директора Зайцевої Ольги Йосипівни, що діє на підставі Статуту, надалі за текстом разом "Сторони", а окремо "Сторона", уклали цей договір (надалі - Договір) про наступне:

    1. Предмет Договору

    1.1.  Емітент замовляє, приймає та оплачує на умовах, визначених Договором, а Андеррайтер зобов'язується вжити всіх заходів щодо організації залучення грошових коштів - фінансування, шляхом випуску цінних паперів на умовах, визначених Договором (далі - Заходи) з наступним їх  розміщенням  і  у  зв'язку з  цим вважається організатором  залучення  фінансування для Емітента.

    1.2.  Заходи щодо організації залучення фінансування здійснюються у вигляді:

-  підготовки  інформаційних матеріалів про Емітента та (або) проектів, що передбачається фінансувати за рахунок ресурсів, одержаних внаслідок залучення фінансування, та (або) інших документів;

-  здійснення погоджених із Емітентом операцій, пов'язаних з реєстрацією випуску цінних паперів та з оприлюднення інформації стосовно випуску цінних паперів.

    1.3.  Розміщення цінних паперів здійснюється шляхом первинного продажу цінних паперів на відкритому ринку, в зв'язку з чим Емітент доручає Андеррайтеру здійснити всі необхідні заходи щодо розміщення цінних паперів, а саме: укладати від імені і за рахунок Емітента договори на продаж цінних паперів з третіми особами. При цьому Андеррайтер розміщує цінні папери Емітента серед третіх осіб за ціною, що погоджується з Емітентом, та оформлюється окремим дорученням, яке є невід'ємним додатком до цього Договору.

    1.4.   Емітент погоджується,  що Андеррайтер здійснює на користь Емітента лише Заходи, передбачені пунктами 1.1., 1.2 та  виконуватиме розміщення згідно пункту 1.3. Договору, крім випадків, коли Андеррайтер висловить письмову згоду на письмове (лист) чи усне прохання Емітента про здійснення будь-яких інших заходів (далі - додаткові заходи). Якщо Емітент просить про здійснення додаткових заходів усно і не підтверджує своє прохання у письмовій формі, Андеррайтер, у разі  згоди, підтверджує одержання такого  замовлення листом до Емітента, в якому визначаються обсяг та умови здійснення додаткових заходів. Копія такого листа  підписується  Емітентом  та повертається Андеррайтеру.  Листи  з  питань здійснення додаткових заходів, що надіслані чи передані Сторонами і засвідчують волевиявлення обох Сторін щодо   здійснення   додаткових   заходів,   вважаються   невід'ємного   частиною   цього Договору.

За відсутності письмової домовленості Сторін про інше, всі умови цього Договору (за винятком початкового визначення обсягу встановлених Заходів) застосовуються до здійснення додаткових заходів.

    1.5.  У Договорі:

    1.5.1. Термін "залучення фінансування” розуміється як здійснення Емітентом, або визначеними Емітентом  організаціями, або уповноваженими представниками Емітента, або афілійованими з Емітентом організаціями залучення на умовах строковості, платності та повернення фінансових чи інших ресурсів, що використовуються цими особами на власний розсуд чи у цілях, погоджених із кредиторами. При цьому, - для цілей визначення терміну "залучення фінансування":

- сума залучення фінансування, що дорівнює номінальній сумі прийняття боргових зобов'язань, складає що найбільше 6 000 000,00 грн. (словами: шість мільйонів гривень 00 коп.);

- строк залучення фінансових ресурсів складає до 4 (чотирьох) років, але не менше ніж 4 (чотири) роки на умовах щорічної оферти;

- купонний платіж складає щонайбільше 16 (шістнадцять) відсотків річних та виплачується не частіш ніж раз у квартал;

- остаточна доходність розміщення облігацій визначається Емітентом на підставі отриманих від потенційних   інвесторів   конкурентних   пропозицій,   які   доводяться   до   відома   Емітента Андеррайтером письмово або в усній формі;

    1.5.2.  Термін  "кредитор" розуміється як держава Україна або організація, що створена за законами України, або інша, ніж Україна, держава або організація, що створена за законами іншої держави або відповідно до міжнародних договорів, чи об'єднання таких організацій, незалежно від характеру та строку такого об'єднання, що погодилися на надання, на умовах строковості,   платності  та  повернення,  фінансових  чи   інших  ресурсів  для  використання Емітентом, або визначеними Емітентом організаціями, або уповноваженими представниками Емітента, або афілійованими з Емітентом організаціями.

    1.5.3.   Термін   «дата завершення   операції   залучення   фінансування»  розуміється   як   дата одержання  Емітентом   фінансових  чи  інших  ресурсів   від  кредиторів   та/або   організацій, залучених Емітентом за участю Андеррайтера для здійснення операції залучення фінансування.

    1.6.   Зобов'язання      Андеррайтер   щодо   здійснення   Заходів   та   (або)   додаткових   заходів вважаються виконаними  з дати завершення операції залучення  фінансування  на умовах, визначених Договором, або з іншої дати, письмово погодженої Сторонами.

     2. Права та обов'язки Сторін

     2.1. Емітент зобов'язується:

     2.1.1.   Протягом 5 (п'яти) календарних днів з дати набрання чинності Договором надати Андеррайтеру всі необхідні підтверджуючі документи щодо завершення внутрішніх процедур про ухвалення рішення про залучення фінансування на умовах, визначених Договором.

     2.1.2.  На вимогу Андеррайтера надавати необхідну інформацію про діяльність Емітента, в тому числі інформацію,  підготовлену іншими професійними радниками Емітента, та приймати рішення, від яких залежить виконання Андеррайтером своїх зобов'язань за Договором.

     2.1.3.  Письмово повідомляти Андеррайтера про прізвища і посади своїх посадових осіб чи інших працівників, уповноважених від імені Емітента надавати Андеррайтеру замовлення на додаткові заходи та визначати умови їх проведення.

     2.1.4. Повідомити юридичних радників, аудиторів та інших професійних радників Емітента про залучення   фінансування,   яке   визначається   Договором,   та   одержати   від   них   необхідні документи, за   змістом   та   формою,   що   задовольнятиме   Андеррайтера,   які   (документи) підтверджуватимуть  можливість  здійснення залучення  фінансування  та підтримуватимуть здійснення залучення фінансування.

     2.1.5.  Подавати в строки, що будуть визначені і повідомлені Андеррайтером, до державних органів, професійних організацій фондового ринку та інших організацій від власного імені документи, необхідних для здійснення операції залучення фінансування.

    2.1.6.    Погоджувати   з   Андеррайтером   тексти   всіх   публічних заяв  і   повідомлень,   що характеризуватимуть фінансовий стан Емітента або іншим чином  впливатимуть  на  залучення фінансування та здійснювати відповідні заяви та повідомлення за письмовим проханням Андеррайтера .

    2.1.7. Надати Андеррайтеру довіреність на здіснення заходів щодо укладання договорів купівлі - продажу цінних паперів.

    2.2. Андеррайтер зобов'язується:

    2.2.1. Розпочати здійснення заходів, визначених пунктами 1.1. та 1.2. Договору, протягом трьох днів з дати виконання Емітентом п. 2.1.1. цього Договору.

    2.2.2.     Погоджувати    з    Емітентом    тексти    всіх    публічних    заяв    і    повідомлень,    що характеризуватимуть фінансовий стан Емітента або іншим чином впливатимуть на залучення фінансування.

    2.2.3.   Готувати будь-яку  інформацію про Емітента, зокрема але не обмежуючись, проект рішення про  випуск  облігацій,  проект інформації про випуск  облігацій для реєстрації в Державні комісії з цінних паперів та фондового ринку, інвестиційний меморандум Емітента - інформація для публічного  оголошення про емітента, яка    на розсуд Андеррайтера, буде необхідною   для   залучення   фінансування,   зокрема   щодо   суттєвих   умов   діяльності   та фінансового стану Емітента, та надавати рекомендації щодо способу публічного оголошення такої інформації.  Вартість  робіт третіх сторін, що можуть  залучатися Андеррайтером  на виконання цього  підпункту,  може  сплачуватися  на умовах  підпункту  2.3  Договору  або безпосередньо Емітентом.

    2.2.4. Здійснювати інші необхідні дії з метою забезпечення залучення фінансування.

    2.2.5.  Організувати та провести презентації Емітента, умов залучення фінансування, напрямків використання коштів тощо, та інші публічні заходи, що, на розсуд Андеррайтера, будуть необхідними для залучення фінансування. Вартість робіт третіх сторін, що можуть залучатися Андеррайтером на виконання цього підпункту, може сплачуватися на умовах підпункту 2.3 Договору або безпосередньо Емітентом.

    2.2.6.  Під час розміщення цінних паперів, виконувати дане йому доручення у відповідності з вказівками Емітента та у триденний строк після закінчення строку розміщення цінних паперів відповідно до інформації про випуск цінних паперів надати Емітенту звіт про виконання доручення з розміщення цінних паперів.

    2.3.   Андеррайтер має право за погодженням із Емітентом .залучати під час та з метою здійснення заходів, третіх осіб, вартість робіт яких оплачуватиметься Емітентом.

Сторони домовилися, що відповідно до цього пункту Договору Емітент відшкодовує Андеррайтеру вартість робіт третіх осіб, сплачених Андеррайтером, повній у сумі за умови письмового підтвердження понесених витрат.

    3. Винагорода Андеррайтера

    3.1.  Загальна винагорода Андеррайтера за організацію випуску облігацій складає 180000, 00 грн. (словами: сто вісімдесят тисяч 00 коп.), та сплачується наступним чином:

    1)  на протязі 7 (семи) банківських днів з дати укладення цього договору Емітент сплачує на банківський рахунок Андеррайтера 40 000, 00 грн. (словами: сорок тисяч грн. 00 коп.);

    2)  на протязі 7 (семи) банківських днів з дати реєстрації випуску цінних паперів Емітент сплачує на банківський рахунок Андеррайтера 140 000,00 грн. (словами: сто сорок тисяч грн. 00 коп.).

Грошові кошти, витраченні Емітентом на проведення рекламних та інформаційних заходів по висвітленню умов розміщення і обігу Облігацій, не вираховуються з загальної винагороди Андеррайтера.

    3.2.   Плата за організацію  випуску  облігацій  Андеррайтером  здійснюється Емітентом  на розрахунковий рахунок Андеррайтера № 26502000684001 у Філії ВАТ КБ «Надра»Львівське РУ, МФО 325978, код ЄДРПОУ 33879894.   

3.3.У випадку відмови ДКЦПФР в реєстрації випуску  та інформації про випуск  облігацій ТОВ „Ровекс” Андеррайтер зобов'язаний  в семиденний термін  з моменту відмови повернути Емітенту кошти перераховні останнім згідно підпункту 1 пункту 3.1 Договору.

    4. Конфлікт інтересів

    4.1.  Емітент усвідомлює та погоджується з тим, що Андеррайтер може здійснювати будь-які дії, пов'язані з виконанням зобов'язань по відношенню до інших  своїх клієнтів поряд з Заходами,  що   здійснюються  для  Емітента.  Емітент  усвідомлює  також,  що  інші  клієнти Андеррайтера   можуть   мати   інтереси,   що   протилежні   інтересам   Емітента.   Як   правило, Андеррайтер продовжуватиме стосунки з такими клієнтам.

    4.2.  Емітент зобов'язується не заперечувати проти відносин Андеррайтера з іншими клієнтам, інтереси   яких   хоча   і   протилежні  інтересам  Емітента,   але   не   є   істотно   пов'язаними   зі здійсненням Заходів Емітента за Договором.

    4.3. У той же час Емітент може заперечувати проти здійснення Андеррайтером дій, пов'язаних з виконанням  зобов'язань   за  договорами  з  іншими  клієнтами,  що  пов'язані  з  інтересами, протилежними інтересам Емітента, якщо Андеррайтером від Емітента одержана конфіденційна інформація, яка, якщо б вона стала відомою такому іншому клієнту Андеррайтера, могла би бути використана цим клієнтом у відносинах з Емітентом та мати для Емітента наслідком прямі збитки чи упущену вигоду (конфлікт інтересів).

    4.4. Андеррайтер в письмовій формі повідомляє Емітент про наявність конфлікту інтересів.

    4.5. Емітент повідомляє Андеррайтера про будь-який можливий конфлікт інтересів, виникнення якого він може передбачити та про який йому стало відомо.

    4.6. Емітент у разі конфлікту інтересів має право вимагати від Андеррайтера:

або не укладати чи припинити договір з іншим клієнтом, з яким у Емітента існує конфлікт

інтересів;

або дострокового припинення Договору.

    5. Відповідальність

    5.1. У разі порушення Емітентом строків проведення розрахунків за здійснення заходів та розміщення, Емітент на вимогу Андеррайтера сплачує Андеррайтеру пеню в розмірі 0,01 (нуля цілих однієї сотої) відсотку від несвоєчасно сплаченої суми за кожний день прострочення, але не більше 3 (трьох) відсотків від несвоєчасно сплаченої суми.

    5.2. Андеррайтер несе відповідальність за збитки, упущену вигоду та витрати Емітента чи третіх осіб, що настали у зв'язку з використанням результатів дій, виконаних Андеррайтером, якщо в судовому порядку буде встановлено, що такі збитки, упущена вигода, витрати чи боргові зобов'язання є результатом грубої необережності чи навмисних дій (бездіяльності) з боку Андеррайтера. У будь-якому іншому випадку Андеррайтер не несе відповідальності за збитки, упущену вигоду та витрати Емітента чи третіх осіб, що настали у зв'язку з використанням результатів дій Андеррайтера. У будь-якому випадку, Андеррайтер не несе відповідальності за боргові зобов'язання, що виникнуть у Емітенту у зв'язку з використанням результатів дій Андеррайтера.

    6. Форс-мажор

    6.1. У випадку настання після підписання цього Договору обставин форс-мажору, тобто виникнення будь-яких обставин, які неможливо було передбачити і які перебувають поза розумним контролем однієї із Сторін (зокрема, але не виключно: повінь, пожежа, землетрус, інші природні явища; війна чи військові дії; страйк, громадські заворушення; зміни законодавства, які забороняють Сторонам чи одній із Сторін виконання зобов'язань за Договором), якщо такі обставини перешкоджають виконанню зобов'язань  за Договором, утруднюють чи призводять до затримки виконання, Сторона ,яка не може належним чином  виконати свої зобов'язання, повинна негайно сповістити  про це другу сторону  у письмовій формі  протягом 5(п'яти) календарних днів з дати  виникнення форс –мажорних обставин.

    У такому ж порядку надсилається повідомлення і про закінчення форс-мажорних обставин.

    6.2.  Наявність обставин форс-мажору має бути документально підтверджена компетентним органом, зокрема довідкою Торгово-промислової палати України.

    6.3.  Невиконання, несвоєчасне чи неналежне виконання Стороною зобов'язання у зв'язку із обставинами форс-мажору не тягне за собою її відповідальності, передбаченої Договором.

    6.4.  Період звільнення від відповідальності починається із моменту настання форс-мажорних обставин і закінчується моментом, коли Сторона, що не виконує зобов'язання у зв'язку із такими обставинами, здійснила чи дійсно могла б здійснити заходи для виходу із форс-мажору.

    6.5.  Форс-мажор автоматично продовжує строк виконання зобов'язань на весь період дії форс-мажорних обставин і ліквідації їх наслідків.

    6.6.  Якщо прострочення виконання зобов'язання, спричинене форс-мажорними обставинами, буде тривати більше 90 календарних днів, будь-яка із Сторін може відмовитися від подальшого виконання Договору. У такому випадку Сторони не вимагатимуть настання відповідальності за невиконання взаємних зобов'язань за Договором, пов'язане із його достроковим припиненням.

    6.7.  У разі коли до дати завершення чинності Договору, операція залучення фінансування не відбулася з причин, що не могли бути передбаченими Сторонами на момент підписання Договору, зокрема, з причин відмови надання дозволів з боку регулюючих державних органів, збільшення строків одержання таких дозволів, вступу в силу рішень державних органів, що обумовлюють неможливість чи затримку у проведенні операції залучення фінансування, значне підвищення ринкової вартості запозичення, дія Договору автоматично подовжується до дати остаточного завершення операції залучення фінансування, але не більше ніж на 90 (дев'яносто) календарних днів.

    7. Строк дії Договору

    7.1.  Договір набуває чинність з дати підписання його Сторонами і діє до «22»травня 2010 року, а в частині проведення розрахунків та залучення фінансування - до їх повного завершення.

    7.2. Договір може бути достроково припинений:

за взаємною згодою Сторін, про що укладається додаткова угода,

у випадку дії форс-мажорних обставин понад 90 (дев'яносто) календарних днів (п. 7.6.) Договору, про що укладається додаткова угода та на інших підставах, що не суперечать законодавству України.

    8. Заключні положення

    8.1.  Зміни, доповнення до Договору оформлюються шляхом підписання додаткових угод або шляхом обміну листами, телеграмами тощо, якщо у листах, телеграмах, інших письмових документах   є  усі  необхідні  дані.  Додаткові угоди,  листи,  телеграми  інші  документи  є невід'ємними частинами Договору.

    8.2. Сторони зобов'язуються зберігати конфіденційність щодо умов Договору та будь-якої іншої інформації, що надходить від однією Стороною до другої Сторони під час виконання Договору. Зазначена інформація протягом строку дії Договору та трьох років після припинення його дії може бути доведена однією Стороною до відома третіх осіб лише за письмовою згодою другої Сторони або у випадках, передбачених законодавством України.

Сторони вживатимуть всіх можливих заходів для захисту зазначеної інформації від доступу третіх осіб, в тому числі працівників Сторін, не причетних до виконання Договору. Зазначене у цьому пункті не стосується загальновідомої інформації та (або) інформації, що одержана однією Стороною від другої Сторони або стала відомою з інших джерел.

    8.3.  У вирішенні всіх питань, які можуть виникнути і які не врегульовані цим /Договором Сторони керуються законодавством України.

    8.4.  Спори, що виникають між Сторонами під час виконання Договору, вирішуються шляхом переговорів протягом одного місяця після одержання  однією  Стороною від іншої письмової претензії.   Спори,   за  якими   Сторони   протягом   зазначеного   строку   не   досягли   згоди, вирішуються шляхом звернення до господарського суду.

    8.5. Договір укладено у трьох тотожних екземплярах, однакової юридичної сили.

    8.6.  Сторони підтверджують, що є платниками податкових зобов'язань на загальних підставах відповідно до Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств".

    9. Юридичні адреси та інші реквізити Сторін.

На виконання  договору  №Е -008 від 22 травня 2006 року «Про організацію залучення  грошових  коштів  шляхом  випуску  та розміщення  цінних паперів»укладеного між  сторонами по справі , позивач  здійснив випуск  облігацій  підприємства –Товариства з обмеженою відповідальністю „Ровекс”  на суму 6 000 000 грн.  номінальною вартістю  1000  гривень, що підтверджується  тимчасовим свідоцтвом  про реєстрацію  випуску облігацій підприємств , реєстраційний №156/2/07-Т від 28 березня 2007 року, яке на день слухання справи передане відповідачу, що підтверджується  наданими суду документами.

Відповідно до п.3.1. Договору загальна винагорода  позивача за організацію випуску  облігацій складає 180 000 грн.  і повинна бути сплачена  таким чином:

·          на протязі 7 банківських днів  з дати укладення  договору -40000 грн. ,які відповідач перерахував  , що підтверджується банківською випискою  №20961 від 06.06.2006 року.

·          На протязі 7 банківських днів  з дати реєстрації  випуску  цінних паперів -140 000 грн.

         У відповідності   тимчасового свідоцтва  про реєстрацію  випуску облігацій підприємств, реєстраційний №156/2/07-Т від 28 березня 2007 року державна комісія  з цінних паперів  та фондового ринку  засвідчила  випуск  облігацій серії „А” який  здійснило ТзОВ „Ровекс” на суму 6 000 000 гривень  номінальною вартістю одна тисяча гривень .

Із цього випливає, що позивач   повністю виконав свої договірні зобов'язання, які були обумовлені договором №Е - 008  від 22 травня 2006 року  укладеного між сторонами по справі і має право на отримання  винагороди .

          Згідно  даного договору  відповідач зобов'язаний  на протязі 7 банківських днів  з 29 .03. по 05.04.2007 року  перерахувати позивачу 140 000 грн. винагороди. Однак, на день подачі позову відповідач  своїх договірних зобов'язань не виконав і не оплатив позивачу 140 000 грн.  

       Зобов'язання є право відношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію(передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості (ст. 509 ЦК України).

Сторонами у зобов'язанні є боржник і кредитор.

У зобов'язанні на стороні боржника або кредитора можуть бути одна або одночасно кілька осіб.

Якщо кожна із сторін у зобов'язанні має одночасно і права і обов'язки, вона вважається боржником у тому, що вона зобов'язана вчинити на користь другої сторони, і одночасно кредитором у тому, що вона має право вимагати від неї. (ст. 510 ЦК України).

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. (ст. 525 ЦК України)

Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог-відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.(ст.526 ЦК України).

При таких обставинах, позовні вимоги позивача в частині стягнення  140 000 грн. боргу документально обґрунтовані і підлягають задоволенню.

В судовому засіданні  позивач  подав  уточнення  позовних вимог і просить  стягнути з відповідача 149 071 грн. 03 коп. , в тому числі:

-  140 000 грн.  основного боргу ,

-  1806 грн. пеня  за несвоєчасну оплату   ,

-  5 780 грн. 65 коп. збитків спричинених інфляційними процесами  коштів,

-  1484 грн. 38 коп. 3 % річних, плати за користування чужими коштами за час прострочення.

Із цього випливає, що позивач зменшив позовні вимоги  на суму 574 грн. 81 коп.,   оскільки при  здійсненні розрахунку  було здійснено арифметичну помилку.

За несвоєчасну оплату в сумі 140 000 грн.  за надані послуги  позивач нарахував відповідачу пеню в сумі 1806,00 грн. , які на день слухання справи позивачу не сплачені.

Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.(ст. 549 ЦК України)

Право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов'язання.

Проценти на неустойку не нараховуються.

Кредитор не має права на неустойку в разі, якщо боржник не відповідає за порушення зобов'язання(ст. 550 ЦК України).

Предметом неустойки є грошова сума, рухоме і нерухоме майно.

Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.

Розмір неустойки, встановлений законом, може бути збільшений у договорі.

Сторони можуть домовитися про зменшення розміру неустойки, встановленого актом цивільного законодавства, крім випадків, передбачених законом.

Розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.(ст.551 ЦК України).

При таких умовах, позовні вимоги позивача  в частині  стягнення 1806,00 грн. пені, документально обґрунтовані і підлягають задоволенню.

В результаті несвоєчасної оплати  за надані послуги по випуску  цінних паперів позивач нарахував відповідачу 1484 грн. 38 коп.  -3 % річних плати за користування чужими коштами за час прострочення, та 5 780 грн. 65 коп.  збитків спричинених позивачу  інфляційними процесами коштів за час розстрочки, які на день слухання справи позивачу  не сплачені.

Боржник не звільняється  від відповідальності  за неможливість  виконання ним  грошового зобов'язання.

Боржник , який прострочив  виконання грошового зобов'язання , на вимогу кредитора  зобов'язаний сплатити  суму боргу  з урахуванням  встановленого індексу інфляції  за весь час прострочення ,а також три проценти  річних від простроченої  суми ,якщо інший розмір процентів не встановлений  договором або законом.(ст.625 ЦК України)

Оцінивши представлені документальні докази , господарський суд Тернопільської області прийшов до переконання, що позовні вимоги позивача  в частині  стягнення 1484 грн. 38 коп.  -3 % річних плати за користування чужими коштами за час прострочення, та 5 780 грн. 65 коп.  збитків спричинених позивачу  інфляційними процесами коштів за час розстрочки, документально обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Заперечення відповідача  при винесенні рішення  до уваги не прийнято, тому що умовами договору  чітко передбачено  за що конкретно  відповідач зобов'язаний здійснити  оплату ,а саме:

п.3.1. Договору загальна винагорода  позивача за організацію випуску  облігацій складає 180 000 грн.  і повинна бути сплачена  таким чином:

·          на протязі 7 банківських днів  з дати укладення  договору - 40000 грн. , які відповідач перерахував  , що підтверджується банківською випискою  №20961 від 06.06.2006 року.

·          На протязі 7 банківських днів  з дати реєстрації  випуску  цінних паперів -140 000 грн.

І   договірні зобов'язання передбачені  договором  договору  №Е -008 від 22 травня 2006 року позивачем повністю виконані і позивач  має право на одержання винагороди.

А також, станом на 6 липня 2007 року  відповідач скористався  тимчасовим свідоцтвом  про реєстрацію  випуску облігацій підприємств , реєстраційний №156/2/07-Т від 28 березня 2007 року , яке виготовив позивач і здійснив реалізацію цінних паперів покупцю -  ЗАТ „Перший Український  міжнародний банк”,  про що укладено договір №Д-441\2007 від 6  липня 2007 року.

Судові витрати, в порядку ст.49 ГПК України ,покласти на відповідача, пропорційно задоволеної суми.

Керуючись ст.. 121 Конституцією України , ст.ст. 43, 49, 82-85 ГПК України, ст.ст. 509, 510, 526, 530, 532,549,550,625 Цивільного кодексу України, Законом України «Про цінні папери та  фондовий ринок», Положенням про порядок здійснення емісій , облігацій підприємств та їх обігу , затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку  17.07.2003р. № 322, суд

ВИРІШИВ:

            1. Позов задовольнити частково.

           2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Ровекс” (код ЄДРПОУ 30690822) м. Тернопіль вул. Подільська,38-а в користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Вест  Роял Кепітал” (код ЄДРПОУ 33879894) м. Львів вул. Котляревського 22\2 :

* 140 000 грн. боргу ;

* 1484,38 грн. 3% річних ;

* 1806 грн. 00 коп. –пені;

* 5780,65 грн.  збитків.

* 1490 грн. 71 коп. в повернення  витрати по оплаті державного мита.

* 118 грн. в повернення витрат по оплаті  інформаційно –технічних  послуг.

Видати наказ.

        3. В решті позову відмовити.

       5.На дане рішення, яке не вступило в законну силу сторонами по справі може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного господарського суду на протязі десяти днів з дня його підписання, 20.08.2007 року , через місцевий господарський суд Тернопільської області .

      6.Рішення направити сторонам по справі.

 

Суддя                                                                                          І.М. Турецький

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення16.08.2007
Оприлюднено29.08.2007
Номер документу873635
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —3/189-3302

Ухвала від 12.01.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Перепічай В.С.

Постанова від 13.02.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Перепічай В.С.

Постанова від 25.10.2007

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Юрченко Я.О.

Ухвала від 23.08.2007

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Юрченко Я.О.

Рішення від 16.08.2007

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Турецький І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні