Справа № 481/177/20 Провадж.№ 2/481/115/2020
У Х В А Л А
(про залишення позовної заяви без руху)
06.02.2020 року м. Новий Буг
Суддя Новобузького районного суду Миколаївської області Уманська О.В. ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до філії Новобузький райавтодор Державного підприємства Миколаївський облавтодор Державної акціонерної компанії Автомобільні дороги України про стягнення заборгованості по заробітній платі та стягнення моральної шкоди ,
В С Т А Н О В И Л А:
05.02.2020 року ОСОБА_1 звернувся до Новобузького районного суду Миколаївської області з позовною заявою до філії Новобузький райавтодор Державного підприємства Миколаївський облавтодор Державної акціонерної компанії Автомобільні дороги України про стягнення заборгованості по заробітній платі в сумі 22666 грн. 32 коп. та стягнення моральної шкоди, яку він оцінив у 2000,00 грн.
Вивчивши матеріали позовної заяви, приходжу такого висновку.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про стягнення грошових коштів ціна позову визначається сумою, яка стягується.
Натомість, звернувшись до суду із позовом про стягнення заборгованості по заробітній платі, стягнення моральної шкоди, позивачем ціна позову не зазначена.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ст..6 зазначеного Закону у разі, коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог, судовий збір сплачується за кожну вимогу.
З 01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору , яким вносяться зміни до Закону України Про судовий збір , та було зменшено категорію пільг із трудових правовідносин до позивачів у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Згідно ст. 5 ч. 1 п. 1 Закону України Про судовий збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі лише у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Проте як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач, серед іншого, просить суд стягнути з відповідача на його користь також моральну шкоду в розмірі 2000,00 грн. та не додає документи, що підтверджують сплату судового збору за вказану вимогу.
Висунута позивачем вимога щодо стягнення моральної шкоди не є за своєю суттю вимогою про стягнення заробітної плати або поновлення на роботі, а також не є іншою вимогою, яка діючим законодавством звільнена від сплати судового збору.
Згідно із ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання фізичною особою позову майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (10 510 грн.)
Враховуючи дату подання позовної заяви , а також розмір позовних вимог щодо стягнення моральної шкоди визначених позивачем у сумі 2000,00 грн., розмір судового збору за подання даної позовної заяви становить 840,80 грн.
Згідно з положеннями ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України ) позовна заява, крім іншого, повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позовна заява не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
За таких обставин згідно до вимог ч.1 ст.185 ЦПК України позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з встановленням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя,
П О С Т А Н О В И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до філії Новобузький райавтодор Державного підприємства Миколаївський облавтодор Державної акціонерної компанії Автомобільні дороги України про стягнення заборгованості по заробітній платі та стягнення моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк, тривалістю в десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення зазначених в цій ухвалі недоліків, а саме: зазначити ціну позову; зазначити підтвердження того, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав; сплатити судовий збір у розмірі 840,80 грн. (отримувач коштів - Новобузький УК/Новобузький р-н/22030101, Код ЄДРПОУ 36340504, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, р/рахунок UA248999980313171206000014249, код класифікації 22030101 Судовий збір ) та додати квитанцію про сплату до позову .
У випадку невиконання вимог ухвали у зазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернена позивачу.
Ухвала суду в частині оплати судового збору може бути оскаржена в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її оголошення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В.Уманська
Суд | Новобузький районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2020 |
Номер документу | 87408147 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новобузький районний суд Миколаївської області
Уманська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні