УХВАЛА
07 лютого 2020 року м. Одеса Справа №420/7654/19
Одеський окружний адміністративний суд в складі судді Іванова Е.А., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Одесі заяву про забезпечення позову у вигляді заборони вчиняти дії за позовом ОСОБА_1 до Писарівської сільської ради Кодимського району Одеської області про заборону вчиняти дії,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративний позов ОСОБА_1 до Писарівської сільської ради Кодимського району Одеської області про визнання протиправними відмови щодо надання дозволу для розробки проекту землеустроїв та зобов`язання вчинити пені дії.
07.02.2020 року до суду надійшла заява від позивача за вх. №ЕП/5537/20 про забезпечення позову у вигляді заборони вчиняти дії шляхом заборони Писарівській сільській раді Кодимського району Одеської області відповідно до поданих позивачем графічних матеріалів, розглядати та вирішувати питання щодо земельної ділянки, розташованої на території Писарівської сільської ради Кодимського району Одеської області (за межами села)орієнтованою площею 2,0 га., а саме надавати дозволи на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду чи у власність, надавати дозволи на розробку проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, виставляти на торги та проводити торги щодо права оренди земельної ділянки, передавати в оренду земельну ділянку, змінювати цільове призначення земельної ділянки, вчиняти дії, пов`язані з будь-яким іншим обтяженням земельної ділянки чи зміною її цільового призначення, до набрання законної сили рішенням у справі №420/7654/19.
Дослідивши заяву позивача про забезпечення позову, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Відповідно до частини 1 статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Зміст і форма заяви про забезпечення позову визначені статтею 152 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до частини 1 статті 152 КАС України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: 1) найменування суду; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 152 КАС України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 1 та пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір від 8 липня 2011 року №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.9 Закону №3674-VI судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Підпунктом 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону №3674-VI встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення складає 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 07.12.2017 року №2246-VIII, з 1 січня 2020 року встановлено прожитковий мінімум працездатних осіб на місяць у розмірі 2 102,00 гривні.
З огляду на зазначене, розмір судового збору за подання заяви про забезпечення позову складає 630,60 грн. (0,3 * 2 102,00 грн.).
Проте як вбачається зі змісту заяви про забезпечення позову, зокрема в частині опису додатків, позивачем вказано додаток №1 Квитанція про сплату судового збору .
При цьому, як встановлено судом, доказів на підтвердження сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову у встановленому розмірі позивачем до суду не надано, що підтверджується також актом Одеського окружного адміністративного суду від 07.02.2020 року №84 відповідно до якого під час відкриття конверту (електронного листа) ОСОБА_1 не виявилося вказаних у додатку документів, а саме: квитанції про сплату судового збору.
Таким чином, заява про забезпечення позову ОСОБА_1 не відповідає вимогам, встановленим статтею 152 КАС України.
Згідно частини сьомої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
З огляду на зазначене та враховуючи не сплату позивачем судового збору у встановленому розмірі відповідно до вищенаведених норм законодавства, суд доходить до висновку щодо необхідності повернення без розгляду заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову у вигляді заборони вчиняти дії.
Керуючись ст.ст.150-154, 241-244, 248, 256 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву позивача про забезпечення позову - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені ст.256 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до П`ятого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Іванов Е.А.
інше
07 лютого 2020 року
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2020 |
Номер документу | 87447692 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Іванов Е.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні