Ухвала
від 10.02.2020 по справі 641/5976/18
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Комінтернівський районнийсуд м.Харкова

Номер провадження № 1-кс/641/333/2020 Справа № 641/5976/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2020 року Слідчий суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова - ОСОБА_1 ,

заучастю секретарясудового засідання - ОСОБА_2 ,

слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувшиу відкритомусудовому засіданніклопотання старшогослідчого СВСлобідського ВПГУНП вХарківській областікапітана поліції ОСОБА_3 ,за матеріаламидосудового розслідування,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 12018220240000378 від 15.08.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 325 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

До Комінтернівського районного суду м. Харкова надійшло клопотання старшого слідчого СВ Слобідського ВП ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 за погодженням з начальником Слобідського відділу Харківської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_4 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018220240000378 від 15.08.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 325 КК України.

Вобґрунтуванняклопотання слідчийзазначає,що у провадженні СВ Слобідського ВП ГУ НП в Харківській області перебуває кримінальне провадження внесене до ЄРДР за №12018220240000378 від 15 серпня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення - злочину передбаченого ч. 2 ст.325 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в Харківській обласній інфекційній клінічній лікарні раптово помер ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , якого 14.08.2018 був госпіталізований з діагнозом: отруєння харчовими продуктами (риба), ботулізм харчовий. Продукти придбані в магазині, розташованому в смт. Ков`яги, Валківський район, Харківська область. ЖЄО №2849.

Окрім того, 15.08.2018 до чергової частини Слобідського ВП ГУ НП в Харківській області надійшло повідомлення оператора "102" про те, що з території Основ`янського району у м. Харкові до КЗОЗ "Харківська обласна інфекційна лікарня", розташована за адресою: м. Харків, просп. Героїв Сталінграда, 160, був доставлений ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , який помер. Попередня причина смерті ботулізм харчовий. Зі слів рідних під час відпустки на території м. Валки придбав рибу, після вживання якої йому стало погано.

Відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.325 КК України внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15 серпня 2018 року за №12018220240000378.

Вивченням матеріалів кримінального провадження встановлено, що в кримінальному провадженні проведені наступні слідчі дії, а саме: огляд місця події, в ході якого було вилучено товарний чек б/н на суму 1096.83 грн. з надписом «недійсний чек»; допитано в якості свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 . Проведено слідчий експеримент за участю свідка ОСОБА_6 . Проведено обшук за адресою: АДРЕСА_2 , в ході якого було виявлено та вилучено документацію і контрольно-касовий апарат. Проведено обшук за адресою: АДРЕСА_3 , в ході якого нічого не вилучалось. Проведено обшук за адресою: АДРЕСА_4 , в ході якого нічого не вилучалось. Проведено обшук за адресою: АДРЕСА_5 , в ході якого було виявлено та вилучено документи, зошит та книгу розрахункових операцій. Окрім того, до матеріалів долучено інформацію щодо випадків захворювань на ботулізм в Харківській області та результат санітарно-мікробіологічного дослідження. Жодній особі повідомлення про підозру не вручалось.

Незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано вказаний обсяг слідчих дій, однак, особу причетну до скоєння кримінального правопорушення не встановлено, для закінчення досудового розслідування необхідно провести наступні слідчі дії, а саме встановити очевидців вказаної події та особу причетну до вчинення вказаного кримінального правопорушення для подальшого проведення із нею слідчих дій та повідомлення про підозру у скоєні даного кримінального правопорушення, із подальшою перспективою направлення кримінального провадження із обвинувальним актом до суду або передачею кримінального провадження за територіальною підслідністю.

Вищевказані процесуальні дії не могли бути виконані та завершені раніше з об`єктивних причин.

Результати проведення вказаних слідчих дій мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак їх отримання потребує додаткового часу строком не менш ніж 12 місяців.

Строк досудового розслідування закінчується 15 лютого 2020 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим.

Слідчий ОСОБА_3 у судовому засіданні підтримав клопотання та викладені в ньому обставини, просив продовжити строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні до дванадцяти місяців.

Слідчий суддя, вислухавши пояснення слідчого та дослідивши надані матеріали, встановив наступне.

Строк досудового розслідування закінчується 15.02.2020 року.

У відповідності до положень ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.

Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор, слідчий суддя (в частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції), а судового провадження - суд.

Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого від 30 січня 2003 року вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Але за будь-яких обставин строк досудового слідства не повинен перевищувати меж необхідності. Досудове слідство повинно бути закінчене у кожній справі без порушення права на справедливий судовий розгляд і права на ефективний засіб захисту, що передбачено ст.ст.6,13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» та «Філіс проти Греції»).

Відповідно дост. 219 КПК Українистрок досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; 2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; 3)вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ч. 2ст. 219 КПК Українистрок досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4глави 24 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1ст. 294 КПК Україниякщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці 2 ч. 1ст. 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 ч. 2ст. 219 цього Кодексу.

Статтею 2 КПК Українивстановлено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Практика Європейськогосуду зправ людинищодо проведенняефективного офіційногорозслідування кримінальнихсправах єсталою тавказує нате,що згідноз мінімальнимикритеріями ефективності,які Судвизначив усвоїй практиці,таке розслідуваннямає бутинезалежним,безстороннім іпідлягати громадськомуконтролю,а компетентніоргани повиннідіяти зізразковою ретельністюта оперативністю.Розслідування маєбути ретельним.Це означає,що органивлади завждиповинні добросовіснонамагатись з`ясувати,що трапилось,і непокладатися напоспішні танеобґрунтовані висновкидля закриттякримінальної справиабо використовуватитакі висновкияк підставудля своїхрішень.Вони повиннівживати усіхрозумних ідоступних їмзаходів длязабезпечення збираннядоказів,що стосуютьсяподії,включаючи,зокрема,показання свідківта висновкисудових експертизтощо.Будь-якийнедолік розслідування,який підриваєйого здатністьвстановлення причиниабо виннихосіб,створюватиме небезпекунедотримання цьогостандарту (рішенняу справі«Мута протиУкраїни»,«Карабет таінші протиУкраїни»). В поданому клопотанні слідчим доведено, що на даний час завершити досудове розслідування не представляється можливим, у зв`язку з тим, що необхідно провести ряд слідчих та інших процесуальних дій, а також необхідно продовжити строк досудового розслідування, визначеного у клопотанні, достатнього для потреб досудового розслідування.

При цьому, слідчий суддя зауважує, що вимоги щодо проведення розслідування не є обов`язком досягнення результату, але обов`язком вжиття заходів. Іншими словами, державні органи повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання доказів, що стосуються події, включаючи, серед іншого, висновки судових експертиз та інше.

В поданому клопотанні слідчим доведено, що на даний час завершити досудове розслідування не представляється можливим, у зв`язку з тим, що необхідно провести ряд слідчих та інших процесуальних дій, в тому числі направлення клопотань про тимчасовий доступ до речей та документів, виконання ухвал слідчого судді про тимчасовий доступ до речей та документів, а також необхідно продовжити строк досудового розслідування, на термін достатній для потреб досудового розслідування.

На підставі викладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що зважаючи на обставини викладені в клопотанні та ступінь складності злочину, з метоюнедопущення порушенняправ потерпілого клопотання слідчого підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст. 219, 294, 295-1, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого Слідчого відділу Слобідського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 про продовженнястрокудосудовогорозслідування заматеріалами кримінальногопровадження,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 12018220240000378від 15.08.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 2 ст. 325 КК України про продовження строків досудового розслідування -задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018220240000378від 15.08.2018 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 325 КК України, до дванадцяти місяців, тобто до 15 лютого 2021 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя- ОСОБА_1

СудКомінтернівський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення10.02.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу87470124
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —641/5976/18

Ухвала від 15.02.2021

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Богдан М. В.

Ухвала від 10.02.2020

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Григор'єв Б. П.

Ухвала від 04.09.2018

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Григор'єв Б. П.

Ухвала від 04.09.2018

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Григор'єв Б. П.

Ухвала від 29.08.2018

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Григор'єв Б. П.

Ухвала від 29.08.2018

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Григор'єв Б. П.

Ухвала від 27.08.2018

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Григор'єв Б. П.

Ухвала від 21.08.2018

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Григор'єв Б. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні