11/183
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"25" липня 2007 р. Справа № 11/183
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Коваленко Н.М.
при секретарі судового засіданні Бобко О.В., розглянувши матеріали адміністративної справи № 11/183 від 26.06.2007 року
за позовом: Новоукраїнського районного центру зайнятості, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Леніна, 52/1,
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю “Украгрохім”, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Чапаєва, 7,
про стягнення 850, 00 грн. штрафу за порушення законодавства про зайнятість населення, -
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача - Дігтяренко Т.М. , довіреність № 01-835 від 16.07.07 головний спеціаліст - юрисконсульт Новоукраїнського районного центру зайнятості;
від відповідача - не з'явився;
Час прийняття постанови 16 год. 15 хв.
Новоукраїнським районним центром зайнятості подано позов до товариства з обмеженою відповідальністю “Украгрохім” про стягнення штрафу за порушення законодавства про зайнятість населення в сумі 850, 00 грн.
Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, що підтверджується відповідними повідомленнями про отримання поштового відправлення, правом брати участь в судовому засіданні не скористався, письмові заперечення проти позову та докази, які у відповідача є не надав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -
В С Т А Н О В И В :
Статтею 26 Конституції України визначено, що іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для працевлаштування на визначений термін, можуть займатися трудовою діяльністю відповідно до одержаного у встановленому порядку дозволу на працевлаштування. Працевлаштування в Україні іноземців та осіб без громадянства, найнятих інвестором у межах і за посадами (спеціальністю), визначеними угодою про розподіл продукції, здійснюється без отримання дозволу на працевлаштування (стаття 8 Закону України “Про правовий статус іноземців та та осіб без громадянства”).
Статтею 8 Закону України “Про зайнятість населення” Іноземці та особи без громадянства, крім найнятих відповідно до угоди про розподіл продукції, які прибули в Україну на визначений термін, одержують право на трудову діяльність лише за наявності в них дозволу на працевлаштування, виданого державною службою зайнятості України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Працевлаштування в Україні іноземців, найнятих інвестором у межах і за посадами (спеціальністю), визначеними угодою про розподіл продукції, здійснюється без отримання дозволу на працевлаштування.
Порядок оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 року № 2028 “Про затвердження дозволу на працевлаштування в Україні”.
В результаті проведеної 26.01.1007 року державним інспектором праці по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості Стоян Б.С. перевірки товариства з обмеженою відповідальністю “Украгрохім”, встановлено використання відповідачем праці громадянина Узбекистану – Ким Олега Тек Сама, який не має постійного місця проживання на території України. Дана особа призначена на посаду директора відповідача без дозволу державної служби зайнятості, що є порушенням ст. 8 Закону україни “Про зайнятість населення”. Вказані факти зафіксовані в акті № 19 від 26.01.1007 року перевірки додержання законодавства про зайнятість населення Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості (а.с. 7-8).
Абзацом 3 підпункту „л" пункту 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.061991 року № 47, визначено, що державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України „Про зайнятість населення" штрафи з підприємств у разі використання праці іноземців без дозволу державної служби зайнятості. Пунктом 14 Порядку оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 року № 2028, визначено, що відповідно до статті 8 Закону України „Про зайнятість населення" у разі використання праці іноземців без дозволу державної служби зайнятості з підприємств державна служба зайнятості стягує штраф у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Ці кошти спрямовуються до державного фонду сприяння зайнятості населення. Відповідно до вимог абзацу 3 пункту 3 розділу VIII „Прикінцеві положення" Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є правонаступником державного фонду сприяння зайнятості населення, що ліквідується.
Таким чином штраф за порушення вимог статті 8 Закону України „Про зайнятість населення" підлягає перерахуванню до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Частиною 2 статті 12 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначено, що функції робочих органів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються, у тому числі, на районні центри зайнятості. Пунктом 6 вказаної частини Закону визначено, що робочі органи представляють інтереси Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в судових органах.
Розглянувши матеріали перевірки відповідача Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості 26.01.2007 року прийнято рішення № 1115/05-32177537 про застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення в сумі 850, 00 грн.
Відповідно до статті 12 Закону України "Про зайнятість населення" рішення про застосування економічних санкцій може бути оскаржене до вищестоящого за підпорядкованістю органу, а також до суду в порядку, встановленому чинним законодавством.
Однак, доказів оскарження рішенням про застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення від 26.01.2007 року № 1115/05-32177537 Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості в сумі 850, 00 грн. чи сплати заборгованості відповідач суду та позивачу не надав.
За вказаних обставин позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 71, ст. 160, ст. 162, ст. 163, 167, 186, ст. 254, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Украгрохім” (27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Чапаєва, 7, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 32177537) на користь Новоукраїнського районного центру зайнятості (27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Леніна, 52/1, п/р № 37175303901322, ОКПО 23900522, МФО 823016 в УДК в Кіровоградській області) штраф за порушення законодавства про зайнятість населення в сумі 850, 00 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копію постанови направити сторонам.
Суддя
підписана 27.07.2007 року
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2007 |
Оприлюднено | 30.08.2007 |
Номер документу | 874758 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні