У Х В А Л А
Справа № 126/1816/19
Провадження № 2/126/100/2020
"11" лютого 2020 р. м. Бершадь
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Гуцола В. І.
із секретарем Притуляк І.І.
за участі позивача ОСОБА_1 , представника позивачів адвоката
Янчука В.М., відповідача ОСОБА_2 , представника відповідача
адвоката Дудіна Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь заяву представника відповідача адвоката Дудіна Л.В. про відвід судді головуючого в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання права власності та скасування свідоцтва про право на спадщину,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Бершадського районного суду Вінницької області перебуває цивліьна справа за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання права власності та скасування свідоцтва про право на спадщину.
Представник відповідача ОСОБА_2 адвокат Дудін Л.В. надав заяву про відвід судді Гуцолу В.І. головуючому в справі з тих підстав, що як стверджує що суддя Гуцол В.І. приймав участь у двох цивільних справах, а саме у справі № 126/2172/16-ц за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання права на спадщину та у цивільній справі № 126/561/11 за позовом ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_5 до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Таким чином, суддя Гуцол В.І. приймав участь в цивільних справах між тими самими сторонами, що наявні у даній справі та з приводу тих же фактичних обставин щодо прийняття та поділу спадщини ОСОБА_6 та в нього могло сформуватися переконання щодо вирішення даної справи по суті. Відповідно до п.5 ч.1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу, якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді. За таких обставин виникає необхідність у заявленні відводу головуючому по даній справі судді Гуцолу В.І. для унеможливлення порушення прав та свобод відповідача, зокрема права на справедливий суд, закріпленого ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
Відповідач ОСОБА_2 та її представник адвокат Дудін Л.В. в судовому засіданні заявлений відвід підтримують.
Позивачка ОСОБА_1 заперечує проти задоволення заявленого відводу.
Представник позивачів адвокат Янчук В.М. вважає відвід безпідставним, просить у відводі відмовити.
Дослідивши зміст заяви про відвід, вислухавши думку сторін та їх предлставників, суд виходить з наступного.
Суд встановив, що відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу.
Обґрунтовуючи заяву про відвід, представник відповідача адвокат Дудін Л.В. посилається на те, що у судді Гуцола В.І., який приймав участь в цивільних справах між тими самими сторонами, що наявні у даній справі та з приводу тих же фактичних обставин щодо прийняття та поділу спадщини ОСОБА_6 могло сформуватись переконання щодо вирішення даної справи по суті.
Право сторін на справедливий суд закріплений в нормах міжнародного права, зокрема в Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. При розгляді заяви про відвід слід виходити саме з суб`єктивної оцінки сторони у справі щодо дій головуючого у справі. Іншими словами, якщо сторона має сумнів в безсторонності судді, хоча об`єктивно це нічим не підкріплено, то практика Європейського суду з прав людини наголошує на необхідності задоволення такої заяви про відвід, адже в іншому випадку це буде розцінено як порушення права особи на справедливий суд. Отже, незадоволення заяви про відвід може сприйматися стороною як порушення її прав.
А тому, заяву про відвід слід задовольнити, а справу передати в канцелярію суду для визначення іншого судді у порядку, встановленому ст. 33 ЦПК України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 36, 40, 260 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву представника відповідача адвоката Дудіна Л.В. про відвід судді Гуцола В.І. головуючого в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання права власності та скасування свідоцтва про право на спадщину - задовольнити.
Цивільну справу № 126/1816/19 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання права власності та скасування свідоцтва про право на спадщину передати до канцелярії Бершадського районного суду Вінницької області для визначення іншого судді в порядку, передбаченому ст. 33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. І. Гуцол
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2020 |
Оприлюднено | 12.02.2020 |
Номер документу | 87489243 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бершадський районний суд Вінницької області
Гуцол В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні