ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
11 лютого 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/4498/19
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шевякова І.С., розглянув у порядку письмового провадження звіт Управління соціального захисту населення Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської області про виконання судового рішення у справі №440/4498/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської області, Управління соціального захисту населення Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської області, про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
Під час розгляду справи суд
В С Т А Н О В И В:
19 листопада 2019 року ОСОБА_1 (надалі також - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської області (надалі також - Зіньківська РДА, відповідач -1), Управління соціального захисту населення Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської області (надалі також - відповідач-2), про визнання протиправними дій Управління соціального захисту населення Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської області щодо вилучення у позивача посвідчення "Інвалід війни" серії НОМЕР_3 від 10.09.2009; зобов`язання Управління соціального захисту населення Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської області повернути ОСОБА_1 посвідчення "Інвалід війни" серії НОМЕР_3 від 10.09.2009 року.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2019 року позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені у повному обсязі.
Суд визнав протиправними дії Управління соціального захисту населення Зіньківської районної державної адміністрації щодо вилучення у ОСОБА_1 посвідчення "Інвалід війни" серії НОМЕР_3 від 10.09.2009 року та зобов`язав Управління соціального захисту населення Зіньківської районної державної адміністрації повернути ОСОБА_1 посвідчення "Інвалід війни" серії НОМЕР_3 від 10.09.2009.
Крім того цим рішенням судом було застосовано заходи судового контролю та встановлено строк для подання до Полтавського окружного адміністративного суду звіту про виконання цього рішення Управлінням соціального захисту населення Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської області - 14 календарних днів з моменту набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2019 року у справі № 440/4498/19 не було оскаржено учасниками справи та набрало законної сили.
На виконання судового рішення в частині обов"язку подати до суду у встановлений строк звіт про його виконання відповідач, Управління соціального захисту населення Зіньківської РДА, направив до суду звіт, що надійшов 10 лютого 2019 року.
За змістом даного звіту, відповідач вважав за неможливе виконати судове рішення, пояснивши, що посвідчення "Інвалід війни" серії НОМЕР_3 від 10.09.2009 року було знищено після його вилучення. ОСОБА_1 роз"яснено процедуру та перелік документів, необхідних для розгляду питання встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни. Доказів знищення посвідчення, повернути яке суд зобов"язав відповідача, - не надано.
Відповідно до частини 2 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розглянувши поданий відповідачем звіт про виконання судового рішення у цій справі, суд констатує, що судове рішення Управлінням соціального захисту населення Зінківської РДА не виконано без поважних причин.
Так, відповідач повідомив, що не має змоги виконати судове рішення та повернути ОСОБА_1 посвідчення "Інвалід війни" серії НОМЕР_3 від 10.09.2009 року, оскільки воно знищене. Натомість відповідач роз"яснив ОСОБА_1 процедуру подання документів для розгляду питання про встановлення статусу інваліда війни.
Суд вказує, що питання про наявність у ОСОБА_1 статусу інваліда війни вирішено у тому числі судовими рішеннями. Судами встановлено, що ОСОБА_1 має право на відповідний статус, статус інваліда війни йому було підставно та у законному порядку надано ще у вересні 2009 року, жоден суб"єкт владних повноважень його цього статусу не позбавив та відсутні підстави для втрату ним цього статусу. Управління соціального захисту населення Зіньківської РДА у липні 2019 року безпідставно та протиправно вилучило у ОСОБА_1 посвідчення "Інваліда війни" серії НОМЕР_3 від 10.09.2009 року.
З викладеного слідує, що ОСОБА_1 по цей час є інвалідом війни, має право на підтвердження цього статусу шляхом видачі відповідного посвідчення і не повинен у жоден спосіб наявність у нього цього статусу підтверджувати. У тому числі не повинен збирати та подавати документи для проходження нової процедури встановлення статусу інваліда війни.
Належний захист порушеного права ОСОБА_1 суд вбачав у поверненні йому посвідчувального документу, що підтверджує наявність у ОСОБА_1 статусу інваліда війни.
Неможливість повернути ОСОБА_1 саме те посвідчення "Інваліда війни" серії НОМЕР_3 від 10.09.2009 року, що було протиправно вилучено в нього працівниками Управління соціального захисту Зіньківської РДА, не означає, що особа позбавлена статусу інваліда війни та права на одержання посвідчувального документу.
Відповідно до пункту 11 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, що затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302, якщо посвідчення стало непридатним або було втрачене, то за заявою ветерана війни чи іншої особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", видається нове посвідчення у порядку, визначеному пунктом 7 цього Положення.
А відповідно до пункту 7 цього ж Положення, "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни", "Посвідчення учасника війни" і відповідні нагрудні знаки, "Посвідчення члена сім`ї загиблого" видаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у місті (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем реєстрації громадянина.
Таким чином, якщо вважати посвідчення "Інваліда війни" серії НОМЕР_3 від 10.09.2009 року, як про це стверджував відповідач, знищеним, тобто втраченим - є усі підстави для повторної видачі нового посвідчення на підставі пункту 11 Положення, що наведене вище, у тому числі нового посвідчення встановленого зразка з іншою серією та номером, що також буде розглядатися як належне виконання судового рішення, оскільки порушене право позивача у такий спосіб буде поновлене.
Відповідно, суд вважаючи, що судове рішення не виконано відповідачем без поважних причин, вважає за необхідне, як це передбачає частина 2 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, встановити новий строк подання звіту відповідачем у даній справі - 14 календарних днів з дня отримання цієї ухвали.
Судове рішення слід вважати виконаним, а порушене право ОСОБА_1 - поновленим, за умови видачі ОСОБА_1 нового посвідчення "Інваліда війни" замість знищеного (втраченого).
На підставі викладеного, керуючись статтями 294, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Встановити відсутність належного виконання судового рішення у справі №440/4498/19 Управлінням соціального захисту населення Зінківської РДА без поважних причин.
Встановити новий строк для подання до Полтавського окружного адміністративного суду звіту про виконання цього рішення Управлінням соціального захисту населення Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської області - 14 календарних днів з моменту цієї ухвали.
Роз"яснити Управлінню соціального захисту населення Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської області, що за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду суд має право накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Копію цієї ухвали надіслати сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд у відповідності до пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року) протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання.
Суддя І.С. Шевяков
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2020 |
Оприлюднено | 12.02.2020 |
Номер документу | 87503289 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
І.С. Шевяков
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні