ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
10.02.2020 р. справа №914/150/20
Господарський суд Львівської області в складі судді Бортник О.Ю., розглянувши матеріали за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Діжле Україна» , м. Миколаїв, Миколаївський район, Львівська обл.
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-Виробничий Центр «Інженерна Екологія» м.Львів
про стягнення 48197,76 грн.
Встановив: Товариство з обмеженою відповідальністю «Діжле Україна» м. Миколаїв, Миколаївський район, Львівська обл. звернулось до Господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-Виробничий Центр «Інженерна Екологія» про стягнення 48197,76 грн.
Господарський суд Львівської області ухвалою від 27.01.2019р. залишив без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Діжле Україна» м. Миколаїв, Миколаївський район, Львівська обл. до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-Виробничий Центр «Інженерна Екологія» про стягнення 48197,76 грн. суд надав позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, а саме: 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
03.02.2020р. до суду від позивача надійшла заява про виправлення недоліків позовної заяви, з якої вбачається, що позивачем усунено недоліки, що були підставою для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Позивачем у визначений судом строк усунуто допущені при поданні позовної заяви недоліки. Тому позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 162, 164, 174 ГПК України, підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні. З огляду на викладене, суд ознайомившись зі змістом позовної заяви та долучених до неї матеріалів, встановив, що подані матеріали відповідають вимогам господарського процесуального законодавства, а позовна заява - підлягає прийняттю до розгляду судом.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною 5 ст. 12 ГПК України, визначено, що малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч. 2, 3 ст. 252 ГПК України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.
Детально ознайомившись зі змістом позовної заяви та долучених до неї документів, врахувавши критерії, передбачені ч. 3 ст. 247 ГПК України, суд прийшов до висновку, що розгляд даної справи підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, без судового засідання та без виклику сторін.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 235, 247, 250, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1 .Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2 .Розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження, без проведення судового засідання та без виклику сторін.
3. Подати:
Позивачу - відповідь на відзив та докази надіслання відповідачу відповіді на відзив з додатками подати суду в строк до 12.03.2020р.
Відповідачу - відзив на позовну заяву та докази його надіслання з додатками позивачу, подати суду в строк до 05.03.2020 р.
Роз`яснити сторонам, що згідно ч. 8 ст. 80 ГПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Суд доводить до відома сторін, що згідно ст. 135 ГПК України, суд може у випадку ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Інформацію по справі, яка розглядається можна отримати за наступною веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Бортник О.Ю.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2020 |
Номер документу | 87511338 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Бортник О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні