Ухвала
від 11.02.2020 по справі 914/2501/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

11.02.2020 р. Справа № 914/2501/19

Господарський суд Львівської області у складі судді Горецької З.В., розглянувши заяву: Товариства з обмеженою відповідальністю Енерджинат

про відвід судді Рима Т.Я.

у справі за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-Польська Правнича Спілка Лексія Консалт , м. Львів

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Енерджинат , м. Львів

про: стягнення 24 183,45 грн.

Представники учасників справи не викликались

встановив:

Господарським судом Львівської області (у складі судді Рима Т.Я.) розглядається справа № 914/2501/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-Польська Правнича Спілка Лексія Консалт до Товариства з обмеженою відповідальністю Енерджинат про стягнення 24 183,45 грн.

04.02.2020 р. відповідачем подано до суду заяву (вх. № 6093/19) про відвід судді Рима Т.Я. в порядку ч.5 ст. 35 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до положень ч. 2 та ч. 7 ст. 39 ГПК України, питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу; питання про відвід має бути розглянуто не пізніше двох днів з дня надходження заяви про відвід, а у випадку розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід.

Ухвалою суду від 05.02.2020 р. заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Енерджинат про відвід судді Рима Т.Я. визнано необґрунтованою.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.02.2020 р., для вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, головуючим суддею з розгляду заяви про відвід судді Рима Т. Я. визначено суддю Горецьку З.В.

Враховуючи те, що заяву про відвід судді Рима Т.Я. передано судді Горецькій З.В. 07.02.2020 року - до моменту набрання чинності змін до Господарського процесуального кодексу України, суд при розгляді цієї заяви керується нормами ГПК, що діяли станом на 07.02.2020 року.

У відповідності до ч. ч. 7, 8 ст. 39 ГПК України питання про відвід має бути розглянуто не пізніше двох днів з дня надходження заяви про відвід; суд вирішує питання про відвід без повідомлення учасників справи.

В силу приписів ч. 1 ст. 35 ГПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.

Суд у складі судді Горецької З.В., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Енерджинат про відвід судді Рима Т.Я., встановив наступне.

04.02.2020 р. на адресу суду Товариством з обмеженою відповідальністю Енерджинат подано заяву про відвід судді Рима Т.Я. Заява про відвід судді мотивована тим, що, на думку відповідача, відкриття провадження у справі ставить під сумнів неупередженість та об`єктивність судді Рима Т.Я., адже існували безумовні підстави, передбачені частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, для повернення позову; після відкриття провадження у справі суддя не мав наміру забезпечити завдання господарського судочинства та рівності сторін у справі, зокрема, суд не розглянув об`єктивно клопотання відповідача про зобов`язання позивача надіслати примірник позовної заяви, не перевірив чи відповідач отримав надіслану позивачем позовну заяву та чи мав можливість виконати вимоги ухвали суду про відкриття провадження у справі, скористатись правом на подання відзиву тощо; відмовивши у задоволенні клопотання відповідача про зобов`язання позивача надіслати йому позовну заяву, суддя відступив від принципу рівності учасників справи та звільнив позивача від обов`язку, визначеного статтями 164 та 172 Господарського процесуального кодексу України, що свідчить про упередженість судді.

Право подавати заяву про відвід судді є однією з гарантій законності здійснення правосуддя і об`єктивності та неупередженості розгляду справи. Статтею 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950, ратифікованою Верховною Радою України (Закон України від 17.07.97 р. № 475/97-ВР), закріплені основні процесуальні гарантії, якими може скористатися особа при розгляді її цивільного позову в національному суді, серед яких - розгляд справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Згідно зі ст. 35 ГПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 36 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи

Частиною 4 ст. 35 ГПК України також передбачено, що незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

З наведених норм процесуального закону вбачається, що не можуть бути підставами для відводу посилання заявника на відмову суду в задоволенні певних клопотань та заяв, а також процесуальна форма вчинення такої відмови, оскільки такі підстави для відводу ст. 35, 36 ГПК України не передбачені та фактично є незгодою сторони з процесуальними рішеннями судді.

Суд зазначає, що відкриваючи провадження у даній справі та відмовляючи у задоволенні заяви про відкладення розгляду справи суддя Рим Т.Я. діяв, дотримуючись норм ГПК України та Конституції України, в той же час, подана представником відповідача заява про відвід судді Рима Т.Я. від розгляду справи № 914/2501/19 фактично зводиться до незгоди заявника із процесуальними діями судді під час розгляду справи, зокрема з прийняття процесуальних рішень про відкриття провадження у справі та про відмову у заявленому відповідачем клопотанні.

Враховуючи зазначене вище, суб`єктивна думка учасника процесу щодо незгоди з процесуальними рішеннями судді, прийнятими в ході розгляду справи, не можуть бути підставою для відводу судді. Доказів наявності обставин, які могли б викликати сумнів у неупередженості або об`єктивності судді Рима Т.Я. заявником не надано, натомість подана заява про відвід судді Рима Т.Я. ґрунтується виключно на припущеннях.

Кожен суддя об`єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно, справедливо та кваліфіковано здійснює правосуддя, керуючись принципом верховенства права, підкоряючись лише закону, чесно і сумлінно здійснює повноваження та виконує обов`язки судді, дотримуючись етичних принципів і правил поведінки судді, підвищує свій професійний рівень, не вчиняє дій, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя.

Відповідно до ч. 3 ст. 38 ГПК України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Так, як вбачається з матеріалів справи, відповідач подав заяву про відвід 04.02.2020 року, тобто з порушенням встановлених строків (зокрема, на п`ятий день після ознайомлення з матеріалами справи 30.01.2020 року).

Частиною 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Зазначені у заяві Товариства з обмеженою відповідальністю Енерджинат про відвід судді Рима Т.Я. обставини не підтверджені належними та допустимими доказами та не можуть слугувати підставами для відведення судді у зв`язку з обставинами, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності. Заявником не наведено інших мотивів, достатніх для задоволення відводу.

З огляду на викладене, заявник не надав суду належних та допустимих доказів, які свідчили б про наявність передбачених ст. ст. 35, 36 ГПК України підстав для відводу судді Рима Т.Я., відтак такий відвід є необгрунтований та підлягає відмові в його задоволенні.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 35, 36, 39, 234, 235 ГПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1 . У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Енерджинат 04.02.2020 р. за вх. № 6093/20 про відвід судді Рима Т.Я. - відмовити.

2 . Справу № 914/2501/19 повернути раніше визначеному судді для розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.

Суддя Горецька З. В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення11.02.2020
Оприлюднено13.02.2020
Номер документу87511522
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2501/19

Рішення від 19.02.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 11.02.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 11.02.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 05.02.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 15.01.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 17.12.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 05.12.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

Ухвала від 05.12.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Рим Т.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні