Справа № 163/383/20
Провадження № 2/163/216/20
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про залишення позову без руху
10 лютого 2020 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Гайдук А.Л., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Вишнівської сільської ради Любомльського району Волинської області про скасування розпорядження про накладення дисциплінарного стягнення, відшкодування та поновлення щомісячної фінансової надбавки, відшкодування моральної шкоди,
в с т а н о в и л а :
У позовній заяві позивач просить ухвалити рішення про:
- скасування розпорядження Вишнівської сільської ради від 18.12.2019 року № 205/01-03 Про накладення дисциплінарного стягнення , яким йому оголошено догану зі зняттям надбавки в розмірі 30% від посадового окладу;
- зобов`язання Вишнівського сільського голови винести розпорядження про відновлення йому цієї надбавки;
- стягнення з Вишнівської сільської ради в його користь надбавки в розмірі 30% до посадового окладу з 18.12.2019 року;
- стягнення з Вишнівської сільської ради в його користь 30 000,00 гривень заподіяної моральної шкоди.
Дослідження змісту позовної заяви та доданих матеріалів дає підстави для такого висновку.
Згідно із ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, …
Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до п/п 1, 2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду фізичною особою позовної заяви:
- майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2 102,00 гривні.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач заявив всього чотири позовні вимоги, з яких: дві вимоги немайнового характеру (скасування розпорядження, зобов`язання винести розпорядження) та дві вимоги майнового характеру (стягнення надбавки та моральної шкоди).
Отже, за подання до суду цього позову сплаті підлягає судовий збір за дві вимоги немайнового характеру в загальній сумі 1 681,60 гривень (840,80 х 2) та за дві вимоги майнового характеру 1 681,60 гривень (840,80 х 2), всього 3 363,20 гривень.
Із доданої до позовної заяви банківської квитанції вбачається, що позивач сплатив судовий збір в розмірі 840,80 гривень, тобто лише за одну заявлену вимогу.
За решту позовних вимог позивач судовий збір не сплатив і доказів про наявність підстав для його звільнення від сплати цих судових витрат до позову не додав.
Згідно із ч.ч.1-3 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Таким чином, встановлено підстави для залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків - доплати позивачем судового збору за три позовні вимоги в загальній сумі 2 522,40 гривень із наданням суду підтверджуючих документів (банківських квитанцій).
Керуючись ст.ст.185, 260 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и л а :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Вишнівської сільської ради Любомльського району Волинської області про скасування розпорядження про накладення дисциплінарного стягнення, відшкодування та поновлення щомісячної фінансової надбавки, відшкодування моральної шкоди залишити без руху і надати позивачу для доплати судового збору 10-денний строк з дня отримання копії даної ухвали .
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя А.Л. Гайдук
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2020 |
Номер документу | 87528160 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Любомльський районний суд Волинської області
Гайдук А. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні