Справа № 315/1640/19
Номер провадження № 2/315/155/20
У Х В А Л А
12 лютого 2020 року м. Гуляйполе
Суддя Гуляйпільського районного суду Запорізької області Романько О.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , приватного нотаріуса Гуляйпільського районного нотаріального округу Запорізької області Демченко Тетяни Миколаївни, про зняття заборони відчуження з нерухомого майна , -
ВСТАНОВИВ:
24.12.2019 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , приватного нотаріуса Гуляйпільського районного нотаріального округу Запорізької області Демченко Тетяни Миколаївни, про зняття заборони відчуження з нерухомого майна - житлового будинку АДРЕСА_1 , яку накладено на підставі нотаріальної заборони в договорі купівлі-продажу житлового будинку від 18.09.2018 року, зареєстровано в реєстрі за № 1098.
28.01.2020 року судом було отримано відповідь на запит в порядку ч. 6 ст. 187 ЦПК України.
29.01.2020 року позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків.
11.02.2020 року через канцелярію суду надійшла уточнена позовна заява про зняття заборони відчуження нерухомого майна, недоліки усунуто.
Позовна заява після усунення недоліків відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Справа, відповідно до вимог ст. 27 ЦПК України підсудна Гуляйпільському районному суду Запорізької області.
Відповідно до ч. 4 ст. 19 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Пунктом 4 ч. 2 ст. 187 ЦПК України передбачено при постановленні ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі вирішення питання, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатись справа.
Відповідно до ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, в яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімум для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження в справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Дослідивши матеріали позовної заяви, враховуючи вказані у ст. 274 ЦПК України обставини, слід прийти до висновку, що вищезазначена позовна заява може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін (їх представників).
Керуючись ст.ст. 11, 12, 13, 19, 27-30, 175-178, 187, 190, 191, 274 - 279 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , приватного нотаріуса Гуляйпільського районного нотаріального округу Запорізької області Демченко Тетяни Миколаївни, про зняття заборони відчуження з нерухомого майна .
Призначити судове засідання в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін на 05 березня 2020 року об 11-00 годині в приміщенні Гуляйпільського районного суду Запорізької області за адресою: м. Гуляйполе, вул. Велика, 31, зала судових засідань № 12.
Інформацію щодо справи, яка розглядається, учасники судового процесу можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Електронна адреса суду: inbox@gp.zp.court.gov.ua.
Визначити строк відповідачам для подання заяви із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження 5 днів з дня вручення копії ухвали.
Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Копію ухвали направити сторонам у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Відповідачам протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати відзив на позовну заяву і всі письмові докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Зобов`язати відповідачів одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу, в підтвердження чого долучити до самого відзиву відповідні документи.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строку без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідачі мають право також у строк для подання відзиву пред`явити зустрічний позов.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення до 05 березня 2020 року.
Копію ухвали направити сторонам по справі. Відповідачам разом з копією цієї ухвали надіслати копію позовної заяви з додатками до неї.
Витребувати у приватного нотаріуса Гуляйпільського районного нотаріального округу Запорізької області Горової Яни Олександрівни копію спадкової справи ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали шляхом подання апеляційної скарги через Гуляйпільський районний суд Запорізької області до Запорізького апеляційного суду.
Суддя: О. О. Романько
Суд | Гуляйпільський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2020 |
Номер документу | 87533848 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гуляйпільський районний суд Запорізької області
Романько О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні