Справа № 457/1341/19
провадження №2-з/457/2/20
УХВАЛА
23 січня 2020 року м. Трускавець
Трускавецький міський суд Львівської області
в складі головуючого-судді Марчука В.І.,
секретаря Мазурика В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -
встановив:
В провадженні Трускавецького міського суду Львівської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Корона , третя особа: ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу.
До суду поступила заява ОСОБА_1 про забезпечення позову, в якій вона просить накласти арешт на грошові кошти товариства з обмеженою відповідальністю Корона (код ЄДРПОУ 22411666), місцезнаходження: 82200, Львівська область м. Трускавець вул. Стебницька, 66 кв.12, в розмірі 131461 гривні, що знаходяться на його рахунках у банківській установі: Корона, ТОВ, МФО: 325321, розрахунковий рахунок: НОМЕР_1 , ЄДРПОУ:22411666, який відкритий у відділенні АТ КБ Приватбанку у м. Трускавець, 82200 вул. Героїв УПА, 2.
Гаспарова Л.В. заяву про забезпечення позову мотивує тим, що в провадженні суду перебуває вищезазначений позов. Ціна позову складає 131461 гривні. Відповідач ігнорує вимоги про повернення коштів, понад 5 місяців ухиляється від повернення коштів, після відкриття судом провадження у справі, зі сторони керівника не здійснюються дії щодо врегулювання спору, що на думку позивача свідчить про небажання вирішувати спір і повертати грошові кошти позивачці та намір ухилитися від такого повернення.
Дослідивши заяву про забезпечення позову, матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи, має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може суттєво ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
У відповідності до положень ч. 1 ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Позов забезпечується зокрема накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб - п.1 ч. 1 ст. 150 ЦПК України.
Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.
Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки, безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.
Отже, заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватись лише у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до таких дій може привести до порушення прав і законних інтересів інших осіб або учасників процесу.
Співмірність передбачає співвідношення судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, майнових наслідків заборони здійснювати певні дії.
Згідно п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову суд при розгляді заяви про забезпечення позову має пересвідчитись, що між сторонами виник спір та існує реальна загроза невиконання можливого рішення про задоволення позову, з`ясувати обсяг позовних вимог та відповідність виду забезпечення позову позовним вимогам. Особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд повинен встановити чи дійсно є необхідність у застосуванні відповідних заходів.
Судом встановлено, що позивачем до заяви про забезпечення позову не додано жодних доказів, які б свідчили, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду; заява про забезпечення позову ґрунтується на припущеннях позивача. Також позивачем не додано доказу, що зазначений рахунок належить відповідачеві
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що в задоволенні заяви про забезпечення позову слід відмовити.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.153 ЦПК України, с у д
у х в а л и в:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову- відмовити.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: В. І. Марчук
Суд | Трускавецький міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2020 |
Номер документу | 87537557 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Трускавецький міський суд Львівської області
Марчук В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні