Рішення
від 13.02.2020 по справі 283/2929/19
МАЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 283/2929/19

Провадження №2/283/147/2020

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и

13 лютого 2020 року м. Малин

Малинський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді Міхненка С.Д.

за участю

секретаря - Чушенко Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в м. Малині цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Морозівської сільської ради Малинського району Житомирської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

УСТАНОВИВ:

Позивач 27 грудня 2019 року звернулася до суду з вимогами до відповідача.

В судове засідання представник позивача ОСОБА_2 не з`явилася, про розгляд справи повідомлена, позовні вимоги підтримує повністю.

Зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Нова Гута Малинського району Житомирської області померла мати позивача - ОСОБА_3 , після смерті якої відкрилася спадщина на все належне їй за життя майно, в тому числі на земельну ділянку кадастровий номер 1823485500:10:000:0152, площею 1,79 га, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Морозівської сільської ради Малинського району Житомирської області, належної спадкодавцю на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 847414.

Позивач строк для прийняття спадщини пропустила з поважної причини, оскільки вона проживала разом з спадкодавцем на момент смерті останньої та помилково вважала, що маючи оригінал правовстановлюючого документу на земельну ділянку їй не потрібно звертатися до нотаріуса для оформлення своїх спадкових прав, тобто була юридично необізнаною у сфері спадкових відносин.

Звернувшись в подальшому до державного нотаріуса Малинської державної нотаріальної контори Житомирської області Ходаківської Л.В. з метою отримання свідоцтва про право на спадщину після смерті своєї матері, їй було відмовлено у його отриманні у зв`язку з пропуском встановленого законодавством шестимісячного строку для прийняття спадщини.

Тому ОСОБА_1 змушена звертатися за захистом своїх прав до суду.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, направив до суду заяву, в якій просить розглянути справу без участі представника, позов визнає повністю.

Дослідивши докази в межах заявлених позовних вимог, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України від 30 травня 2008 року N7 Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК.

Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом.

Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Ураховуючи викладене, правила ч. 3 ст. 1272 ЦК України можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини визнані судом поважними.

Як встановлено судом ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 13 листопада 2014 року, актовий запис про смерть № 9 (а.с.7).

Те, що ОСОБА_3 по відношенню до ОСОБА_1 являлася матір`ю підтверджується свідоцтвом про народження позивача серії НОМЕР_2 , виданого 22 червня 1982 року (а.с.9).

Після укладення шлюбу ОСОБА_1 змінила прізвище на ОСОБА_1 (а.с.9).

Отже, після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на все належне їй за життя майно, в тому числі на земельну ділянку кадастровий номер 1823485500:10:000:0152, площею 1,79 га, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Морозівської сільської ради Малинського району Житомирської області, належної спадкодавцю на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 847414 (а.с.8).

Згідно листа Малинської державної нотаріальної контори Головного територіального управління юстиції у Житомирській області № 02-14/73 від 20 січня 2020 року вбачається, що спадкова справа після смерті ОСОБА_3 не заведена (а.с.30).

Звернувшись до державного нотаріуса Малинської державної нотаріальної контори ГТУ юстиції у Житомирській області Ходаківської Л.В. з метою отримання свідоцтва про право на спадщину після смерті матері, нотаріусом було винесено постанову про відмову у видачі такого свідоцтва у зв`язку з пропуском ОСОБА_1 шестимісячного строку для прийняття спадщини після смерті своєї матері (а.с.6).

Згідно довідки № 309, виданої 01 липня 2019 року виконавчим комітетом Морозівської сільської ради Малинського району Житомирської області, ОСОБА_1 з 2012 року до часу смерті своєї матері проживала разом з останньою без реєстрації в АДРЕСА_1 та здійснювала догляд за нею (а.с.10).

Суд вважає, що позивач строк для прийняття спадщини пропустила з поважної причини, оскільки вона проживала разом з матір`ю на момент смерті останньої та помилково вважала, що маючи оригінал правовстановлюючого документу на земельну ділянку, їй не потрібно звертатися до нотаріуса для оформлення своїх спадкових прав, тобто була юридично необізнаною у сфері спадкових відносин.

Інші спадкоємці відсітні.

Отже, суд вважає за можливе визначити позивачеві додатковий строк для прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст. 4,13,76,141,263,265,273,354 Цивільного процесуального Кодексу України, на підставі ч.3 ст. 1272 Цивільного Кодексу України, суд ,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю .

Визначити спадкоємцю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованої в с. Нова Гута Малинського району Житомирської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , додатковий строк для подання заяви нотаріусу про прийняття спадщини на спадкове майно, що залишилося після смерті матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , на протязі одного місяця з дня набрання рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржено до Житомирського апеляційного суду шляхом подання через Малинський районний суд Житомирської області апеляційної скарги протягом 30 днів, починаючи з дня його проголошення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги якщо така скарга не була подана.

Суддя: С. Д. Міхненко

СудМалинський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення13.02.2020
Оприлюднено14.02.2020
Номер документу87561639
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —283/2929/19

Рішення від 13.02.2020

Цивільне

Малинський районний суд Житомирської області

Міхненко С. Д.

Ухвала від 28.01.2020

Цивільне

Малинський районний суд Житомирської області

Міхненко С. Д.

Ухвала від 15.01.2020

Цивільне

Малинський районний суд Житомирської області

Міхненко С. Д.

Ухвала від 30.12.2019

Цивільне

Малинський районний суд Житомирської області

Міхненко С. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні