Ухвала
від 30.01.2020 по справі 334/8000/19
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

Дата документу 30.01.2020

Справа № 334/8000/19

Провадження № 1-кс/334/296/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2020 року у м. Запоріжжя слідчий суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12019080050000795 від 01.03.2019 р. передбаченого ч.3 ст.191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Ленінського районного суду м. Запоріжжя надійшло клопотання слідчого Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , узгоджене із процесуальним прокурором Запорізької місцевої прокуратури №3 ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12019080050000795 від 01.03.2019 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на території міста Запоріжжя розташований стратегічній об`єкт електроенергетики Дніпровська ГЕС найпотужніша з усіх ІНФОРМАЦІЯ_1 (« ІНФОРМАЦІЯ_2 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1170 від 28.06.2003 року та Наказу ІНФОРМАЦІЯ_4 №480 від 08.10.2007 року, ІНФОРМАЦІЯ_2 включено до переліку особливо важливих об`єктів електроенергетики.

У зв`язку з тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 функціонує з 1932 року,становить висоту 60 метрів та для безпечного та безперебійного функціонування вона потребує постійних робіт в укріпленні та реконструкції споруд і конструкції, проведення ремонтних і будівельних робіт.

Відповідно до ст.1 ЗУ «Про об`єкти підвищеної небезпеки» ІНФОРМАЦІЯ_2 є об`єктом підвищеної небезпеки, оскільки цей об`єкт є реальною загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру.

Постановою Кабінету Міністрів України №808 від 28.08.2013 року визначено, що гідроелектростанції на річках незалежно від їх потужності є об`єктами, які становлять підвищену екологічну небезпеку.

Встановлено, що на протязі 2015-2018 років ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » по клопотанню філії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено ряд договорів з ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на проведення капітального ремонту та реставрації гідроагрегатів, реконструкції бетонних та земляних споруд, реконструкції ущільнень температурних швів глухої греблі ІНФОРМАЦІЯ_6 та інших робіт з укріплення та реконструкції споруд і конструкції ГЕС.

Згідно отриманої в ході досудового розслідування інформацією, контроль за виконанням та якістю виконання будівельних робіт покладено на керівника філії « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 та начальника гідротехнічного цеху ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_6 .

За наявними даними, директора філії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 уклав ряд договорів субпідряду з ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), яке фактично підконтрольне останньому, а юридичними керівниками вказаного підприємства являються підконтрольні ОСОБА_7 , ОСОБА_8 особи ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 .

Згідно ст. 32 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» об`єкти підвищеної небезпеки відносяться до значних класів наслідків - ССЗ

Згідно ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що замовник має право виконувати будівельні роботи щодо об`єктів, які за класом наслідків належать до об`єктів значних наслідків (ССЗ), тільки після видачі йому дозволу на виконання будівельних робіт органом державного архітектерного-будівельного контролю.

Враховуючи викладене, роботи з проведення капітального ремонту та реставрації гідроагрегатів, реконструкції бетонних та земляних споруд, реконструкції ущільнень температурних швів глухої греблі ІНФОРМАЦІЯ_6 тощо, підпадають під категорію підвищеної складності та потребують ретельного контролю з боку відповідних державних органів, оскільки нехтування вимогами норм будівельного законодавства на ІНФОРМАЦІЯ_7 може призвести до критичних для України наслідків, а саме прориву ІНФОРМАЦІЯ_7 , що в свою чергу призведе до затоплення близько 342 кв. км. територій Запорізької області, масової загибелі людей та втрату стратегічного об`єкту електроенергетики державою.

Розуміючи можливі наслідки прориву ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_7 , ОСОБА_8 особи ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 діючи умисно, з метою отримання тіньових надприбутків та створенню передумов до надзвичайних подій з тяжкими наслідками, нехтують вимогами законодавства України та проводять будівельні роботи на ІНФОРМАЦІЯ_7 без відповідної дозвільної та виконавчої документації, не здійснюють відповідний контроль за розподілом робіт по виконанню технічного нагляду та фактично виконаних робіт.

З метою приховування своєї протиправної діяльності направленої на ослаблення України, уникнення контролю з боку відповідних державних органів, та зруйнування або пошкодження особливо важливого об`єкту електроенергетики - ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 особи ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 ігнорують отримання відповідної дозвільної документації. Так, за останні три роки не було отримано жодного дозвільного документа на будь які будівельні та ремонтні роботи ІНФОРМАЦІЯ_6 , хоча фактично було проведено близько двадцяти ремонтних робіт зі значними класами наслідків.

За наявною інформацією, під час виконання вищевказаних робіт на ІНФОРМАЦІЯ_7 , ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » використовує будівельні матеріали та конструкції, які не відповідають вимогам будівельних норм і правил, а деякі роботи взагалі фактично не виконуються, що може призвести до непоправних для держави наслідків та масової загибелі людей.

Внаслідок вищевказаних дій ОСОБА_7 , ОСОБА_8 особи ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 можуть виникнути передумови до надзвичайних подій з тяжкими наслідками, техногенних чи екологічних катастроф, дестабілізації функціонування об`єктів життєзабезпечення населення.

Так, моніторингом сайту публічних закупівель встановлено, що у період з 2015 по 2018 року між ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » по клопотанню філії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено ряд договорів з ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на проведення капітального ремонту та реставрації гідроагрегатів, реконструкції бетонних та земляних споруд, реконструкції ущільнень температурних швів глухої греблі ІНФОРМАЦІЯ_6 та інших робіт з укріплення та реконструкції споруд і конструкції ГЕС

На теперішній час у слідства виникла необхідність у отриманні точних даних щодо реєстраційних даних ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », статутних документів, документів щодо призначення(звільнення) посадових осіб, вказаного підприємства та інші документи які підтверджують знаходження посадових осіб на займаних посадах.

Згідно офіційного сайту ІНФОРМАЦІЯ_8 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 ) правонаступником ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».

Таким чином у слідства виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу з можливістю вилучення копій документів, що містяться в реєстраційній справі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_10 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Приймаючи до уваги вищевикладене встановлено достатні підстави вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин на стадії досудового розслідування, а також те що, вказані документи неможливо отримати в інший спосіб, з метою об`єктивного дослідження вказаних документів.

Клопотання слідчого оформлено відповідно до ст. 160 КПК України та погоджено процесуальним прокурором Запорізької місцевої прокуратури №3.

В судове засідання слідчий не з`явився, надав заяву про слухання справи за його відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі.

Згідно до ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Розгляд вказаного клопотання проходив без участі особи, у володінні якої знаходяться вказані документи, оскільки слідчим виконані вимоги ч. 2 ст. 163 КПК України.

Судом було встановлено, що 01.03.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про скоєння кримінального правопорушення за ч.3 ст.191 КК України (кримінальне провадження №12019080050000795). Відповідно до якого невстановлені посадові особи філії « ІНФОРМАЦІЯ_6 ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » привласнили кошти, виділені на утримання та ремонт греблі ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Відповідно до наданих матеріалів на протязі 2015-2018 років ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » по клопотанню філії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено ряд договорів з ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на проведення капітального ремонту та реставрації гідроагрегатів, реконструкції бетонних та земляних споруд, реконструкції ущільнень температурних швів глухої греблі ІНФОРМАЦІЯ_6 та інших робіт з укріплення та реконструкції споруд і конструкції ГЕС.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_11 .

Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з`ясування всіх обставин справи у даному провадженні, є потреба у наданні тимчасового доступу до речей та документів.

Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_11 , зазначена в них інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати цю інформацію як доказ, відомостей що містяться у ній та відсутності можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації, а отримати вказані відомості іншим чином не має можливості, тому слідчий суддя доходить висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого та надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів та копій документів з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів що знаходяться в реєстраційній справі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_11 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309, 395 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.

Надати слідчому СВ Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , ОСОБА_12 , процесуальним прокурором у кримінальному проваджені, а саме: ОСОБА_13 , ОСОБА_4 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю вилучення копій документів, що знаходяться в реєстраційній справі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_11 , за адресою: АДРЕСА_1 ..

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів, відповідно до положень ст.166 КПК України.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення - до 29 лютого 2020 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчийсуддя: ОСОБА_1

СудЛенінський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення30.01.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу87575874
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів