Ухвала
від 13.02.2020 по справі 910/1934/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

13.02.2020Справа № 910/1934/20

Суддя Стасюк С.В., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Текхостинг"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Зінко Дітеілз"

про стягнення 97 346,15 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Текхостинг" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Зінко Дітеілз" про стягнення 97 346,15 грн., в тому числі 60 000,00 грн. основного боргу, 19 532, 06 грн. пені, 1 814,09 грн. інфляційних втрат, 6 000, 00 грн. штрафу за порушення строку поставки на 10 календарних днів та 10 000, 00 грн. штрафу за прострочення реєстрації податкової накладної.

Дослідивши подані матеріали, суд дійшов до висновку, що вказаний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог п.п. 2, 7, 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи , їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися ; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви ; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Разом з тим, позивачем у позовній заяві від 04.02.2020, яка надійшла до суду 10.02.2020, не вказано:

- повного найменування позивача та відповідача (слід усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом зазначення повного найменування позивача та відповідача);

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви;

- перелік доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою за їх наявності (або підтвердження про подання усіх доказів);

- щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Також відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Позивачем не дотримано вимог статті 164 та статті 172 Господарського процесуального кодексу України, а саме не додано до позовної заяви доказів надіслання позовної заяви разом із доданими до неї документами на юридичну адресу відповідача.

Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

У зв`язку із питанням про відкриття провадження у справі № 910/1934/20, судом було здійснено перевірку даних щодо відповідача, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, згідно з якими місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю "Зінко Дітеілз" є : 03113, м.Київ, проспект Перемоги , будинок 68/1, офіс 62.

Проте в якості доказів направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами, заявником надано накладну № 0315069443991 від 06.02.2020 про направлення позовної заяви та доданих до неї документів за адресою - 03150, м.Київ, вул. Велика Васильківська 100- одержувач ТОВ "Текхостинг" відправник ТОВ "Зінко Дітеілз". В той час з опису вкладення в цінний лист від 06.02.2020 вбачається, що відправник ТОВ "Текхостинг", а одержувач ТОВ "Зінко Дітеілз".

Таким чином, суд не може дійти однозначного висновку про те, що згідно наданої накладної № 0315069443991 від 06.02.2020 та опису вкладення в цінний лист від 06.02.2020, копія позовної заяви і всіх доданих до неї документів була направлена на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Зінко Дітеілз": 03113, м.Київ, проспект Перемоги , будинок 68/1, офіс 62.

За таких обставин, позивачем не додано до матеріалів справи належних доказів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і всіх доданих до неї документів.

Окрім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У відповідності з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2 102 грн. 00 коп.

Як встановлено судом, позивач звернувся до суду з вимогами про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 97 346,15 грн.

Тобто, при поданні позовної заяви позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 2 102,00 грн. за позовні вимоги майнового характеру.

В ч. 1 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір перераховується в безготівковій або готівковій формі.

Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Враховуючи вищенаведене, суд відзначає, що належним доказом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення поштового зв`язку, які прийняли платіж, платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Проте як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем в якості доказу сплати судового збору за подання позову надано копію платіжного доручення № 4064 від 07.02.2020 на суму 2 102,00 грн, яка не може бути прийнята судом в якості належного доказу оплати позивачем судового збору за подання позовної заяви.

За змістом ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За таких обставин, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Текхостинг" підлягає залишенню без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 162, 174, 234, 235, Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Текхостинг" залишити без руху.

2.Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду відомостей стосовно:

- зазначення повного найменування позивача та відповідача (слід усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом зазначення повного найменування позивача та відповідача);

- відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви;

- переліку доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою за їх наявності (або підтвердження про подання усіх доказів);

- відомостей про інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;

- надати докази надіслання Товариству з обмеженою відповідальністю "Зінко Дітеілз" (03113, м.Київ, проспект Перемоги , будинок 68/1, офіс 62) копії позовної заяви і всіх доданих до неї документів;

- належних доказів оплати судового збору (оригіналу платіжного доручення № 4064 від 07.02.2020 на суму 2 102,00 грн).

3.Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.

4.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

5.Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://ki.arbitr.gov.ua.

Суддя С. В. Стасюк

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.02.2020
Оприлюднено17.02.2020
Номер документу87594831
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/1934/20

Рішення від 30.04.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 28.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 13.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні