Ухвала
від 14.02.2020 по справі 926/296/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

п р о в і д к р и т т я п р о в а д ж е н н я у с п р а в і

14 лютого 2020 року Справа № 926/296/20

Суддя Ковальчук Тетяна Іванівна , розглянувши матеріали за позовом

Приватного підприємства - фірма "Торгбуд-Сервіс", м. Здолбунів Тернопільської області,

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Фінанс Груп-1", смт. Неполоківці Кіцманського району Чернівецької області,

про стягнення заборгованості в сумі 216924,49 грн.,

В С Т А Н О В И В :

Приватне підприємство - фірма "Торгбуд-Сервіс", м. Здолбунів Тернопільської області, звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовною завою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Фінанс Груп-1", смт. Неполоківці Кіцманського району Чернівецької області, про стягнення заборгованості в сумі 216924,49 грн. по розрахунках за поставлений на підставі договору купівлі-продажу рухомого майна № 16/04-19 від 16.04.2019 товар - бетонозмішувачі, у тому числі 207000,00 грн. основного боргу та 9924,49 грн. 3% річних за користування чужими коштами за період прострочення платежу.

Дослідивши матеріали позовної заяви та надані документи, суд дійшов висновку, що відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України.

Приписами частини першої статті 176 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, встановлено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Положеннями частини першої статті 247 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Пунктами 1, 2 частини п`ятої статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами, зокрема, є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та справи незначної складності, визнані судом малозначними.

Відповідно до частини п`ятої статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи ціну позову (яка не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), характер спірних правовідносин та предмет доказування, дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

На підставі частини п`ятої статті 252 Господарського процесуального кодексу України з ініціативи суду розгляд даної справи слід проводити в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

У позовній заяві позивач просить провести розгляд справи в режимі відеоконференції, забезпечення проведення якої доручити Господарському суду Рівненської області.

Частиною 1 статті 197 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. За змістом частини 5 цієї статті ГПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом.

Попередньо з`ясувавши наявність технічної можливості забезпечити проведення судового засідання у справі 05.03.2020 о 10-00 год. у режимі відеоконференції із Господарським судом Рівненської області, суд дійшов висновку про задоволення клопотання Приватного підприємства - фірма "Торгбуд-Сервіс" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 162, 176, 197, 234, 247, 249, 250 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

У Х В А Л И В :

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження за участю представників сторін.

3. Розгляд справи призначити у судовому засіданні на 05 березня 2020 року о 10:00 год . Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 14.

4. Задовольнити клопотання ППФ "Торгбуд-Сервіс" про участь представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Призначене на 10-00 год. 05 березня 2020 року судове засідання у справі № 926/296/20 провести в режимі відеоконференції, забезпечення проведення якої доручити Господарському суду Рівненської області за адресою: вул. Набережна, 26-а, м. Рівне, 33013.

5. Зобов`язати позивача до дати першого судового засідання надіслати до суду:

- відповідь на відзив на позов та докази надіслання її відповідачеві, засвідчену копію договору про надання правової допомоги № 31/01/20 від 31.01.2020;

6. Зобов`язати відповідача протягом 15-ти днів з дня вручення цієї ухвали надіслати до суду:

- відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову;

- одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду;

- надати заяву із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, якщо такі заперечення наявні.

7. Попередити відповідача , що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3, 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).

8. Звернути увагу учасників процесу на те, що відповідно до частин 2, 4, 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

При цьому, відповідно до вимог затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 55 від 07.04.2003 р. Національного стандарту України «Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003» на кожній сторінці наданого до матеріалів справи документу в копії повинна міститись відмітка про засвідчення, яка складається зі слів «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

9. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.

10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Звернути увагу сторін на те , що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.

Ухвала підписана 14.02.2020.

Суддя Т.І. Ковальчук

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення14.02.2020
Оприлюднено17.02.2020
Номер документу87601310
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/296/20

Ухвала від 23.11.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Судовий наказ від 06.08.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Судовий наказ від 06.08.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Рішення від 16.07.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 02.07.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Рішення від 25.06.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 09.06.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 31.03.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 05.03.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 14.02.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні