Справа № 559/1158/19
2/559/133/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
13 лютого 2020 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
в складі головуючого судді Ралець Р.В.
секретаря судового засідання Крушняк О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дубно в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін справу за позовом Комунального закладу Дубенська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Рівненської обласної ради до ОСОБА_1 про стягнення аліментів,-
ВСТАНОВИВ:
В обгрунтування позову Комунальний заклад Дубенська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Рівненської обласної ради покликається на те, що рішенням Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 03 листопада 2017 року у справі № 559/1264/17 відповідачка ОСОБА_1 позбавлена батьківських прав відносно своєї доньки, неповнолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Рішенням Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 16 жовтня 2018 року у справі № 357/7704/18 батько дитини - ОСОБА_3 , позбавлений батьківських прав відносно своєї доньки. 07 лютого 2019 року розпорядженням № 64 голови Дубенської РДА ОСОБА_2 надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Направленням № 84 від 28 березня 2013 року Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації ОСОБА_2 направлено на навчання та виховання в КЗ Дубенська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Рівненської обласної ради, де вона і перебуває по даний час. Після отримання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, вона перебуває в закладі на повному державному утриманні. Грошові кошти на рахунок дитини чи інтернатного закладу для цільового призначення на утримання ОСОБА_2 від матері не надходили. Вона не дає добровільно матеріальну допомогу на утримання доньки, тому просять стягнути з ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини. Враховуючи уточнюючу заяву, просять стягнути з відповідачки аліменти на утримання неповнолітньої ОСОБА_2 у розмірі 800 грн. щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Представник позивача в особі директора Комунального закладу Дубенська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Рівненської обласної ради ОСОБА_5., згідно поданої заяви просить справу слухати у її відсутності, стягнути з відповідачки аліменти на утримання доньки ОСОБА_2 в розмірі 800 грн., щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідачка ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлена про день, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з`явилась, відзив на позову заяву не подала, заяв та клопотань від неї не надходило. Ухвалу про відкриття провадження, якою визначено строк подачі відзиву на позовну заяву та копію позовної заяви з додатками відповідачці було направлено на зазначену у позовній заяві адресу, проте до суду повернулися конверти з поштовою відміткою не проживає . Тому відповідач була повідомлена про день, час та місце судового розгляду справи шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті Судової влади України (а.с. 45).
Суд вважає за можливе проводити розгляд справи за її відсутності в заочному порядку, на підставі документів та доказів, що є в матеріалах справи про права та взаємовідносини сторін, що відповідає вимогам ст. 280 ЦПК України.
Фіксація судового розгляду справи технічними засобами не проводилась, згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , її батьками зазначені ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , згідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 (а.с. 3).
Згідно рішення Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 03 листопада 2017 року у справі № 559/1264/17 ОСОБА_1 позбавлена батьківських прав відносно своєї доньки, неповнолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 4-6).
Відповідно до направлення № 84 від 28 березня 2013 року Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, ОСОБА_2 направлено на навчання та виховання в КЗ Дубенська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Рівненської обласної ради (а.с. 7).
Згідно розпорядження голови Дубенської РДА від 07 лютого 2019 року № 64 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надано статус дитини позбавленої батьківського піклування (а.с. 8).
Як зазначено у довідці від 23 травня 2019 року № 263 ОСОБА_2 навчається в Дубенській спеціалізованій школі-інтернат і перебуває на повному державному утримані (а.с. 9).
Згідно контракту № 177 ОСОБА_5 призначена на посаду - директора КЗ Дубенська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Рівненської обласної ради на термін з 11 грудня 20018 року до 10 грудня 2020 року (а.с. 18-20).
ОСОБА_2 навчається у 8 класі Дубенської спеціалізованої школи-інтернат і перебуває на повному державному утримані, про що свідчить довідка №313 від 11.06.2019 (а.с. 33).
Відповідно до рішення № 1389 від 19.06.2019, перейменовано та змінено тип комунального закладу Дубенська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Рівненської обласної ради на комунальний заклад Дубенська спеціальна школа І-ІІ ступенів Рівненської обласної ради.
Згідно договору № 19534106918, АТ "Державний ощадний банк України" на ОСОБА_2 відкрито поточний рахунок № НОМЕР_2 для обліку коштів і здійснення операцій відповідно до чинного зазонодавства.
Згідно ч. 2 ст. 166 СК України особа позбавлена батьківських прав, не звільняється обов`язку щодо утримання дитини.
Відповідно до ст. 245 СК України якщо дитина постійно проживає у закладі охорони здоров`я, навчальному або іншому дитячому закладі, функції опікуна та піклувальника щодо неї покладаються на адміністрацію цих закладів.
Згідно з ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Положення ч. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини, ч.ч. 7, 8 ст. 7 Сімейного кодексу України регламентують, що під час вирішення будь-яких питань щодо дітей, суд повинен виходити з якнайкращого забезпечення, максимально можливого урахування інтересів дитини.
Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України "Про охорону дитинства", кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Зі змісту ст.180 СК України вбачається, що обов`язок утримувати дитину є рівною мірою обов`язком як матері так і батька.
Згідно з ч.2 ст. 182 СК України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч.3 ст.181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Стаття 193 СК України визначає, якщо батьки не беруть участі в утриманні дитини, влаштованої до державного або комунального закладу охорони здоров`я, навчального або іншого закладу, аліменти на дитину можуть бути стягнуті з них на загальних підставах.
За рішенням суду аліменти можуть перераховуватися на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.
Виходячи з наведених позивачем доводів, суд приходить до висновку, що аліменти на утримання дитини, які підлягають стягненню з відповідача, слід визначити у твердій грошовій сумі у розмірі 800 гривень щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Згідно з ст.141 ЦПК України з відповідачки слід стягнути судовий збір на користь держави.
На підставі наведеного, ст.ст. 180, 181, 182, 183, 191,193, 245 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст.263-265, 280-284 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позов Комунального закладу Дубенська спеціальна школа І-ІІ ступенів Рівненської обласної ради (місце знаходження: вул. Фабрична, 6 м. Дубно Рівненська область, код ЄДРПОУ 22569930) до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_3 ) про стягнення аліментів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_3 ) аліменти на утримання дочки: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у твердій грошовій сумі в розмірі 800 (вісімсот) гривень щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 29 травня 2019 року і до досягнення дитиною повноліття.
Аліменти стягувати на поточний рахунок № UA НОМЕР_4 , відкритий АТ "Державний ощадний банк України".
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (в особі Державної судової адміністрації України) судовий збір у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць допустити до негайного виконання.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя: Р.В. Ралець
Суд | Дубенський міськрайонний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2020 |
Оприлюднено | 18.02.2020 |
Номер документу | 87616180 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Ралець Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні