Справа № 463/5746/19
Провадження № 2/463/289/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2020 року Личаківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого судді Жовніра Г.Б.,
за участю секретаря судового засідання Фурик Л.М.,
позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
представників відповідача ОСОБА_12, Гур`єва О.В.
треті особи ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження в залі суду в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ВЕКТОР-6 , треті особи: ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_12 про визнання недійсним рішення та скасування протоколу зборів з додатками об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ВЕКТОР-6 від 15 квітня 2019 року, -
встановив:
позивачі звернулися в суд з позовом до відповідача про визнання недійсним рішення та скасування протоколу зборів з додатками об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ВЕКТОР-6 від 15 квітня 2019 року.
Ухвалою судді від 18 липня 2019 року матеріали позовної заяви залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
27 серпня позивачами усунуто недоліки та ухвалою судді від 29 серпня 2019 року провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Позовні вимоги мотивують тим, що 15 квітня 2019 року було проведено загальні збори власників багатоквартирного будинку ОСББ ВЕКТОР-6 . Одержавши на вимогу від відповідача протокол зборів співвласників ОСББ ВЕКТОР-6 було встановлено, що збори проводилися під головуванням ОСОБА_8 та за участі секретаря зборів Ватаг О.В. з певним порядком денним. Однак, на думку позивачів було порушено порядок скликання зборів співвласників багатоквартирного будинку, оскільки оголошення про проведення зборів ОСББ ВЕКТОР-6 було розміщено в під`їздах будинку по АДРЕСА_1 лише 8 квітня 2019 року, тобто лише за 7 днів до зборів, жодних рекомендованих повідомлення про проведення таких позивачам не надходило, таким чином спосіб оголошення зборів порушив їх права на участь у таких і на право голосування по рішеннях щодо питань порядку денного зборів. Також зазначають, що в протоколі зборів від 15 квітня 2019 року зазначену неправдиву інформацію стосовно кількості співвласників, що прийняли участь у загальних зборах ОСББ ВЕКТОР-6 15 квітня 2019 року, що порушило встановлений законом порядок голосування. Таким чином, підготовка, проведення та визначення результатів голосування зборів ОСББ ВЕКТОР-6 від 15 квітня 2019 року, було здійснене з грубим порушенням чинного законодавства та Статуту ВЕКТОР-6 , що потребує анулювання рішення цих зборів.
04 листопада 2019 року надійшов відзив на позовну заяву від представника відповідача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ВЕКТОР-6 - ОСОБА_12 Проти позову заперечує з наступних підстав.
Рішенням Правління співвласників багатоквартирного будинку ВЕКТОР-6 від 28 березня 2019 року ініційовано загальні збори мешканців будинку, які було призначено на 15 квітня 2019 року. 30 березня 2019 року оголошення про проведення загальних зборів було розміщено у загальнодоступних місцях при вході до кожного під`їзду багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 . На загальних зборах 15 квітня 2019 року не було прийнято рішення по порядку денному, в зв`язку з недостатністю учасників, а тому відповідно до розділу 9 Статуту ОСББ ВЕКТОР-6 було ініційовано проведення письмового опитування серед співвласників. В результаті такого було складено протокол від 15 квітня 2019 року, яким затверджені результати опитування. Зазначає, що не надсилання рекомендованою поштою повідомлення про проведення зборів було здійснено з метою економії коштів, про збори було проінформовано співвласників шляхом розміщення оголошення, а тому порушення порядку повідомлення члена ОСББ про проведення загальних зборів не є підставою для визнання такого рішення незаконним. Також наявність певних недоліків бланків письмового опитування рішення загальних зборів ОСББ ВЕКТОР-6 не тягне за собою автоматично недійсність таких.
В судовому засіданні 19 листопада 2019 року позивачами подано відповідь на відзив на позовну заяву, у якому зазначають, що стороною відповідача не долучено жодних доказів про те, що оголошення про проведення зборів було розміщено в місцях загального доступу 30 березня 2019 року. Вважають, що внаслідок неналежного повідомлення про збори було порушено права багатьох співвласників брати участь в управлінні будинком, оскільки на такі збори прибуло лиш 36 осіб із 180 квартир, що складає лише 20 відсотків. Також зазначають, що списки голосування на зборах співвласників ОСББ ВЕКТОР-6 15 квітня 2019 року не відповідають встановленій формі і не можуть бути джерелом підрахунку голосів.
Від третьої особи ОСОБА_6 20.01.2020 надійшла заява про розгляд цивільної справи без її участі, проти позовних вимог заперечує.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надав пояснення аналогічні наведеним в позовній заяві. Додатково пояснив, що протокол зборів правління ОСББ від 28.03.2019 р., в ході яких вирішено зібрати збори ОСББ, не підписано всіма членами правління, а лише керівником. Повідомлення про збори ОСББ було здійснено за сім днів а не за чотирнадцять. Окрім того, на зборах були присутні менше половини членів, відеозаписом та фото підтверджується присутність на зборах лише 36 осіб а не 115, як вказано в оскаржуваному протоколі, в листках опитування не вказана площа помешкань. В зв`язку з наведеним вважає, що позовні вимоги слід задоволити. При цьому також зазначив, що він був присутній на засіданні правління ОСББ 28.03.2019 р. відповідно про проведення зборів ОСББ був повідомлений з моменту прийняття вказаного рішення.
Позивач ОСОБА_2 підтримав позовні вимоги та пояснення позивача ОСОБА_1 . Додатково зазначив, що його особисто не було письмово повідомлено про збори ОСББ та не проводилось його письмове опитування. При цьому підтвердив, що у квартирі Шафарика 6/172 не проживає близько 5-ти років, однак оскільки там проживає його мати похилого віку він періодично там буває, отже міг бути повідомленим.
Представник відповідача ОСОБА_12 в судовому засіданні проти позову заперечили в повному обсязі з підстав наведених у відзиві. Пояснили, що спершу 10.03.2019 відбулись збори правління ОСББ на яких її обрали головою. 28.03.2019 були прийнято рішення правління ОСББ про проведення загальних зборів ОСББ 15 квітня 2019 року о 19:00 год. А тому 30 березня 2019 року були розміщенні оголошення на дошках оголошень у кожному під`їзді. Крім цього, вона особисто повідомляла мешканців будинку про дату зборів. 15 квітня 2019 року на зборах були присутні від 35 до 40 власників квартир. В зв`язку з недостатньою кількістю учасників було прийнято рішення провести письмове опитування мешканців будинку включно із тими хто був присутній на зборах. Повідомила, що всього в будинку 180 квартир. Кожному власнику квартири надавали три листки для опитування, в двох з них було по одному запитанню, а в одному три питання. Листки опитування власникам квартири надавала вона та голова ревізійної комісії ОСОБА_8 . Підрахунок голосів проводився з врахуванням площі квартири, що перебуває у власності особи. Будь яке підроблення підписів категорично заперечує. Реєстрація її як голови ОСББ відбулась в червні 2019 року. Оскільки оскаржувані рішення прийняті виходячи з волі більшості членів ОСББ за наслідками письмового опитування вважає, що жодних підстав для задоволення позову немає.
Представник відповідача Гур`єв О.В. зазначив, що наданими суду документами позовні вимоги повністю спростовуються. Рішення зборів прийняті шляхом письмового опитування в порядку визначено ст. 10 Закону України Про ОСББ та у відповідності до ст.6 Статуту ОСББ Вектор-6 . Крім цього, на його думку участь особи у письмовому опитуванні без жодних заперечень підтверджує також її згоду на такий порядок опитування у визначеній формі. Суду не представлено підтверджень звернень в правоохоронні органи щодо підробки підписів чи іншого документального підтвердження будь-якої підробки документів. Також зазначив, що навіть якщо і існують якісь незначні процедурні порушення, такі не можуть впливати на прийняте рішення, яке відповідає волі більшості власників квартир.
Третя особа ОСОБА_4 позов підтримав, пояснив, що станом на 28.03.2019 на зборах членів правління було лише троє осіб а не п`ятеро, а тому вказаний в протоколі список членів правління не відповідає дійсності з приводу чого він проводив відеофіксацію. Були присутні: ОСОБА_12 , як в.о. голови правління, ОСОБА_8 , як голова ревізійної комісії яка не є членом правління та ОСОБА_1 , як член ревізійної комісії, а не правління. Підтвердив що до нього особисто приходила ОСОБА_12 з пропозицією взяти участь в письмовому опитуванні на, що він відмовився.
Третя особа ОСОБА_5 позовні вимоги не підтримала, пояснила, що враховуючи значну кількість членів ОСББ, зокрема 180 квартир у будинку, у них давно сформовано практику приймати рішення шляхом письмового опитування. Підтвердила, що мешканці будинку були повідомлені про збори, всі бажаючі могли взяти участь. На її погляд жодних суттєвих порушень, які б могли вплинути на прийняте рішення не було.
Третя особа ОСОБА_10 позовні вимоги підтримала, тому що попередній керівник ОСББ завжди відповідав на телефонні дзвінки, а теперішній ні. З приводу порядку прийняття оскаржуваного рішення нічого повідомити не може, оскільки нічого не пригадує.
Заслухавши пояснення сторін, їх представників, свідків, дослідивши подані докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності та перевіривши усі обставини справи, на які сторони посилаються, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Стаття 12 ЦПК України передбачає, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з вимогами ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Судом встановлено, що між сторонами існує спір з приводу реалізації співвласниками багатоквартирного будинку права на управління таким будинком, який регулюється нормами ЦК України, Закону України від 14.05.2015 року № 417-VIII Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , Закону України від 29.11.2001 р. № 2866-ІІІ Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі Закон № 2866-ІІІ) та положеннями Статуту ОСББ Вектор-6 затвердженого установчими зборами-власників житлових приміщень від 02.08.2016 (далі - Статут).
Згідно ст. 385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).
Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.
Закон України від 29.11.2001 року Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.
Відповідно до п.1 розділу ІІ Статуту, метою створення об`єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, утримання в належному стані прибудинкової території, мати право на земельну ділянку, на якій розташований будинок по АДРЕСА_1 , забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом.
Згідно з ст.10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку органами управління об`єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об`єднання. Вищим органом управління об`єднання є загальні збори.
Так судом встановлено, що правління ОСББ Вектор-6 м. Львів. вул. Шафарика, буд. №6 (а.с.87) 28 березня 2019 року прийняло рішення №3 про те, що загальні збори співвласників ОСББ Вектор-6 необхідно провести 15 квітня 2019 року о 19 год. Місце проведення вирішити в робочому порядку. Затверджено наступний порядок денний загальних зборів на 15 квітня 2019 року.
Відповідно до п.8 розділу 3 Статуту, рішення на загальних зборах приймається шляхом відкритого поіменного голосування.
Як зазначено позивачами та підтверджено стороною відповідача 15 квітня 2019 року на засіданні зборів ОСББ питання порядку денного вирішені не були в зв`язку з недостатністю учасників зборів.
У відповідності до вимог ст.10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку якщо в результаті проведення загальних зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів "за" або "проти", встановленої частиною чотирнадцятою цієї статті, проводиться письмове опитування серед співвласників, які не голосували на загальних зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення загальних зборів. Якщо протягом цього строку необхідну кількість голосів "за" не набрано, рішення вважаються неприйнятими.
Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані співвласниками під час проведення загальних зборів, і голоси, подані під час письмового опитування. Рішення оформляється особистим підписом кожного, хто проголосував, із зазначенням результату голосування ("за" чи "проти").
Аналогічний порядок визначено п. 9 розділу 3 Статуту ОСББ Вектор-6 .
Згідно положень ч.ч.7-12 ст.6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.
Аналогічні за змістом положення закріплені і у п.8-12 розділу ІІ Статуту.
За наслідками проведених загальних зборів та з урахуванням результатів проведеного письмового опитування складений Протокол зборів співвласників ОСББ Вектор-6 м. Львів. вул. Шафарика, буд. №6 від 15 квітня 2019 року, яким затверджені результати опитування (а.с.107-108).
Як вбачається з протоколу зборів співвласників ОСББ Ветор-6 (а.с.107-108) всього у багатоквартирному будинку за адресою: АДРЕСА_2 квартир, загальною площею 10372,7 кв. м. Кількість учасників, які взяли участь у письмовому опитуванні становить 115 осіб, якім належать квартири загальною площею 6847,75 кв.м., що становить 66,01 % від загальної площі всіх житлових і нежитлових приміщень будинку. Також в протоколі відображено результати письмового опитування, щодо кожного запитання порядку денного з зазначенням кількості голосів членів ОСББ За , Проти чи Утрималось з врахуванням сукупної площі приміщень належних вказаним особам. Усі прийняті згідно оскаржуваного протоколу рішення були підтриманні членами ОСББ, сукупна площа квартир яких перевищу 50% загальної площі помешкань в будинку.
Правильність вказаних в протоколі сукупних площ квартир членів ОСББ, що взяли участь у письмовому опитуванні, позивачами не оспорюється.
Стосовно доводів сторони позивача щодо форми листків письмового опитування слід зазначити наступне. Відповідно до вимоги ст.10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку вбачається, що листки опитування, повинні заповнюватись при вирішенні питань, що виносяться на загальні збори, шляхом поіменного голосування, рішення оформляється особистим підписом кожного, хто проголосував, із зазначенням результату голосування ("за" чи "проти").
Із змісту наданих суду листків письмового опитування вбачається, що викладені в них відомості відповідають вказаним вище вимогам закону та достатні для визначення волевиявлення членів ОСББ при вирішенні питань, які виносились на розгляд загальних зборів ОСББ.
Отже з наведеного вбачається, що письмове опитування членів ОСББ та прийняті за їх результатами рішення відповідають наведеним вище вимогам закону та статуту ОСББ.
Доводи сторони позивача про фальсифікацію змісту листків опитування жодними доказами не підтверджуються. Крім того, позивачі у своїх поясненнях зазначають, що зауважень до підрахунку голосів не мають.
Також стороною позивачів, оспорюється рішення та протокол зборів співвласників ОСББ Вектор-6 від 15 квітня 2019 року, з підстав неналежного повідомлення про дату проведення загальних зборів.
Відповідно до ч.4 ст.6, ч.3 ст.10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
Так у долучених стороною відповідача відзиві на позовну заяву зазначено, що відправка листів рекомендованим листом не здійснювалась з метою економії коштів. Про час і місце проведення загальних зборів члени ОСББ повідомлялись шляхом розміщення письмових оголошеннях у загальнодоступних місцях та шляхом усних повідомлень.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_11 , який є мешканцем будинку, повідомив, що мешканці будинку за адресою АДРЕСА_1 , були належно та доступним способом повідомленні про збори ОСББ і всі бажаючі могли бути присутні. Підтверджує, проведення письмового опитування.
Крім цього, всі учасники судового розгляду суду підтвердили, що дійсно оголошення про проведення зборів ОСББ було розміщено в кожному з під`їздів будинку.
Отже, надаючи оцінку такому порушенню суд виходить з того, що основною метою здійснення повідомлення про проведення загальних зборів є належне доведення до всіх членів ОСББ інформації про дату, час, місце проведення загальних зборів. З встановлених в судовому засідань обставин вбачається, що вказана мета була досягнута.
Оскільки оскаржувані рішення зборів прийнято на підставі індивідуального письмового опитування мешканців будинку, а не за результатами голосування під час зборів членів ОСББ, порядок повідомлення про проведення зборів жодним чином не вливає на законність таких та не може являтись самостійною підставою для задоволення позову.
Тож з огляду на вищевикладені обставини судом не встановлено підстав для визнання недійсним рішення та скасування протоколу зборів з додатками об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ВЕКТОР-6 від 15 квітня 2019 року, а тому позовні вимоги не підлягають до задоволення.
Вирішуючи питання про судові витрати суд виходить з того, що судові витрати по справі складаються з судового збору, сплаченого позивачами за подання позову. Беручи до уваги, що позов не підлягає до задоволення, відповідно до ст.141 ЦПК України понесені позивачами судові витрати не відшкодовуються.
Керуючись ст.ст.2, 10-13, 76-81, 141, 258, 259, 279, 263-265, 268 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
ухвалив:
відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійсним рішення та скасування протоколу зборів з додатками об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ВЕКТОР-6 від 15 квітня 2019 року.
Дата складання повного рішення - 17 лютого 2020 року.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з часу складання повного судового рішення через місцевий суд до Львівського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне найменування (ім`я) учасників справи та їх місце проживання (місцезнаходження):
Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_3
Позивач: ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_4
Відповідач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ВЕКТОР-6
(ЄДРПОУ 40788853, місцезнаходження: м.Львів, вул. Шафарика, 6), в особі голови правління ОСОБА_12, місце проживання: АДРЕСА_5 .
Третя особа: ОСОБА_12 , місце проживання: АДРЕСА_5
Третя особа: ОСОБА_6 , місце проживання: АДРЕСА_6 ;
Третя особа: ОСОБА_5 , місце проживання: АДРЕСА_7 ;
Третя особа: ОСОБА_4 , місце проживання: АДРЕСА_8 ;
Третя особа: ОСОБА_3 , місце проживання: АДРЕСА_9 .
Суддя Г.Б.Жовнір
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2020 |
Оприлюднено | 20.02.2020 |
Номер документу | 87691931 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Личаківський районний суд м.Львова
Жовнір Г. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні