ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18.02.2020 Справа № 917/244/20
Суддя Іванко Л.А ., розглянувши матеріали
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Інновація", 03035, м. Київ, вул. Сурікова, буд. 3, ідент. код 39409610
до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕлектроПрогресс", 29600, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Профспілкова, буд. 1, ідент. код 31708201
відповідача 2: ліквідатора Каленчук Оксани Іванівни, 08132, Київська обл., Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Машинобудівників, 17а, оф.56
відповідача 3: Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарант Сіті Плюс", 01033, м. Київ, вул. Жилянська, буд. 47-Д, оф. 12, ідент. код 40531101
про визнання недійсним договору
встановив:
Відповідно до пункту 4 частини 3 статті 164 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
В прохальній частині позовної заяви зазначено:
- визнати договір №13/11/18 на надання послуг з фізичної охорони об`єктів від 13.11.2018 р. укладений між ТОВ "ЕлектроПрогресс" в особі ліквідатора Каленчук О.І. то ТОВ "Гарант Сіті Плюс" недійсним та застосувати наслідки недійсності правочину шляхом повернення ТОВ "ЕлектроПрогресс" у натурі все, що ТОВ "Гарант Сіті Плюс" одержало на виконання цього правлчину.
При цьому, ні в тексті позовної заяви, ні в прохальній частині не конкретизовано, що саме прохає повернути позивач при застосуванні наслідків недійсності правочину - майно чи грошові кошти.
Судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна (в тому числі в зв`язку з вимогами, заснованими на приписах ч. 5 ст. 216 ЦК України) визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
Таким чином, судовий збір з вимог про застосування наслідків недійсності правочину залежить від вартості майна або суми грошових коштів, які позивач бажає отримати.
Позивачем судовий збір сплачено як за дві вимоги немайнового характеру, та не враховано, що з вимоги про застосування наслідків недійсності правочину судовий збір визначається як зі спору майнового характеру.
Відповідно до ч. 2 ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом
Згідно ч. 5 ст. 91 ГПК України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який у нього знаходиться, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В п. 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003" встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Отже, в разі подання до суду копій документів вони повинні бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України.
Додані до позовної заяви ксерокопії документів не засвідчені належним чином.
Відповідно до ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки можуть бути усунені шляхом подання до суду доповнення до позову (заяви про виправлення недоліків) у справі, де вказати відомості передбачені п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України; надати докази сплати судового збору у встановленому законом розмірі; надати належним чином засвідчені копії документів.
Керуючись ст. ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення позивачу даної ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду; інакше вважається неподаною та повертається особі, що звернулася з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст. ст. 235,255 ГПК України).
Суддя Іванко Л.А.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2020 |
Оприлюднено | 24.02.2020 |
Номер документу | 87712953 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні