Ухвала
від 17.02.2020 по справі 924/114/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

УХВАЛА

"17" лютого 2020 р.Справа № 924/114/19

Господарський суд Хмельницької області у складі:

суддя Димбовський В.В., розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрнетвуд", м. Нетішин

до Компанія "Соліда Гольц" ("Solida Holz GmbH), м. Гіссен, Федеративна республіка Німеччина

про стягнення 108779,00 грн. (3410 євро)

Представники сторін:

від позивача: не з`явився

від відповідача: не з`явився

У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини ухвали.

Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 11.02.2019р. прийнято позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрнетвуд" до розгляду та відкрито провадження у справі; підготовче засідання призначено на 10:00 год. "10" жовтня 2019р.; зупинено провадження у справі № 924/114/19 на період вручення документів відповідачу - Компанія "Соліда Гольц" (Solida Holz GmbH), але не пізніше "10" жовтня 2019р.

Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 10.10.2019р. відкладено підготовче засідання на 10:00 год. "17" лютого 2020р.; зупинено провадження у справі № 924/114/19 на період вручення документів відповідачу - Компанія "Соліда Гольц" (Solida Holz GmbH), але не пізніше 17 лютого 2020р.

14.02.2020р. на адресу суду від компетентного органу іноземної держави - Amtsgericht Gie?en надійшов лист та сертифікат (підтвердження), оформлений відповідно до положень статті 6 Конвенції, складений на німецькій мові з відміткою в підпункті "а" пункту першого сертифікату.

Станом на дату підготовчого засідання у суду відсутні докази повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи.

Позивач у судове засідання не з`явився.

Положеннями ст. 365 ГПК України передбачено, що іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до ст. 367 ГПК України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Статтею 368 ГПК України передбачено, що зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги повинні відповідати вимогам міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено - вимогам частин другої - четвертої цієї статті.

У судовому дорученні про надання правової допомоги зазначаються:

1) назва суду, що розглядає справу;

2) за наявності міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, учасниками якого є Україна і держава, до якої звернено доручення, - посилання на його положення;

3) найменування справи, що розглядається;

4) прізвище, ім`я, по батькові та рік народження фізичної особи або найменування юридичної особи, відомості про її місце проживання (перебування) або місцезнаходження та інші дані, необхідні для виконання доручення;

5) процесуальне становище осіб, стосовно яких необхідно вчинити процесуальні дії;

6) чіткий перелік процесуальних дій, що належить вчинити;

7) інші дані, якщо це передбачено відповідним міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або цього вимагає іноземний суд, який виконуватиме доручення.

Судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення про надання правової допомоги, процесуальні та інші документи, що додано до нього, засвідчуються підписом судді, який складає доручення, та скріплюються гербовою печаткою.

Відтак, суд вважає за необхідне здійснити повідомлення відповідача у порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України та Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, підписаної у м. Гаазі 15.11.1965 року (надалі Конвенція).

Відповідно до ст. 3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

Процедура вручення судових документів за кордоном регулюється ст.ст. 2-16 Конвенції. Водночас, Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженою Наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27.06.2008р. №1092/5/54 (далі - Інструкція) визначений порядок опрацювання доручень про вручення документів.

Пунктом 6.2. Інструкції передбачено, що доручення про вручення документів за кордоном на підставі Конвенції про вручення складається судом чи іншим заінтересованим компетентним органом України у формі прохання, яка установлена Конвенцією про вручення, згідно з додатком 10 до цієї Інструкції. Заповненню підлягають дві частини формуляра - "Прохання" і "Короткий виклад документа".

Заповнений формуляр доручення і документи, що підлягають врученню, надсилаються у двох примірниках (п. 6.5. Інструкції).

Згідно з п. 6.7. Інструкції суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.

Частиною 1 ст. 5 Конвенції передбачено, що Центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом:

а) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або

b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави.

Відповідно до п. 6.6. Інструкції у разі, якщо документ підлягає врученню в іноземній державі відповідно до частини першої статті 5 Конвенції про вручення, він має бути складений або перекладений на офіційну мову або одну з офіційних мов запитуваної держави.

У п. 6.3. Інструкції передбачено, що відповідно до статті 7 Конвенції про вручення формуляр обов`язково складається французькою чи англійською мовою чи мовою запитуваної держави, а в разі заповнення українською мовою - обов`язково супроводжується перекладом на одну із зазначених мов. Тобто, в даному випадку має бути здійснений переклад усіх документів на німецьку мову.

Витрати, пов`язані з перекладом відповідних документів покладаються на позивача, оскільки відповідно до ч. 2 ст. 172 ГПК України позивач зобов`язаний надіслати копію позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу.

За таких обставин, для належного повідомлення відповідача - юридичної особи Німеччини - Компанії "Соліда Гольц" (Solida Holz GmbH, Teichweg 5, 35396, Gie?en) м. Гіссен, Федеративна республіка Німеччина про дату, час та місце розгляду справи, суд вважає за необхідне зобов`язати позивача здійснити переклад на німецьку мову таких документів: оригіналу ухвали Господарського суду Хмельницької області від 17.02.2020р. (у двох примірниках); прохання про вручення документів (у двох примірниках); підтвердження про вручення і короткий виклад документів, що підлягають врученню (судові та позасудові документи). Для цього господарський суд направляє позивачу два примірники даної ухвали (належним чином завірених відповідно до вимог законодавства), а також два примірники Прохання про вручення документів за кордоном.

Судом враховуються положення п. 4 ч. 1 ст. 228 ГПК України, якою визначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

За таких обставин, враховуючи необхідність повідомлення відповідача, який є юридичною особою Федеративної Республіки Німеччина - Компанія "Соліда Гольц" (Solida Holz GmbH) про дату, час та місце підготовчого засідання шляхом звернення із судовим дорученням до компетентного органу іноземної держави, суд вважає за необхідне провадження у справі зупинити на період вручення документів відповідачу.

Керуючись ст. ст. 228, 232-235, 365, 367, 368 Господарського процесуального кодексу України, суд,-

УХВАЛИВ:

Відкласти підготовче засідання на 11:00 год. "03" вересня 2020р.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Хмельницької області за адресою: м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1.

Зобов`язати позивача:

- на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах здійснити переклад на німецьку мову таких документів: оригіналу ухвали Господарського суду Хмельницької області від 17.02.2020р. (у двох примірниках); прохання про вручення документів (у двох примірниках); підтвердження про вручення і короткий виклад документів, що підлягають врученню (судові та позасудові документи);

- нотаріально посвідчити переклад вказаних документів та 2 примірники надати суду до 13.03.2020р. для подальшого скерування відповідному органу Федеративної Республіки Німеччина.

Після надходження від позивача вищезазначених документів надіслати їх безпосередньо до компетентного органу Федеративної Республіки Німеччина - Der Prasident des Oberlandesgerichts Frankfurt am Main (Zeil 42, 60313, Frankfurt am Main).

Витрати, пов`язані з перекладом документів та нотаріальне їх посвідчення покласти на позивача.

Зупинити провадження у справі № 924/114/19 на період вручення документів відповідачу - Компанія "Соліда Гольц" (Solida Holz GmbH), але не пізніше "03" вересня 2020р.

Ухвала набирає законної сили 17.02.2020р. і може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі.

Відповідно до ч. 6 ст. 233 ГПК України, складання повного тексту ухвали залежно від складності справи може бути відкладено на строк не більш як п`ять днів з дня оголошення вступної та резолютивної частин ухвали.

Повний текст ухвали складено 19.02.2020р.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: htth://km.arbitr.gov.ua.

Суддя В.В. Димбовський

Віддрук. 3 прим:

1-до справи;

2,3-позивачу (30100, м. Нетішин, а/с 206; 30100, м. Нетішин, просп.Незалежності, 12А, оф.203)

Рек. з повід.

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення17.02.2020
Оприлюднено24.02.2020
Номер документу87713087
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/114/19

Ухвала від 17.12.2020

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 03.12.2020

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 17.11.2020

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 03.09.2020

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 03.09.2020

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 17.02.2020

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 17.02.2020

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 10.10.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 10.10.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

Ухвала від 11.02.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Димбовський В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні