Ухвала
від 19.02.2020 по справі 235/802/20
КРАСНОАРМІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2-о/235/141/20

Справа № 235/802/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2020 року м. Покровськ

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

в складі головуючого судді Хмельової С.М.

присяжних: Коваленко О.М., Шарудило О.А.

за участю секретаря судового засідання Григор`євої С.В.

заявника ОСОБА_1

представника заінтересованої особи Близнюк Н.О.

при розгляді у відкритому судовому засіданні в залі суду № 7 цивільної справи за заявою ОСОБА_1 про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна, заінтересована особа рада опіки і піклування Сергіївської сільської ради,

В С Т А Н О В И В:

До Красноармійського міськрайонного суду звернулась ОСОБА_1 з заявою про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна. Заявниця зазначила, що її син - ОСОБА_2 , народився ІНФОРМАЦІЯ_1 . З дня народження по теперішній час син проживає з заявником, має II групу інвалідності. З 2002 перебуває на диспансерному обліку в психіатричному кабінеті Красноармійської ЦРЛ Донецької області з діагнозом параноїдна шизофренія. Внаслідок психічного захворювання син заявниці потребує постійного догляду та постійної опіки. Має нестійку увагу. Інколи безглуздо та безпричинно сміється. Сам собі не приготує їжу, не випере одяг. Повністю байдужий до особистої гігієни. В періоди загострення хвороби лається, проявляє агресію. У зв`язку з цим може бути визнаний недієздатним.

Заявник ОСОБА_1 в судовому засіданні заявила клопотання про призначення по справі судово-психіатричної експертизи для визначення психічного стану її сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Заявлене клопотання підлягає задоволенню, оскільки в зазначеному випадку для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, та сторонами не надані відповідні висновки експерта із цих самих питань.

Відповідно до частини 1 статті 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Відповідно до ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Відповідно до ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити:

1) характер і ступінь ушкодження здоров`я;

2) психічний стан особи;

3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.

Частина 1 статті 299 ЦПК України передбачає, що справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров`я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, вирішується в кожному випадку судом із урахуванням стану її здоров`я.

Для визначення фактичної можливості такої особи з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності суд може призначити відповідну експертизу.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи. Тому суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 103-105, 251-252, 298-299 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Призначити судово-психіатричну експертизу відносно психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проведення якої доручити експертам Слов`янського відділення Донецького обласного центру судово-психіатричних експертиз.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.

На вирішення експертизи поставити наступні питання:

1.Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . психічним захворюванням?

2.Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , значення своїх дій та чи може він керувати ними?

3.Чи має можливість ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з`явитися в судове засідання та особисто дати пояснення по суті справи?

В розпорядження експертів направити копію даної ухвали та матеріали цивільної справи № 235/802/20.

Роз`яснити сторонам положення ст. 108 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, а саме: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Донецького апеляційного суду, з врахуванням вимог п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України. Апеляційні скарги можуть бути подані протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Повний текст ухвали складено 19 лютого 2020 року.

Суддя:

Присяжні:

СудКрасноармійський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення19.02.2020
Оприлюднено21.02.2020
Номер документу87714258
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —235/802/20

Рішення від 17.08.2020

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Хмельова С. М.

Рішення від 17.08.2020

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Хмельова С. М.

Ухвала від 28.07.2020

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Хмельова С. М.

Ухвала від 11.06.2020

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Хмельова С. М.

Ухвала від 25.05.2020

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Хмельова С. М.

Ухвала від 19.02.2020

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Хмельова С. М.

Ухвала від 07.02.2020

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Хмельова С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні