Ухвала
від 21.02.2020 по справі 450/587/20
ПУСТОМИТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 450/587/20 Провадження № 2/450/954/20

УХВАЛА

про залишення без руху

21 лютого 2020 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Добош Н.Б. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Солонківської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,-

в с т а н о в и в :

19.02.2020 до Пустомитівського районного суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Солонківської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 175 ЦПК України: не зазначено ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці (п. 3).

Відповідно до ч.ч. 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Однак позивачем при подачі позовної заяви, долученою копії документів належним чином не засвідчених, окрім іншого вказані документи є нечитабельними.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Законом України Про державний бюджет України на 2020 рік станом на 01 січня 2020 року встановлено розмір прожиткового мінімуму 2 027, 00 грн.

Як вбачається з позовної заяви, позивач звернувся до суду з чотирма позовними вимогами майнового характеру, а саме просить визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 0, 2848 га призначену для ведення особистого селянського господарства, що розташована в с. Хоросно, Пустомитівського району, Львівської області (нормативно грошова оцінка земельної ділянки 5 587, 78 грн.); право власності на земельну ділянку площею 0, 2103 га, призначену для ведення особистого селянського господарства, що розташована в с. Хоросно, Пустомитівського району, Львівської області (нормативно грошова оцінка земельної ділянки 4 2126, 08 грн.); право власності на 1/4 ідеальну частину земельної ділянки від загальної площі 0, 2500 га, призначену для обслуговування житлового будинку (нормативно грошової оцінки не долучено) та право власності на 1/4 ідеальну частину житлового будинку АДРЕСА_1 (долучено копію технічного паспорта станом на 1997 рік).

До позовної заяви позивачем долучено квитанцію про сплату судового збору від 24.01.2020 року на суму 840, 80 грн.

Відповідно до абзацу 2 пункту 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" № 10 від 17.10.2014 року, якщо в позовній заяві об`єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов`язаних між собою, то, враховуючи, що об`єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог. При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.

Таким чином, позивачеві необхідно визначити ціну позову, з врахуванням нормативно грошової оцінки земельних ділянок (трьох земельних ділянок) та ринкової вартості будинковолодіння станом на 2020 рік, та сплатити судовий збір за подання позовної заяви до суду, виходячи з ціни позову.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

З врахуванням викладеного, позовну заяву слід залишити без руху та зобов`язати позивача усунути недоліки, зазначені в ухвалі суду протягом десяти днів з дня отримання ухвали шляхом зазначення ціни позову з врахуванням нормативно грошової оцінки земельних ділянок та ринкової вартості будинковолодіння; долученням копії документів належним чином засвідчених та читабельного змісту; сплатити судовий збір за подання позовної заяви до суду, виходячи з ціни позову.

У випадку не усунення недоліків заява вважатиметься неподаною і буде повернута.

Керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя,-

п о с т а н о в и в:

позовну заяву ОСОБА_1 до Солонківської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом - залишити без руху.

Надати позивачу десятиденний строк, який обчислюється з дня отримання даної ухвали, для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.

У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву ОСОБА_1 до Солонківської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом - вважати неподаною та повернути позивачу з усіма доданими до неї документами.

Ухвала остаточна та окремому оскарженню не підлягає.

СуддяН. Б. Добош

СудПустомитівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.02.2020
Оприлюднено23.02.2020
Номер документу87757148
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —450/587/20

Рішення від 23.10.2020

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Добош Н. Б.

Ухвала від 07.10.2020

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Добош Н. Б.

Ухвала від 08.09.2020

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Добош Н. Б.

Ухвала від 12.08.2020

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Добош Н. Б.

Ухвала від 26.06.2020

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Добош Н. Б.

Ухвала від 21.02.2020

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Добош Н. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні