Рішення
від 18.02.2020 по справі 428/13878/19
СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №428/13878/19

Провадження №2/428/187/2020

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2020 року м. Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді Кордюкової Ж.І.,

за участю секретаря Чумак Ю.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Федерації професійних спілок Луганської області про звільнення шляхом внесення запису в трудову книжку,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з позовною заявою до Федерації професійних спілок Луганської області про звільнення шляхом внесення запису в трудову книжку.

В обґрунтування заявлених вимог зазначила, що 09.09.2020 року була прийнята на посаду завідуючої відділом з питань культури та спорту, проблемам молоді та студентства Федерації професійних спілок Луганської області. Її посаду неодноразово перейменовували та на сьогодні вона обіймає посаду завідуючої гуманітарним відділом Управління щодо захисту прав та гарантій трудящих. Вона має намір звільнитись за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України та 04.09.2019 року звернулась з (штатного розкладу), що дають відповідачу право звільнити її з посади. Зазначені дії відповідача порушують її права, що стало підставою для звернення до суду. З урахуванням уточнених позовних вимог просила суд визнати припиненими її трудові відносини з Федерації професійних спілок Луганської області за власним бажанням, на підставі ст. 38 КЗпП України.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, просила розглянути справу без її участі.

Представник відповідача Федерації професійних спілок Луганської області в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про судове засідання, про причини неявки суд не повідомив.

За таких обставин відповідно до п.1 ч.3 ст.223 ЦПК України неявка представника відповідача, який не повідомив суд про причини неявки, не перешкоджає розгляду справи по суті.

16.12.2019 року судом постановлено ухвалу про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває в трудових відносинах з Федерацією професійних спілок Луганської області з 09.09.2020 року по теперішній час та обіймає посаду завідуючої гуманітарним відділом Управління щодо захисту прав та гарантій трудящих, що підтверджується копією трудової книжки позивача НОМЕР_1 .

Таким чином, між сторонами був укладений трудовий договір, укладений на невизначений строк.

04.09.2019 року ОСОБА_1 склала заяву, адресовану відповідачу, про звільнення її з роботи з посади завідуючої гуманітарним відділом Управління щодо захисту прав та гарантій трудящих Федерації професійних спілок Луганської області за власним бажанням у відповідності до ст. 38 КЗпП України з 31.07.2014 року, що підтверджується копією відповідної заяви від 04.09.2019 року.

Федерація професійних спілок Луганської області листом від 01.11.2019 року №86 відмовило позивачу у звільненні, посилаючись на відсутність документів (штатного розкладу працівників з прийнятими на посади фахівцями), що надають можливість звільнити її з роботи.

Таким чином, оскільки відповідач не розглянув питання про звільнення ОСОБА_1 з роботи з посади завідуючої гуманітарним відділом Управління щодо захисту прав та гарантій трудящих Федерації професійних спілок Луганської області за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України, то це свідчить про порушення її трудових прав.

Конституційний Суд України у рішеннях від 07 липня 2004 року №14-рп/2004, від 16 жовтня 2007 року № 8-рп/2007 та від 29 січня 2008 року № 2-рп/2008 зазначав, що визначене статтею 43 Конституції України право на працю розглядає як природну потребу людини своїми фізичними і розумовими здібностями забезпечувати своє життя. Це право передбачає як можливість самостійно займатися трудовою діяльністю, так і можливість працювати за трудовим договором чи контрактом.

Свобода праці передбачає можливість особи займатися чи не займатися працею, а якщо займатися, то вільно її обирати, забезпечення кожному без дискримінації вступати у трудові відносини для реалізації своїх здібностей. За своєю природою право на працю є невідчужуваним і по суті означає забезпечення саме рівних можливостей для його реалізації.

Враховуючи порушення права позивача на припинення трудового договору, обраний ним спосіб захисту направлений на відновлення його трудових прав, гарантованих Конституцією України.

Згідно частини першої статті 3 ЦПК України 2004 року кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

У пункті першому частини 15 ЦПК України 2004 року передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

За змістом статті 22 КЗпП України будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладенні, зміні та припиненні трудового договору не допускається.

Згідно з частиною першою статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.

Європейський суд з прав людини вказує, що приватне життя включає право особи на формування та розвиток стосунків з іншими людьми, включаючи стосунки професійного або ділового характеру . Стаття 8 Конвенції захищає право на особистий розвиток та право встановлювати та розвивати стосунки з іншими людьми та оточуючим світом . Поняття приватне життя в принципі не виключає відносини професійного або ділового характеру. Врешті-решт, саме у рамках трудової діяльності більшість людей мають значну можливість розвивати стосунки з оточуючим світом. Отже, обмеження, накладені на доступ до професії, були визнані такими, що впливають на приватне життя (рішення Європейського суду з прав людини у справі Олександр Волков проти України (Oleksandr Volkov v. Ukraine, № 21722/11, § 165)).

З урахуванням положень частини першої статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та усталеної практики Європейського Суду з прав людини необхідно зробити висновок, що наявність у реєстрі інформації щодо позивача як про керівника товариства відноситься до професійної діяльності останнього та охоплюється поняттям приватне життя .

У пункті 4 частини першої статті 36 КЗпП України визначено, що підставами припинення трудового договору, зокрема, є розірвання трудового договору з ініціативи працівника.

У відповідності до ч. 1 ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім`ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги в частині визнання припиненими трудових відносин ОСОБА_1 з Федерацією професійних спілок Луганської області у зв`язку зі звільненням її з посади завідуючої гуманітарним відділом Управління щодо захисту прав та гарантій трудящих Федерації професійних спілок Луганської області за власним бажанням, на підставі ст. 38 КЗпП України є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 768,40 грн., оскільки судом позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 141, 258 - 259, 263 - 265, 268, 272 - 273, 354-355, Перехідними положеннями ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати припиненими трудові відносини ОСОБА_1 з Федерацією професійних спілок Луганської області роботи у зв`язку зі звільненням ОСОБА_1 з посади завідуючої гуманітарним відділом Управління щодо захисту прав та гарантій трудящих Федерації професійних спілок Луганської області за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України,

Стягнути з Федерації професійних спілок Луганської області на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через Сєвєродонецький міський суд Луганської області протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 .

Відповідач: Федерація професійних спілок Луганської області, місцезнаходження: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Пивовароіва, б. 5; ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 02662018.

Суддя Ж. І. Кордюкова

СудСєвєродонецький міський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення18.02.2020
Оприлюднено25.02.2020
Номер документу87778119
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —428/13878/19

Ухвала від 10.11.2020

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Кордюкова Ж. І.

Рішення від 18.02.2020

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Кордюкова Ж. І.

Ухвала від 16.12.2019

Цивільне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

Кордюкова Ж. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні