24.02.20
Справа № 664/460/20
Провадження № 2/664/526/20
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 лютого 2020 року м. Олешки Олешківський район Херсонська область
Суддя Цюрупинського районного суду Херсонської області Савчак С.П., розглянувши матеріали позовної заяви підписаної та поданої ОСОБА_1 , як представником позивача - ОСОБА_2 до Костогризівської сільської ради Олешківського району Херсонської області, Головного управління Держгеокадастру України в Херсонській області про визнання права власності на спадкове майно, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2 в інтересах якої діє її представник - адвокат Андруневич Віктор Миколайович звернулася до суду з позовом до: - Костогризівської сільської ради Олешківського району Херсонської області; - Головного управління Держгеокадастру України в Херсонській області про: - визнання за нею в порядку спадкування за законом права на закінчення приватизації земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 9,35, яка розташована на території Костогризівської сільської ради Олешківського району Херсонської області, що належало ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ; - державної реєстрації вказаної земельної ділянки за нею, як його спадкоємця.
Позовна заява сформована в системі Електронний суд . До позовної заяви не додано її копії, а також копії всіх доданих до неї документів для відповідачів, що не відповідає вимогам ч. 1 ст. 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 7 ст. 43 ЦПК України, учасник справи звільняється від обов`язку надсилати іншим учасникам справи або подавати до суду копії документів відповідно до кількості учасників справи, якщо він подає документи до суду в електронній формі. У такому разі копії відповідних документів іншим учасникам справи направляє суд. Якщо обсяг документів є надмірним, суд направляє учасникам справи тільки копії процесуальних документів та повідомлення про можливість ознайомитися з іншими матеріалами в приміщенні суду або через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, крім того, відповідно до ч. 5 цієї ж статті, документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п-п. 15.1 п. 15 ч. 1 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
Відповідно до п-п. 15.15 п. 5 ч. 1 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті Голос України та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
У номері Голос України (№ 42 (7048) від 01.03.2019) опубліковано повідомлення про відкликання ДСА України оголошення, опублікованого в газеті Голос України (№ 229 (6984) від 01.12.2018) щодо створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Станом на 23.02.2020 року Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система у повноцінному режимі не функціонує.
Відповідно до п. 2 розділу ХІ Положення про автоматизовану систему документообігу суду затвердженого Рішенням РСУ № 30 від 26.11.2020 року, учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету, подавати позовні заяви та інші передбаченні законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи.
Направленні разом з позовом електронні копії паперових документів не є електронними документами в розумінні ст. 5 ЗУ Про електронні документи та електронний документообіг , ці додані документи є копіями паперових документів відтворенні в певному форматі. Крім того, відповідачі не мають зареєстрованого у суді електронного кабінету. Також, електронні копії паперових документів не є процесуальними документами.
У зв`язку з чим позивач не є звільненим від обов`язку подання копій документів відповідно до кількості учасників справи, а тому позовна заява подана без додержання вимог ч. 1 ст. 177 ЦПК України.
За подання до суду позову сплачено квитанцією від 01.02.2020 року судовий збір у розмірі 840,80 грн., як за подання позовної заяви немайнового характеру. Позивачем об`єднано в позові дві вимоги немайнового характеру.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 ЗУ Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до п-п. 2 п. 1 ч. 2, 1 ст. 4 ЗУ Про судовий збір ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 від прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2020 року. Прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2102 грн., - 0,4 від зазначеного прожиткового мінімуму становить - 840,80 грн. Отже, позивачем сплачено судовий збір лише за одну вимогу немайнового характеру, тобто не додано документу про сплату судового збору за дві вимоги немайнового характеру у встановленому порядку та розмірі. У зв`язку з чим позовна заява подана без додержання вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України.
Відповідно до положень ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вищеназваних недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя -
у х в а л и в:
Позовну заяву підписану та подану ОСОБА_1 , як представником позивача - ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно залишити без руху, про що повідомити позивача, представника позивача та надати позивачеві строк для усунення недоліків протягом десяти днів з часу отримання копії ухвали шляхом подачі до Цюрупинського районного суду Херсонської області копій доданих до позову документів засвідчених у встановленому порядку суду та відповідно до кількості відповідачів в паперовому вигляді та документу про сплату судового збору у розмірі 840,80 грн. за другу вимогу немайнового характеру.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і підлягає поверненню позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 24.02.2020 року.
Суддя (підпис) Савчак С. П.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Ухвала набрала законної сили 24.02.2020 р.
Суд | Цюрупинський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2020 |
Оприлюднено | 25.02.2020 |
Номер документу | 87787834 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Цюрупинський районний суд Херсонської області
Савчак С. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні