Справа № 373/146/20
Номер провадження 2/373/275/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2020 року м. Переяслав
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Опанасюка І.О.,
за участі секретаря судових засідань Олійник Ю.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Переяслав-Хмельницькому справу №373/146/20 за позовом ОСОБА_1 до Пристромської сільської ради, третя особа: ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,
представник позивача - ОСОБА_3 , -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСОБА_3 звернувся до суду з вказаним позовом в інтересах ОСОБА_1 та просить визнати за ним право власності в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його рідного брата - ОСОБА_1 , на земельну ділянку № НОМЕР_1 загальною площею 2,525 га, яка складається із ділянок пл. 0,3875га, пл. 1,0325га пл. 1,1050га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташовані на території Пристромської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області, що належали ОСОБА_1 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії Р1 №264684 від 08.01.2004 року.
Посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер брат позивача ОСОБА_4 . Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина на належне йому майно, а саме на земельну ділянку № НОМЕР_1 загальною площею 2,5250 га, яка складається з трьох ділянок - пл. 0,3875 га, пл. 1,0325 га та пл. 1,1050 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Пристромської сільської ради Переяслав-Хмельницького району та на майновий пай в КСП ім.Черняхівського с. Пристроми Переяслав-Хмельницький район.
23 січня 2020 року, приватним нотаріусом Воробей О.М. Переяслав-Хмельницького районного нотаріального округу у переоформленні на позивача спадкової земельної ділянки № НОМЕР_1 загальною площею 2,5250 га. (для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) на території Пристромської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області, було відмовлено та рекомендовано звернутись до суду у зв`язку з тим, що відділом у Переяслав-Хмельницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області на правовстановлюючий документ (державний акт на право приватної власності на землю серії Р1 № 264684 від 08.01.2004) - не видано Витяг з Державного земельного кадастру, що є обов`язковим документом для вчинення нотаріальної дії, згідно п. 4.20 Розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України .
Відповідно до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року № 1051, надати Витяг з Державного земельного кадастру неможливо, так як відомості про земельну ділянку - не внесені до Державного реєстру земель, а реєстрація земельної ділянки здійснюється за заявою власника земельної ділянки. Зареєструвати земельну ділянку та присвоїти кадастровий номер земельній ділянці, власник якої помер, неможливо до переходу права власності до іншої особи .
08 січня 2004 року на ОСОБА_4 виготовлено Державний акт на право приватної власності на землю (серії Р1 № 264684), який зареєстрований в Книзі записів державних актів за № 46, відповідно до якого їй передано у власність земельну ділянку № НОМЕР_1 без кадастрового номеру загальною площею 2,5250 га., (пл. 0,3875 га, пл. 1,0325 га та пл. 1,1050) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розташовану на території Пристромської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області.
На вказану земельну ділянку спадкодавець ОСОБА_4 при житті кадастровий номер - не виготовляв.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі та просить його задовольнити.
Представник відповідача, Пристромської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області, в підготовче судове засідання не з`явився, направив заяву про розгляд справи у відсутності представника відповідача, позов визнає в повному обсязі, наслідки визнання позову відомі.
ОСОБА_2 , до суду не з`явилась, на адресу суду подала заяву в якій не заперечує щодо задоволення позовних вимог та просить розглянути справу без її участі.
Розгляд справи здійснюється відповідно до ч.3 ст. 211 ЦПК України.
Суд приймає до уваги подані позивачем докази, на підставі яких встановлені обставини справи, та вважає їх належними, допустимими, достовірними, а їх сукупність достатньою для встановлення обставин, що мають значення для справи.
Зважаючи на те, що правовідносини, що виникли між сторонами по справі регулюються нормами глав 84, 86, 87 Цивільного кодексу України, суд дійшов висновку про необхідність їх застосування.
Відповідно до вимог п. 2 Постанови ПВС України № 7 від 30.05.2008 року "Про судову практику в справах про спадкування", особа може звернутися до суду з вимогою про визнання права на спадщину за правилами позовного провадження у разі відмови нотаріуса в оформлення права на спадщину.
В силу вимог ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права і обов`язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ч.4 ст.3 Закону України „Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень" права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, за умови, якщо державна реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення.
За правилами ч.3 ст.3 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень № 1952-ІV від 01 липня 2004 року речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення та на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов`язкової реєстрації.
Згідно зі ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно ч.4 вищезазначеної статті ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Оскільки представник відповідача позов визнав, визнання позову не суперечить закону та не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі на підставі ч.4 ст. 206 ЦПК України.
На підставі викладеного, відповідно до ст. ст. 328, 1216, 1218, 1261, 1268, 1270 ЦК України, керуючись ст.ст. 12, 81, 200, 206, 263-265 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Пристромської сільської ради, третя особа: ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його рідного брата - ОСОБА_1 , на земельну ділянку № НОМЕР_1 загальною площею 2,525 га, яка складається із ділянок пл. 0,3875га, пл. 1,0325га пл. 1,1050га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташовані на території Пристромської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області, що належали ОСОБА_1 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії Р1 №264684 від 08.01.2004 року.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу ХIIІ "Перехідні положення" Цивільного процесуального кодексу України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники судового процесу:
позивач - ОСОБА_1 , зареєстрований та проживаючий по АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ;
відповідач - Пристромська сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області, місцезнаходження: с.Пристроми, Переяслав-Хмельницький район, Київська область 08410, код ЄДРПОУ 04361930;
третя особа - ОСОБА_2 , проживаюча по АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 .
Судове рішення не проголошувалося в силу ч.4 ст. 268 ЦПК України.
Суддя І.О.Опанасюк
Суд | Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2020 |
Оприлюднено | 26.02.2020 |
Номер документу | 87802523 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Опанасюк І. О.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Опанасюк І. О.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Опанасюк І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні