ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"24" лютого 2020 р.м. Одеса Справа № 916/3624/19 Господарський суд Одеської області у складі судді Невінгловської Ю.М.
при секретарі судового засідання: Горнович Л.О.
за участю представників:
від позивача: Ганган В.Г. (на підставі ордеру);
від відповідача: Костюк Н.С. (на підставі ордеру);
від третіх осіб: не з`явились
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю „Індастрі Саппорт» (адреса місцезнаходження: 03061, м. Київ, вул. Миколи Шепелєва, буд. 6; адреса для листування: 03110, м. Київ, вул. О.Пироговського, буд. 19, корп. 8);
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Зодіак Україна» (65012, м. Одеса, вул. Троїцька, буд. № 33-А, офіс 403);
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю „Глобал Логістик Сервіс» (03110, м. Київ, вул. О.Пироговського, буд.19, корп. 8; код ЄДРПОУ 40477762).
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: 1.Товариство з обмеженою відповідальністю „Євротермінал» (65006, м. Одеса, вул. Хаджибейська дорога, 4);
2. Товариство з обмеженою відповідальністю „Юні-Ламан Шиппінг» (02099, м. Київ, вул. Бориспільська, буд. 9; код ЄДРПОУ 40585272);
про стягнення 56247,24 грн.
ВСТАНОВИВ:
Суть спору: 05.12.2019 року до Господарського суду Одеської області надійшла позовна заява вх. ГСОО №3730/19 Товариства з обмеженою відповідальністю „Індастрі Саппорт» до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю „Зодіак Україна» , в якій просить суд стягнути з відповідача завдані збитки за договором на транспортно-експедиторське обслуговування №040817-01 від 04.08.2017р. у розмірі 56247,24 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається, зокрема, на неналежне виконання відповідачем зобов`язань за договором №040817-01, в зв`язку з чим ТОВ „Індастрі Саппорт» було завдано збитки розмір яких становить 56247,24 грн. та про стягнення яких позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
08.01.2020 року до суду від позивача надійшло клопотання вх. ГСОО №314/20 про перенесення підготовчого засідання та залучення до справи в якості третіх осіб ТОВ „Юні-Ламан Шиппінг» та ТОВ „Глобал Логістик Сервіс» , обґрунтовуючи необхідність здійснення відповідних процесуальних дій тим, що ТОВ „Юні-Ламан Шиппінг» було залучено відповідачем, як перевізником спірного вантажу, який було втрачено, а ТОВ „Глобал Логістик Сервіс» є замовником втраченого вантажу, який було довірено позивачу за договором транспортного експедирування №31 від 16.07.2018 року.
У судовому засіданні від 08.01.2020 року судом було оголошено перерву у розгляді справи до 05.02.2020 року.
Ухвалою суду від 05.02.2020 року, зокрема, підготовче засідання у справі №916/3624/19 було призначено на 24.02.2020 року.
24.02.2020 року від Товариства з обмеженою відповідальністю „Індастрі Саппорт» до суду надійшло клопотання в порядку ст. 81 Господарського процесуального кодексу України (вх. ГСОО №4833/20), у відповідності до якого заявник просив суд витребувати у ТОВ ЗЕГЕРТ ТРАНС ЕКСПОРТ договір, на підставі якого було здійснено перевезення автомобільним транспортом ВН 0160 НН, згідно СMR А№419654; витребувати у ТОВ ЮНІ-ЛАМАН ШИПІНГ договір з компанією на підставі якого здійснювалось морське перевезення вантажу за коносаментом №LLLODS8720676ODS від 04.08.2017 року; витребувати з ТОВ Зодіак Україна листи, претензії, а також відповіді на них, які були нею надіслані компаніям перевізникам у зв`язку із втратою вантажу на підставі п. 5.2.3 договору №40817-01 від 04.08.2017 року.
В обґрунтування заявленого клопотання заявником було вказано, що витребування вказаних доказів, необхідне для залучення у справу № 916/3624/19 відповідача - компанію перевізника, які здійснювали перевезення вантажу за документами № LLLODS8720676ODS від 4.08.2017 р. та CMR А № 419654 та встановлення обставин під час якого транспортного перевезення був втрачений вантаж, в зв`язку з чим ТОВ „Індастрі Саппорт» було завдано збитки розмір яких становить 56247,24 грн
Представник відповідача у судовому засіданні від 24.02.2020 року щодо задоволення клопотання позивача про витребування доказів заперечив з огляду на те, що їх витребування не має відношення до предмета спору у даній справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України, завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів ; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно до ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України, у підготовчому засіданні суд, зокрема, з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання , вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; вирішує заяви та клопотання учасників справи; здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Відповідно до ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно вимог ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Положеннями ч. 1-3 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу.
В свою чергу, положеннями ч.ч. 7, 8 ст.81 Господарського процесуального кодексу України будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Згідно з ч.ч.2,4 ст.80 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Пунктом 4 частини 5 статті 13 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Враховуючи предмет позову та заявлені Товариством з обмеженою відповідальністю „Індастрі Саппорт» вимоги, що розглядаються в рамках даної справи, з метою повного та всебічного розгляду справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість клопотання про витребування у ТОВ ЗЕГЕРТ ТРАНС ЕКСПОРТ договір (або інших документів), на підставі яких було здійснено перевезення автомобільним транспортом ВН 0160 НН, згідно СMR А№419654., у зв`язку із чим клопотання в цій частині підлягає задоволенню.
Щодо заявлених позивачем вимог про витребування доказів у ТОВ ЮНІ-ЛАМАН ШИПІНГ та ТОВ Зодіак Україна - суд відмовляє у задоволенні даного клопотання у цій частині, з огляду на недоведеність позивачем щодо необхідності витребування цих доказів для розгляду даної справи та недоведенням обставин та аргументів, які ці докази можуть підтвердити та спростувати. При цьому, суд враховує пояснення відповідача про те, що ним було додано до відзиву єдиний наявний по спірним правовідносинам лист Товариства з обмеженою відповідальністю „Зодіак Україна» .
Згідно до ч.ч. 1, 2 ст. 18 Господарського процесуального кодексу України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Положенням ч.6 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, передбачено, що суд може уповноважити на одержання витребуваних ним доказів заінтересовану сторону.
Відповідно до ч. 7, 9 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
У судовому засіданні від 24.02.2020 року судом було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали суду та повідомлено, що повний текст ухвали буде складено 25.02.2020 року.
Керуючись ст.ст.18, 73, 74, 80, 81, 177, 182, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю „Індастрі Саппорт» (вх.4833/20 від 24.02.2020 року) про витребування доказів - задовольнити частково.
2.Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю ЗЕГЕРТ ТРАНС ЕКСПОРТ (68001, м. Чорноморськ, Одеська обл, вул. 1 Травня, буд. 3, код ЄДРПОУ 39350887) договір або інші документи, на підставі яких було здійснено перевезення автомобільним транспортом ВН 0160 НН, згідно СMR А№419654;
3 . Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю ЗЕГЕРТ ТРАНС ЕКСПОРТ надати до суду відповідні докази у строк до 10.03.2020 року;
4. Уповноважити представника Товариства з обмеженою відповідальністю „Індастрі Саппорт» на отримання витребуваних доказів .
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Ухвала набрала законної сили 24.02.2020р. та окремо від рішення не підлягає оскарженню.
Повний текст ухвали складено 25 лютого 2020 р.
Суддя Ю.М. Невінгловська
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2020 |
Оприлюднено | 27.02.2020 |
Номер документу | 87806348 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Невінгловська Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні