Ухвала
від 24.02.2020 по справі 922/513/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"24" лютого 2020 р. м ХарківСправа № 922/513/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Пономаренко Т.О.

розглянувши матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод теплотехніки "Санрайз" (61001, м. Харків, пр-т Московський, б. 94; код ЄДРПОУ: 37763399) до Акціонерного товариства "Електромашина" (61016, м. Харків, вул. Озерянська, б. 106; код ЄДРПОУ: 00214868) про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

20 лютого 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Завод теплотехніки "Санрайз" звернулось до господарського суду Харківської області з позовною заявою до Акціонерного товариства "Електромашина", в якій просить суд стягнутим з Акціонерного товариства "Електромашина" суму заборгованості у розмірі 95 000,00 грн., пеню у розмірі 16 150,00 грн., а також витрати по сплаті судового збору.

Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, з огляду на наступне.

За приписами п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Положеннями статті 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Такий самий обов`язок покладається на позивача у разі залучення судом до участі у справі іншого відповідача, заміни неналежного відповідача, залучення або вступу у справу третьої особи.

В силу Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 року, розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.

У відповідності до п.п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

При цьому згідно п. 61 Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Номер поштового відправлення також може зазначатися на розрахунковому документі (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Отже, належним доказом відправлення сторонам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) з зазначенням номеру поштового відправлення, надані в оригіналі.

Проте, позивачем до позовної заяви (вх.№513/20 від 20 лютого 2020 року) не надано належних доказів направлення на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Також, частиною 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Частиною 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до частини 1 статті 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Таким чином, представляти юридичну особу може керівник, член виконавчих органів юридичної особи, або інша уповноважена особа відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) тощо, тобто працівники відповідної юридичної особи або адвокат.

Так, статтею 60 ГПК України визначені документи, що підтверджують повноваження представників.

Проте, перевіривши матеріали позовної заяви (вх.№513/20 від 20 лютого 2020 року), підписаної ОСОБА_1 судом встановлено, що позивачем не надано жодного доказу, який би підтверджував призначення на посаду ОСОБА_1 відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) чи ордеру або договору про надання правничої допомоги адвоката.

Щодо наявної довіреності в матеріалах позовної заяви, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 244 Цивільного кодексу України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.

Відповідно до частини 1, 2 статті 245 Цивільного кодексу України форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин.

Відповідно до статті 246 Цивільного кодексу України довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами.

Довіреність повинна містити обов`язкові реквізити для визнання її дійсною, серед яких:

- дата здійснення дії (тобто видачі довіреності), без якої довіреність вважається нікчемною;

- дані довірителя: якщо довіреність видається від імені юридичної особи, то в ній необхідно зазначити дані підприємства, а також особу чи орган, уповноважені видавати таку довіреність, - це можуть бути директори (генеральний, виконавчий), які діють на підставі статуту;

- дані уповноваженого представника: прізвище, ім`я, по батькові, підпис, паспортні дані, місце реєстрації;

-повноваження представника: представник не може виходити за рамки повноважень, зазначених у довіреності;

- печатку підприємства - довірителя та підпис особи, яка видала довіреність.

Наявна в матеріалах позовної заяви довіреність не відповідає вимогам чинного законодавства України.

Таким чином, позивачем до позовної заяви (вх.№513/20 від 20 лютого 2020 року) не надано належних доказів, які підтверджують повноваження представника, відповідно до закону.

Частинами 1 та 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 56, 60 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву (вх.№513/20 від 20 лютого 2020 року) Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод теплотехніки "Санрайз" залишити без руху.

2. Надати позивачу строк, який становить 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків, а саме:

- надання до суду оригіналу опису вкладення у цінний лист з оригіналом розрахункового документу, виданого поштовим відділенням щодо отримання послуг зв`язку, на підтвердження надіслання на адресу відповідача копії позовної заяви та усіх доданих до неї документів;

- надання до суду належних доказів, які підтверджують повноваження представника, відповідно до закону.

3. Попередити позивача про те, що не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, згідно частини четвертої статті 174 ГПК України має наслідком визнання заяви не поданою і повернення її позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Інформація по справі може бути одержана на офіційному веб-порталі судової влади України - court.gov.ua.

Дата підписання: 24 лютого 2020 року.

Суддя Т.О. Пономаренко

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення24.02.2020
Оприлюднено26.02.2020
Номер документу87806645
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/513/20

Ухвала від 05.05.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Рішення від 04.05.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 20.03.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 24.02.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні