ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 лютого 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/479/20
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Бездрабко О.І., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1 до Голопристанського районного військового комісаріату Херсонської області, Міністерства оборони України про скасування рішення від 05.12.2019 р. та зобов`язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою до Голопристанського районного військового комісаріату Херсонської області, Міністерства оборони України, в якій просить скасувати рішення відповідача-1 від 05.12.2019 р. № 3451 та зобов`язати направити документи позивача щодо призначення одноразової грошової допомоги розпоряднику бюджетних коштів - Міністерству оборони України; зобов`язати Міністерство оборони України призначити та виплатити позивачу одноразову грошову допомогу в розмірі 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності ІІІ групи.
Положеннями п.3, 6 ч.1 ст.171 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя прийшов до висновку про її невідповідність вимогам ст.ст.160, 161 КАС України з огляду на наступне.
Так, згідно з п.2 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника (ч.6 ст.160 КАС України).
Як вбачається з позовної заяви, не вказано наступні відомості: ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача-1; офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти щодо позивача та відповідача-1; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу) щодо представника позивача.
Частиною 1 статті 160 КАС України передбачено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Проте, зміст позовної заяви не містить обґрунтування позовної вимоги щодо зобов`язання Міністерства оборони України призначити та виплатити позивачу одноразову грошову допомогу в розмірі 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності ІІІ групи.
Крім того, прохальна частина позовної заяви містить вимогу щодо звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору. З даного приводу суддя вважає за необхідне вказати наступне.
Згідно з ч.5 ст.161 КАС України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.
Таким чином, клопотання (заява) щодо звільнення від сплати судового збору має бути заявлено окремим документом з відповідним обґрунтуванням та долученням документів, на підтвердження викладених у клопотанні (заяві) обставин.
Частинами 1 та 2 ст.132 КАС України визначено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, пільги щодо сплати судового збору визначені в ст.5 Закону України "Про судовий збір", а підстави для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати - в ст.8 Закону України "Про судовий збір".
У позовній заяві відсутнє посилання на конкретну норму Закону України "Про судовий збір", а лише вказано на те, що ОСОБА_1 є малозабезпеченою особою.
Суддя наголошує, що зазначена обставина відсутня у ст.ст.5 та 8 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене позовна заява відповідно до ст.169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків, а саме позивачу необхідно надати до суду:
1) уточнену позовну заяву, в якій вказати:
- ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача-1;
- офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти щодо позивача та відповідача-1;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу) щодо представника позивача;
- обґрунтування позовних вимог, заявлених до Міністерства оборони України;
2) обґрунтоване клопотання (заяву) про звільнення від сплати судового збору з належним чином засвідченими копіями документів, на підтвердження обставин, викладених у клопотанні (заяві).
Керуючись ч.1 ст.169 КАС України, суддя -
ухвалив:
Залишити позовну заяву без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/479/20 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя О.І. Бездрабко
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2020 |
Оприлюднено | 12.09.2022 |
Номер документу | 87829769 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них осіб з інвалідністю |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Бездрабко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні