Ухвала
від 26.02.2020 по справі 263/2367/20
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАРІУПОЛЯ

Справа № 263/2367/20

Провадження № 2/263/1322/2020

У Х В А Л А

26 лютого 2020 року місто Маріуполь

Суддя Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області Ікорська Є.С., перевіривши матеріали позовної заяви Державного вищого навчального закладу Донбаський державний педагогічний університет , в інтересах відокремленого структурного підрозділу Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу Донбаський державний педагогічний університет , до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за освітні послуги,

В С Т А Н О В И Л А:

До Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області надійшла позовна заява Державного вищого навчального закладу Донбаський державний педагогічний університет , в інтересах відокремленого структурного підрозділу Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу Донбаський державний педагогічний університет , до ОСОБА_1 , в якій позивач просить суд стягнути із ОСОБА_1 заборгованість за освітні послуги у розмірі 14300 грн., судовий у розмірі 2102,03 грн., а також відстрочити сплату судового збору позивачу за ознаками неприбуткової установи, засновником якої є державні органи, на підставі п. 7, п. 10, ч. 1 ст. 1 Закону України Про вищу освіту , ст. 8 Закону України Про судовий збір .

Ознайомившись із матеріалами позову, суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 1, 2 статті 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданнями цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Як вбачається із позовної заяви, остання надійшла до суду 24 лютого 2020 року.

Законом Про Державний бюджет України на 2020 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2020 року встановлено у розмірі 2102 грн.

Статтею 4 Закону України Про судовий збір , який діє на дату звернення із позовною заявою, встановлені ставки судового збору в таких розмірах: за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана: фізичною особою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так, позивачем заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, з огляду на неприбутковість установи, засновником якої є держава, на підставі п. 7, п. 10, ч. 1 ст. 1 Закону України Про вищу освіту , ст. 8 Закону України Про судовий збір , вирішуючи клопотання суддя враховує наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Пунктом 29 Постанови пленуму ВССУ № 10 від 17 жовтня 2014 року визначено, що відповідно до статті 8 Закону № 3674-VI та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Отже, освітні послуги надаються на платній основі, позивачем на підтвердження обставин неприбутковості установи суду не надано жодного доказу, а лише посилання позивача на той факт, що установа є неприбутковою, не є підставою для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Тому на підтвердження оплати судового збору до Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області необхідно надати оригінал квитанції про оплату судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, слід дійти висновку про залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали суду.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя,

У Х В А Л И Л А:

У задоволенні клопотання Державного вищого навчального закладу Донбаський державний педагогічний університет , в інтересах відокремленого структурного підрозділу Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу Донбаський державний педагогічний університет , про відстрочення сплати судового збору - відмовити.

Позовну заяву Державного вищого навчального закладу Донбаський державний педагогічний університет , в інтересах відокремленого структурного підрозділу Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу Донбаський державний педагогічний університет , до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за освітні послуги - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали суду, а саме:

- надати квитанцію на підтвердження сплати судового збору у розмірі 2102 грн.

У випадку невиконання ухвали позовна заява буде вважатися не поданою та повернута позивачеві.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.

Ухвала набуває законної сили негайно.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Є.С.Ікорська

СудЖовтневий районний суд м.Маріуполя
Дата ухвалення рішення26.02.2020
Оприлюднено27.02.2020
Номер документу87833194
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —263/2367/20

Рішення від 02.06.2020

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Маріуполя

Ікорська Є. С.

Ухвала від 02.06.2020

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Маріуполя

Ікорська Є. С.

Ухвала від 18.03.2020

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Маріуполя

Ікорська Є. С.

Ухвала від 26.02.2020

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Маріуполя

Ікорська Є. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні