Ухвала
від 26.02.2020 по справі 910/2490/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

26.02.2020Справа № 910/2490/20

Господарський суд міста Києва у складі судді Удалової О.Г., розглянувши матеріали заяви

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ВКФ Юкрейн Енерджі Груп

(04211, м. Київ, проспект Героїв Сталінграда, 2-Д, приміщення 706/2, код 39464535)

до Conformity Invest Limited (Конформіті Інвест Лімітед)

(22 Брондсбері Парк, Лондон, Англія, NW6 7DL; юридична особа, зареєстрована за законодавством Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, за № 6029997)

про стягнення 286 500,00 євро

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю ВКФ Юкрейн Енерджі Груп (далі - позивач) до Conformity Invest Limited (Конформіті Інвест Лімітед) (далі - відповідач) про стягнення 286 500,00 євро попередньої оплати за договором купівлі-продажу № 20/02-19 від 20.02.2019.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що відповідачем не виконано взяті на себе зобов`язання щодо поставки товару за вказаним вище договором.

Обґрунтовуючи звернення за захистом порушеного права до Господарського суду м. Києва, позивач посилається на п. 10.2 додаткової угоди № 1 від 21.07.2019 до вказаного вище договору, відповідно до якого при виникненні спірних питань між сторонами договору щодо його укладення, тлумачення, виконання, порушення, припинення або недійсності, спір належить розглянути в судах за місцезнаходженням покупця. До договору застосовується матеріальне право України.

Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про прийняття позовної заяви до розгляду в порядку загального позовного провадження.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що відповідач є нерезидентом України з адресою реєстрації: 22 Брондсбері Парк, Лондон, Англія, NW6 7DL.

Згідно ч. 1 ст. 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Статтею 367 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі, якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Суд вважає за необхідне повідомити відповідача про час і місце розгляду справи в порядку, передбаченому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, Гаага, 1965 (далі - Конвенція), учасником якої є Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, та яка є чинною в Україні згідно з Законом України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах".

Відповідно до ст. 1 Конвенції, ця Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Статтями 2-3 Конвенції, визначено, що кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3-6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом. Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей.

В силу приписів ст. 6 Конвенції, Центральний Орган запитуваної Держави або будь-який орган, який вона може призначити для цього, складає підтвердження відповідно до формуляра, доданого до цієї Конвенції. У підтвердженні підтверджується факт вручення документу і зазначається спосіб, місце та дату вручення, а також особа, якій документ було вручено. Якщо документ не був вручений, в підтвердженні зазначаються причини, які перешкодили врученню. Запитуючий орган може вимагати, щоб підтвердження, яке було складене не Центральним Органом або судовим органом, було скріплено підписом представника одного з цих органів. Підтвердження направляється безпосередньо запитуючому органу.

Згідно зі ст. 17 Конвенції, позасудові документи, видані органами влади та судовими працівниками однієї Договірної Держави можуть бути передані з метою вручення в іншу Договірну Державу способами та відповідно до положень цієї Конвенції.

За приписами ст. 18 Конвенції, кожна Договірна Держава може призначити інші органи влади на додаток до Центрального Органу і визначити обсяг їх компетенції. Запитуючий орган, однак, в будь-якому випадку має право звернутися з проханням безпосередньо до Центрального Органу.

Вся інформація, щодо вручення документів на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року розміщена на офіційному сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права (www.hcch.net).

Центральним органом Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії у розумінні ст.ст. 2, 6 та 18 Конвенції відповідно до інформації, розміщеної на веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права http://www.hcch.net, до якого слід надсилати судове доручення про вручення документів відповідачу є Senior Master, Foreign Process Section Room E16 Royal Coarts of Justice Strand London WC2A2LL.

Відповідно до ч. 3 ст. 5 Конвенції, якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.

Заповнений формуляр доручення і документи, що підлягають врученню, надсилаються у двох примірниках (п. 6.5 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів).

Таким чином, для належного повідомлення відповідача про час і місце судового засідання, відповідності до розділу ІХ ГПК України, пунктів 6.2-6.5 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України, від 27.06.2008 № 1092/5/54, суд вважає за необхідне зобов`язати позивача надати суду по три примірники нотаріально засвідчених перекладів на англійську мову копії позовної заяви та доданих до неї документів, ухвали про відкриття провадження у справі та прохання про вручення за кордоном судових та позасудових документів.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 228 ГПК України суд може з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Керуючись ст. 12, 176, 177, 181, 228, 234, 365 та 367 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 16.07.20 о 13:45 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 18.

4. Позивачу у термін до 16.03.2020 надати до суду по три примірники : належним чином (нотаріально) засвідчені переклади на англійську мову ухвали Господарського суду міста Києва від 26.02.2002 про відкриття провадження у справі № 910/2490/20, позовної заяви з додатками та прохання про вручення за кордоном судових та позасудових документів для належного повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи відповідно до вимог Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965.

5. Звернутися до Центрального Органу запитуваної Держави Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії з проханням про вручення відповідачу судових/позасудових документів у справі № 910/2490/20.

6. Запропонувати відповідачу в п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали:

- подати до суду відзив на позовну заяву з врахуванням вимог ст. 165 ГПК України, з нормативно обґрунтованими поясненнями по суті заявлених вимог та доданням оригіналів для огляду та належним чином завірених копій підтверджуючих документів, на які міститься посилання у відзиві. Звернути увагу відповідача, що відзив повинен містити мотиви повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на законодавство;

- надати суду докази направлення відзиву з доданими до нього документами на адресу позивача.

7. Запропонувати позивачу в п`ятиденний строк з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив:

- надати суду докази направлення відповіді на відзив з доданими до нього документами на адресу відповідачів;

- надати суду оригінали доданих до позовної заяви документів для огляду в засіданні .

8. Запропонувати відповідачу надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які він очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

9. Звернути увагу сторін на положення ст. 81 Господарського процесуального кодексу України щодо витребування доказів.

10. Попередити позивача, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин витребуваних судом документів, у тому числі вказаних вище перекладів , позов відповідно до ст. 226 Господарського процесуального кодексу України може бути залишений без розгляду.

11. Попередити відповідача про те, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.

12. Повідомити, що сторони, відповідно до ст. 192 Господарського процесуального кодексу України, можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

13. Довести до відома сторін, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд має право стягувати в дохід Державного бюджету України з винної особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

14. Учасникам процесу направити в підготовче засідання своїх представників, повноваження, яких повинні бути оформлені відповідно до вимог ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.

15. Зупинити провадження у справі № 910/2490/20 у зв`язку зі зверненням з судовим дорученням про надання правової допомоги (вручення документів) до Центрального Органу запитуваної Держави Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Ухвалу складено та підписано 26.02.2020.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та підлягає оскарженню окремо від рішення суду в частині зупинення провадження у справі.

Суддя О.Г. Удалова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.02.2020
Оприлюднено28.02.2020
Номер документу87837232
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/2490/20

Рішення від 18.05.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 18.05.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 29.03.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 25.03.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 25.03.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 24.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 24.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 24.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 04.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 01.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні