Ухвала
від 25.02.2020 по справі 465/3198/19
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/3198/19

2-а/465/611/19

У Х В А Л А

Іменем України

25.02.2020 року м.Львів

Франківський районний суд м. Львова

в складі: головуючої судді Мигаль Г.П.

за участі секретаря судового засідання Максимович М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за адміністративним позовом Франківської районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_1 , за участю третьої особи: Львівського комунального підприємства Вулецьке , про зобов`язання ОСОБА_1 за власні кошти знести самочинно збудовану із гіпсоблоків споруду розміром 3.6 м. х 6.0 м на прибудинковій території будинку АДРЕСА_1 , -

в с т а н о в и в:

позивач звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1 , за участі третьої особи: Львівського комунального підприємства Вулецьке , про зобов`язання ОСОБА_1 за власні кошти знести самочинно збудовану із гіпсоблоків споруду розміром 3.6 м. х 6.0 м на прибудинковій території будинку АДРЕСА_1 .

11 листопада 2019 року представник Франківської районної адміністрації Львівської міської ради подав на адресу суду заяву про передачу вищевказаної справ за предметною підсудністю в Львівський окружний адміністративний суд.

Суд, заслухавши думку учасників по справі, доходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України , місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" .

Частиною другою ст. 19 КАС України, встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Відповідно до п. п. 1, 2, 7, ч. 1 ст. 4 КАС України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Стаття 19 КАС України визначає категорію справ на які поширюється юрисдикція адміністративних судів.

Визначальним критерієм віднесення справ до адміністративної юрисдикції є наявність суб`єкта владних повноважень як сторони у спірних правовідносинах та виконання ним у цих правовідносинах управлінських функцій.

Позивач звернувся до суду як суб`єкт владних повноважень на виконання управлінських функцій, оскільки відповідач за власні кошти не зніс самочинно збудовану із гіпсоблоків споруду розміром 3,6м. * 6,0 м. на прибудинковій території будинку АДРЕСА_1 , у добровільні строки, визначені розпорядженням голови адміністрації. Отже цей спір належить до підсудності окружного адміністративного суду.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.29 КАС України , суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Виходячи з предмету спору, дана справа не підсудна загальному місцевому суду, як адміністративному, а тому суд доходить до висновку, що зазначену справу слід передати на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст. 19, 20, 29 КАС України,-

у х в а л и в :

Клопотання представника позивача про передачу справи за адміністративним позовом Франківської районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_1 , за участі третьої особи: Львівського комунального підприємства Вулецьке , про зобов`язання ОСОБА_1 за власні кошти знести самочинно збудовану із гіпсоблоків споруду розміром 3.6 м. х 6.0 м на прибудинковій території будинку АДРЕСА_1 за підсудністю в Львівський окружний адміністративний суд задоволити.

Справу за адміністративним позовом Франківської районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_1 , за участі третьої особи: Львівського комунального підприємства Вулецьке про зобов`язання ОСОБА_1 за власні кошти знести самочинно збудовану із гіпсоблоків споруду розміром 3.6 м. х 6.0 м на прибудинковій території будинку АДРЕСА_1 , передати на розгляд за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Франківський районний суд м. Львова.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Г.П. Мигаль

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення25.02.2020
Оприлюднено27.02.2020
Номер документу87842061
СудочинствоАдміністративне