Ухвала
від 26.02.2020 по справі 689/424/20
ЯРМОЛИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області

Справа № 689/424/20

2/689/243/20

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

26.02.2020 року смт. Ярмолинці

Суддя Ярмолинецького районного суду Хмельницької області Соловйов А.В., розглянувши матеріали за заявою ОСОБА_1 до Баранівської сільської ради Ярмолинецького району Хмельницької області, Ярмолинецької районної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 звернувся із заявою до Баранівської сільської ради Ярмолинецького району Хмельницької області, Ярмолинецької районної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.

Розглянувши матеріали заяви при вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі, суддя прийшов до висновку, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху як така, що подана без додержання вимог ст. 175 ЦПК України.

Спір про визнання права власності у порядку спадкування підлягає розгляду у порядку позовного провадження. У той же час, подана заява оформлена у порядку не позовного, а окремого проваження із зазначенням статусу особи, яка звернулась, як заявника, а не позивача та найменування документу як заява, а не позовна заява.

У ст. 293 ЦПК України передбачено перелік справ, які можуть розглядатись у порядку окремого провадження. У зв`язку із цим, заявникові слід визначитись із змістом вимог та відповідним порядком їх розгляду, оформивши заяву у відповідності із таким порядком.

У випадку подання позовної заяви у порядку позовного провадження , заявникові слід врахувати, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог, який має відповідати способом захисту зазначеним у законі (п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України). Однак таким вимогам подана заява не відповідає.

У відповідності до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 р. №7 Про судову практику у справах про спадкування , Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 р. № 24-753/0/4-13 Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування визнання права власності в порядку спадкування здійснюється лише за позовом спадкоємців та на користь спадкоємців. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Однак, як вбачається з поданої заяви та доданих до неї документів заявник просить визнати право власності на земельну ділянку в порядку спадкування за померлим ОСОБА_2 .

Відповідно до ч. 1 ст.177 ЦПК, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Згідно із ч. ч. 2, 4 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Однак, до заяви долучено документи у ксерокопіях, які належним чином не завірені та не відповідають зазначеним вище вимогам.

Крім того, зазначений у заяві перелік доданих документів не відповідає фактично долученим документам. Зазначені по тексту заяви докази про прийняття спадщини та отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом, які, як зазначено, додаються, насправді до заяви долученими не були. Згідно із ч. 5 ст. 176 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

У відповідності до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, при зазначенні відповідачів - юридичних осіб окрім повного найменування слід зазначити поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України). Такі відомості у заяві відсутні.

Подаючи позовну заяву про визнання права власності у порядку спадкування, слід визначитись із колом осіб - спадкоємців та зазначити їх як позивачів у позовній заяві зі сплатою ними відповдіного судового збору, або визначитись із їх іншим процесуальним статусом.

Згідно із п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява пловинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці. Однак, по тексту заяви ціна позову не зазначена.

Згідно із п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. За змістом заяви, посилаючись на набуття права власності у порядку спадкування, заявникові слід визначитись із доцільністю зазначення обставин відкриття спадкової справи, оформлення спадщини, можливого прийняття спадщини ОСОБА_3 , відкриття спадкової справи після її смерті тощо.

Крім того, позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (п.п. 6, 7, 9, 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України). Такі відомості у позовній заяві відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене, вважаю за необхідне залишити заяву без руху, запропонувавши позивачу усунути зазначені вище недоліки.

Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Баранівської сільської ради Ярмолинецького району Хмельницької області, Ярмолинецької районної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 на усунення недоліків, вказаних в ухвалі, десятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

У випадку не усунення недоліків у вказаний строк, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.В. Соловйов

СудЯрмолинецький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення26.02.2020
Оприлюднено27.02.2020
Номер документу87843905
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —689/424/20

Рішення від 05.08.2020

Цивільне

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області

Соловйов А. В.

Ухвала від 02.07.2020

Цивільне

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області

Соловйов А. В.

Ухвала від 19.06.2020

Цивільне

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області

Соловйов А. В.

Ухвала від 26.02.2020

Цивільне

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області

Соловйов А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні