ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov. ua
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2020 року м. Черкаси справа № 925/1277/19
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Спаських Н.М., із секретарем судового засідання Буднік А.М., за участі представників сторін:
від позивача: не з`явився;
від відповідача: Нестерко І.О. - адвокат за ордером;
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Виконавчого комітету Золотоніської міської ради (м. Золотоноша, Черкаська область) до Приватного підприємства "ДІ Проект" (м. Черкаси) про розірвання договору та стягнення 905 800,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов з вимогами про:
- розірвання договору № 21-14 на виконання проектних робіт від 05.05.2014 укладеного між Виконавчим комітетом Золотоніської міської ради та приватним підприємством "ДІ Проект";
- стягнення 905 800,00 грн. шкоди (збитків).
Рішенням від 13.02.2020 у позові відмовлено повністю.
В установлений строк, протягом 5 днів після ухвалення рішення суду (з попереднім повідомленням про це до закінчення судових дебатів) 18.02.2020 судом зареєстровано заяву відповідача, в якій просить суд стягнути з позивача на користь відповідача 10 000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу за результатами вирішення спору.
У відповідності до ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних із розглядом справи. До витрат, пов`язаних із розглядом справи, належать в т.ч. витрати на професійну правничу допомогу.
Згідно ч. 2 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України, за результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
У відповідності до п.2) ч. 4 ст. 129 ГПК України інші судові витрати, пов`язані із розглядом справи, покладаються на позивача у разі відмови в позові.
Згідно ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
В засідання представник позивача не з`явився, що не перешкоджає суду проводити засідання.
У відповідності до ст. 244 ГПК України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, зокрема, якщо: судом не вирішено питання про судові витрати. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви. Додаткове рішення або ухвала про відмову в прийнятті додаткового рішення можуть бути оскаржені.
За заявою відповідача слід прийняти додаткове рішення у справі та стягнути з позивача 10 000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу, виходячи з такого:
Відповідно до ст. 126 ГПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.
Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Згідно зі ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.
Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
На підтвердження понесення заявлених витрат до матеріалів справи відповідачем надано копію договору про надання юридичних послуг від 01.06.2018 між відповідачем та адвокатом Нестерко І.О. (а.с. 88), копію довіреності (а.с. 69), копію свідоцтва про зайняття адвокатською діяльністю серія КР № 000117 на Нестерка І.О., який представляв інтереси відповідача в засіданнях, копію платіжного доручення № 11 від 14.02.2020 про сплату 10000,00 грн., копію рахунку на оплату № 2 від 14.02.2020 на суму 10000,00 грн., копію акту здачі-приймання наданих послуг від 14.02.2020 про виконання адвокатом послуг по договору від 01.06.2018 про надання юридичних послуг на суму 10000,00 грн. (вивчення матеріалів справи, збирання доказів, підготовка відзиву, ознайомлення з матеріалами справи, підготовка процесуальних документів, участь в судових засіданнях).
З вказаних документів вбачається, що відповідачем та адвокатом договір про надання юридичних послуг від 01.06.2018 виконано.
У відзиві на позовну заяву відповідач вказав, що його попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат становить 10 000,00 грн.
У відповідності до ч. 6 ст. 126 ГПК України обов`язок доведення не співмірності витрат на професійну правничу допомогу покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Позивач не подавав клопотання про зменшення суми витрат відповідача на професійну правничу допомогу, а тому такі витрати стягуються із позивача повністю в сумі 10 000,00 грн. Заперечень про надання адвокатом Нестерко І.О. послуг, які не стосуються правничої допомоги у даній справі, суду не подано.
Отже відповідно до п.2) ч. 4 ст. 129 ГПК України з позивача на користь відповідача за наслідками прийняття судом рішення про відмову у позові слід стягнути 10 000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу повністю.
Керуючись ст. 129, 244 ГПК України, -
ВИРІШИВ:
1. Заяву відповідача про ухвалення додаткового судового рішення задовольнити повністю.
2. Прийняти у справі додаткове рішення та стягнути з Виконавчого комітету Золотоніської міської ради (ідентифікаційний код 04060849, Черкаська область, м. Золотоноша, вул. Садовий Проїзд, 8) на користь Приватного підприємства "Ді Проект" (ідентифікаційний код 36949508, м. Черкаси, вул. Лазарєва, 6/1) -- 10 000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу.
Наказ видати.
Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду протягом 20 днів.
Суддя Н.М. Спаських
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2020 |
Оприлюднено | 02.03.2020 |
Номер документу | 87868285 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Спаських Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні