328/375/20
28.02.2020
2/328/308/20
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
28 лютого 2020 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В.,
розглянувши матеріали цивільної справи № 328/375/20 (провадження 2/328/308/20), поданої в порядку позовного провадження за позовом
ОСОБА_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
представник позивача ОСОБА_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ,
до Таврійської сільської ради, місцезнаходженя: 71730, Запорізька область, Токмацький район, с. Таврія, вул. Дружби, 17,
про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом, -
встановила:
27 лютого 2020 року позивач, ОСОБА_1 звернулася до Токмацького районного суду Запорізької області з позовною заявою до Таврійської сільської ради, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом, в якому просить визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , право власності на житловий будинок АДРЕСА_3 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільну справу було розподілено та передано судді Петренко Л.В.
Відповідно до частини 1 статті 187 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
Позовна заява подана з додержанням правил підсудності.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України.
Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Вказана цивільна справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до вимог пункту 2 частини 4 статті 274 ЦПК України, оскільки спір щодо спадкування, її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження, та з метою виконання вимог, передбачених частиною 1 статті 189 ЦПК України слід призначити підготовче засідання у справі.
В позовній заяві позивач просить витребувати в Токмацькій районній державній нотаріальній конторі спадкову справу, відкриту після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до положень ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до положень п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 № 7 Про судову практику у справах про спадкування при розгляді цих справ суду необхідно перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини.
З метою остаточного визначення предмету спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу, а також з метою правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне витребувати з Токмацької районної державної нотаріальної контори Запорізької області інформацію щодо відкриття спадкової справи після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 .
Керуючись статтями 19, 83, 84, 175-177, 187, 189-193, 196, 260-261, 272, 274, 353 ЦПК України, суддя, -
постановила:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі № 328/375/20 (провадження 2/328/308/20), поданої в порядку позовного провадження за позовом ОСОБА_1 , представник позивача ОСОБА_2 , до Таврійської сільської ради, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.
Призначити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання на 24 березня 2020 року о 09-00 годині, в залі засідань Токмацького районного суду Запорізької області (м. Токмак, вул. Володимирська, буд. 28), з повідомленням учасників справи.
Витребувати з Токмацької районної державної нотаріальної контори Запорізької області інформацію щодо відкриття спадкової справи (наявність або відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або усунення їх від права на спадкування, або не прийняття ними спадщини, або про відмову від її прийнятті) після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 , місце смерті село Переможне, Токмацького району Запорізької області. У разі наявності спадкової справи, надати належним чином завірену копію спадкової справи до Токмацького районного суду Запорізької області.
Ухвалу суду надіслати до Токмацької районної державної нотаріальної контори Запорізької області для виконання.
Витребувані докази надати суду не пізніше 15 днів з дня вручення даної ухвали.
Одночасно суд роз`яснює, що у відповідності до положення ч. 7 ст. 84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Враховуючи положення ч. 7 ст. 178 ЦПК України - встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Згідно з частиною 1 статті 191 ЦПК України - у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати: суду - відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 178 ЦПК України , і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.
Відповідно до вимог частини 4 статті 178 ЦПК України , одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частина 8 статті 178, частина 2 статті 191 ЦПК України ).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://court.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Відповідно до вимог ст. 353 ЦПК України ухвала оскарженню не підлягає, але заперечення на неї включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя:
Суд | Токмацький районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2020 |
Оприлюднено | 02.03.2020 |
Номер документу | 87903503 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Токмацький районний суд Запорізької області
Петренко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні