Ухвала
від 02.03.2020 по справі 911/2670/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"02" березня 2020 р. м. Київ Справа № 911/2670/16

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Паріс (04070, м. Київ, вул. Сагайдачного/Ігорівська, 10/5а; код ЄДРПОУ 38962392)

до Товариства з обмеженою відповідальністю БЄВЗ (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Ломоносова, 34; код ЄДРПОУ 31753364)

про банкрутство

Суддя Наріжний С.Ю.

Без виклику представників учасників у справі.

ВСТАНОВИВ:

у провадженні господарського суду Київської області перебуває справа № 911/2670/16 про банкрутство ТОВ БЄВЗ за загальною процедурою банкрутства, передбаченою Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , провадження в якій відкрите згідно ухвали суду від 06.09.2016.

Постановою господарського суду Київської області від 13.12.2016 визнано ТОВ БЄВЗ банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Левченко Н.П., зобов`язано ліквідатора за результатами роботи по ліквідації підприємства-банкрута надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу та ліквідаційний баланс Банкрута, вирішено інші процедурні питання у справі.

На даний час у справі триває ліквідаційна процедура.

Ухвалою суду від 01.11.2019 встановлено, що в подальшому під час провадження у даній справі про банкрутство підлягають застосуванню норми Кодексу України з процедур банкрутства.

Ліквідатором Банкрута подано до суду клопотання від 23.02.2020 № 02-05/22 (вх. № 4355/20) про затвердження звіту про нарахування основної грошової винагороди та витрат ліквідатора у даній справі.

В клопотанні ліквідатор просить суд затвердити звіт про нарахування основної грошової винагороди за період з 01.11.2018 по 01.02.2020 у сумі 137559,00 грн із розрахунку двох мінімальних заробітних плат на місяць, а також звіт про витрати ліквідатора за період з 14.11.2018 по 01.01.2020 у сумі 9640,05 грн.

Статтею 30 КУзПБ встановлено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності за заподіяння шкоди, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.

Кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Порядок формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Господарський суд за заявою кредитора має право зменшити розмір грошової винагороди арбітражного керуючого, у разі, якщо середньомісячна заробітна плата керівника боржника є надмірно високою порівняно з мінімальним розміром заробітної плати.

Арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Розглянувши подане ліквідатором Банкрута клопотання судом встановлено, що до клопотання не додано доказів скликання ліквідатором комітету кредиторів для звітування з питань нарахування основної винагороди і відшкодування витрат ліквідатора у справі.

Крім цього суд зазначає, що згідно ст. 30 КУзПБ звіт щодо оплати послуг та відшкодування витрат подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, однак з поданого ліквідатором Банкрута звіту про хід ліквідаційної процедури вбачається, що ліквідаційна процедура на даний час не завершена.

Відтак суд дійшов висновку про передчасність затвердження судом звітів ліквідатора про нарахування основної грошової винагороди та витрат ліквідатора, отже подане ліквідатором Банкрута клопотання залишається судом без задоволення.

Керуючись ст. 232-235, 255, п. 17.5. розділу ХІ ГПК України, ст. 30, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у задоволенні клопотання ліквідатора ТОВ БЄВЗ арбітражного керуючого Левченко Н.П. від 23.02.2020 № 02-05/22 (вх. № 4355/20) про затвердження звіту про нарахування основної грошової винагороди та витрат ліквідатора.

2. Копію ухвали надіслати учасникам у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена протягом десяти днів з дати підписання ухвали шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду через господарський суд Київської області.

Дата підписання ухвали 02.03.2020.

Суддя С.Ю. Наріжний

Дата ухвалення рішення02.03.2020
Оприлюднено04.03.2020

Судовий реєстр по справі —911/2670/16

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 25.02.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 10.02.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 04.02.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 22.01.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 01.11.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 04.12.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 13.11.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 12.11.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні