Ухвала
від 20.02.2020 по справі 907/1221/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"21" лютого 2020 р. м. Ужгород Справа № 907/1221/14

Суддя господарського суду Закарпатської області Ушак І.Г.,

за участі секретаря судового засідання Лазар С.Л.

розглянувши у підготовчому засіданні дану справу

за позовом ОСОБА_1 , с. Іза Хустського району

до товариства з обмеженою відповідальністю "Агровиробниче підприємство "ДІЛОЛІС", с. Іза Хустського району,

за участю третьої особи на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 , с. Іза Хустського району

про звернення стягнення на предмет іпотеки

представники:

позивача - не з`явився

відповідача - не з`явився

третьої особи - не з`явився

Ухвалою від 31.01.20р. у даній справі замінено позивача - публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль", м. Київ в особі його Закарпатської обласної дирекції, м. Ужгород - правонаступником - ОСОБА_1 , с. Іза Хустського району Закарпатської області, судове засідання у справі відкладено на 21.02.20р. та запропоновано позивачеві - ОСОБА_1 - надати пояснення по суті спірних відносин у даній справі.

Позивач, ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", його Закарпатська обласна дирекція, ТОВ Фінансова компанія Укрфінанс Груп , відповідач та третя особа у даній справі, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчать наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення таким ухвали суду від 31.01.20р., участі уповноважених представників у даному судовому засіданні не забезпечили.

Суд, розглянувши наявні матеріали справи, встановив наступне.

За змістом п. 1 ч. 1 ст. 231 ГПК України господарський суд закриває провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства.

Відповідно до ст. 4 ГПК України право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом. Юридичні особи та фізичні особи-підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Предметна та суб`єкта юрисдикція господарських судів, тобто сукупність повноважень господарських судів щодо розгляду справ, віднесених до їх компетенції, визначена ст. 20 ГПК України.

Так, за ч. 1 цієї статті господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку зі здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених ч. 2 цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці. Тобто, до юрисдикції господарського суду не віднесені спори, що виникають при виконанні правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем.

За ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені в ст. 4 цього Кодексу, тобто, і фізичні особи, які не є підприємцями, а винятки, коли спори, стороною яких є фізична особа, що не є підприємцем, не підлягають розгляду у господарських судах, чітко визначені положеннями ст. 20 цього Кодексу.

Предметом спору у даній справі була вимога ПАТ Райффайзен Банк Аваль про звернення стягнення на предмет іпотеки відповідно до договору іпотеки нерухомого майна укладеного банком та АВП Ділоліс в забезпечення виконання зобов`язань позичальника - ОСОБА_2 за кредитним договором № 014/4047/82/38558 від 31.03.08 у зв`язку з невиконанням останнім кредитних зобов`язань.

У ході судового розгляду справи позивач - ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" - 30.09.19 всі права вимоги до ОСОБА_2 - боржника за кредитним договором № 014/4047/82/38558 від 31.03.08 та третьої особи у даній справі про звернення стягнення на предмет іпотеки у зв`язку з невиконанням зобов`язань за зазначеним кредитним договором - відступив АТ ОКСІ БАНК , яке в подальшому відступило всі права вимоги до ОСОБА_2 ТОВ Фінансова компанія Укрфінанс Груп , а останнє, в свою чергу, відступило права вимоги до ОСОБА_2 за наведеним вище кредитним договором ОСОБА_1 . У зв`язку з наведеним постановлено вищезгадану ухвалу від 31.01.20р. у даній справі про заміну позивача.

Таким чином, стороною спору у даній справі, який виник з приводу невиконання позичальником ОСОБА_2 зобов`язань за кредитним договором № 014/4047/82/38558 від 31.03.08 та має наслідком заявлення вимоги про звернення стягнення на майно, передане в іпотеку АВП Ділоліс , стала фізична особа - ОСОБА_1 , яка не суб`єктом господарювання у розумінні положень ГК України та ЦК України, що виключає можливість розгляду даної справи в порядку господарського судочинства в силу прямої вказівки п. 1 ч. 1 ст. 20 ГПК України.

На виконання вимоги ч. 2 ст. 231 ГПК України господарський суд роз`яснює позивачу, що спір між сторонами підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства, отже позивач не позбавлений можливості звернутися до суду з відповідним позовом за правилами ЦПК України.

Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету (ч. 4 ст. 231 ГПК України).

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом).

Керуючись ст.ст. 4, 20, 231, 234, 235 ГПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Провадження у справі № 907/1221/14 закрити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до приписів ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Ушак І.Г.

Дата ухвалення рішення20.02.2020
Оприлюднено02.03.2020

Судовий реєстр по справі —907/1221/14

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ушак І.Г.

Ухвала від 09.02.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ушак І.Г.

Ухвала від 25.12.2019

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ушак І.Г.

Ухвала від 14.12.2019

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ушак І.Г.

Ухвала від 17.11.2019

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ушак І.Г.

Ухвала від 16.09.2019

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ушак І.Г.

Ухвала від 13.07.2019

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ушак І.Г.

Ухвала від 20.06.2019

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ушак І.Г.

Ухвала від 22.05.2019

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ушак І.Г.

Ухвала від 04.04.2019

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ушак І.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні