Ухвала
від 02.03.2020 по справі 916/517/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"02" березня 2020 р.м. Одеса № 916/517/20 Суддя Господарський суд Одеської області - Цісельський О.В., дослідивши матеріали позовної заяви за вх.№539/20 від 27.02.2020р. Українського державного фонду підтримки фермерських господарств /01001, м. Київ, вул. Бориса Грінченка, буд. 1/ в особі Одеського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств /65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83/ до Фермерського господарства Тодоров /68821, Одеська обл., Ренійський р-н., с. Нагірне, вул. Пушкіна, буд. 56/ про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Український державний фонд підтримки фермерських господарств в особі Одеського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств звернувся до Господарського суду Одеської області із позовною заявою до Фермерського господарства Тодоров про стягнення заборгованості у сумі 230 000,00грн.

Позовна заява мотивована неналежним виконанням з боку Фермерського господарства Тодоров договору №3 від 14.11.2014р. про надання фінансової підтримки на поворотній основі фермерському господарству.

Відповідно до ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно ч. 1, 2 ст. 16 ГПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом /професійна правнича допомога/, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 56 ГПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто /самопредставництво/ та /або/ через представника. Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення /самопредставництво юридичної особи/, або через представника.

Отже, процесуальне представництво юридичною особи може здійснюватися як в порядку самопредставництва, так і іншими особами як представниками юридичної особи за довіреністю.

У порядку самопредставництва юридичну особу може представляти за посадою її керівник або інші особи, повноваження яких визначено законодавством чи установчими документами. Відповідно, особи, які представляють юридичну особу за довіреністю і виконують процесуальні дії на підставі наданих їм довіреністю повноважень, виступають від імені цієї особи як довірителя, а не в порядку самопредставництва.

Як вбачається з позовної заяви, її підписано директором відділення М.Г. Афанасьєвим.

Між тим, як свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, відомості щодо директора Одеського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств у останньому відсутні.

При цьому, інших доказів, які б підтверджували посадове становища М.Г. Афанасьєва, матеріали позовної заяви не містять.

Отже заявником не надано належних та допустимих доказі на підтвердження посадового становища М.Г. Афанасьєва, відповідно й повноважень на підписання відповідної позовної заяви.

Положення п.п.9, 10 ч.3 ст.162 ГПК України передбачають, що позовна заява, серед іншого, повинна містити: попередній /орієнтовний/ розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову /позовів/ до цього самого відповідача /відповідачів/ з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Однак, позивач у позові не підтвердив те, що ним не подано іншого позову /позовів/ до цього самого відповідача /відповідачів/ з тим самим предметом та з тих самих підстав та не надав попередній /орієнтовний/ розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Згідно п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно із частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» 08.07.2011 №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» 08.07.2011 № 3674-VI ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 № 294-IX установлено у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб з 1 січня 2020 року - 2102 гривень.

У позовній заяві Українського державного фонду підтримки фермерських господарств в особі Одеського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств зазначено, що ціна позову становить: 230 000,00 грн., тому відповідно до п.п.2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» становить 3450,00 грн.

Так, до позову позивачем не додано доказів сплати судового збору та не обґрунтовані причини неможливості сплати судового збору при поданні позовної заяви до суду, що є недоліком позовної заяви.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити /доплатити/.

Таким чином, у суду наявні підстави для залишення без руху позову Українського державного фонду підтримки фермерських господарств в особі Одеського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств від 27.02.2020р. за вх.№539/20.

Керуючись ст.ст.164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовну заяву Українського державного фонду підтримки фермерських господарств в особі Одеського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств від 27.02.2020р. за вх.№539/20 - залишити без руху.

2.Встановити Українському державному фонду підтримки фермерських господарств в особі Одеського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали суду шляхом надання до суду заяви про усунення недоліків.

3.Зобов`язати Український державний фонд підтримки фермерських господарств в особі Одеського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, у разі подання заяви про усунення недоліків позову, надати суду докази надсилання відповідачу заяви про усунення недоліків позовної заяви від 27.02.2020р. за вх.№593/20.

4.Роз`яснити Українському державному фонду підтримки фермерських господарств в особі Одеського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, що за змістом ч.4 ст.174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає чинності 02.03.2020р. та оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Цісельський

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення02.03.2020
Оприлюднено04.03.2020
Номер документу87928618
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/517/20

Ухвала від 25.03.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Цісельський О.В.

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Цісельський О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні