Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/432/20
У Х В А Л А
02.03.2020 року м.Виноградів
Слідчий суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , ознайомившись із клопотанням ОСОБА_2 про скасування арешту майна,
В С Т А Н О В И В:
26.02.2020 року до суду поступило клопотання ОСОБА_2 володільця майна про скасування арешту автомобіля марки "MERCEDES-BENZ", модель S550, реєстраційний номер НОМЕР_1 , накладеного ухвалою Виноградівського районного суду Закарпатської області від 20.01.2020 року, постановленою у кримінальному провадженні № 12020070080000037 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України.
У ч. 2 ст. 174 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК України) закріплено, що клопотання про скасування арешту майна розглядає слідчий суддя, суд не пізніше трьох днів після його надходження до суду. Про час та місце розгляду повідомляється особа, яка заявила клопотання, та особа, за клопотанням якої було арештовано майно.
Клопотання про скасування арешту автомобіля не містить відомості про те, за чиїм клопотанням було арештовано майно, а також інформацію про адресу електронної пошти, номери засобів зв`язку для повідомлення володільця майна про час та місце розгляду клопотання для забезпечення його розгляду протягом трьох днів після надходження до суду.
Кримінальним процесуальним кодексом України не передбачений процесуальний наслідок відсутності у клопотанні про скасування арешту майна даних, необхідних для призначення розгляду клопотання.
Згідно ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 КПК України зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відноситься законність.
У відповідності до ч. 1 ст. 9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
З огляду на те, що подане клопотання не оформлено належним чином, що унеможливлює призначення розгляду клопотання, в тому числі у визначений законом строк, на підставі засади законності кримінального провадження слідчий суддя прийшов до висновку про повернення клопотання особі, яка його подала.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 174, 372 КПК України,
У Х В А Л И В:
клопотання володільця майна - ОСОБА_2 про скасування арешту майна повернути ОСОБА_3 .
Ухвала не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, набирає законної сили з моменту її складення. Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 87934690 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Бак М. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні