ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.004879
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2020 року
13 год 16 хв м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Гордійчук Г.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Буського районного суду Львівської області про визнання протиправними дій та бездіяльності виконуючої обов`язки голови Буського районного суду Львівської області Шендрікової Ганни Олександрівни, зобов`язання до вчинення дій,
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою до Буського районного суду Львівської області, в якій просить:
-визнати протиправною бездіяльність виконуючої обов`язки голови Буського районного суду Львівської області Шендрікової Ганни Олександрівни щодо невиконання та порушення вимог ст.40 Конституції України, ст.ст.5, 7 Закону України Про інформацію та відмови ОСОБА_1 у видачі копій витягів комп`ютерного розподілу щодо призначення для розгляду по суті суддів Журибіди Б.М., Кос І.Б., Шендрікової Г.О. у справі №440/1170/19;
-зобов`язати виконуючу обов`язки голови Буського районного суду Львівської області Шендрікову Ганну Олександрівну видати ОСОБА_1 копії витягів комп`ютерного розподілу щодо призначення для розгляду по суті суддів Журибіди Б.М., Кос І.Б., Шендрікової Г.О. у справі №440/1170/19.
Підставою позову є бездіяльність виконуючої обов`язки голови Буського районного суду Львівської області Шендрікової Ганни Олександрівни щодо невиконання та порушення вимог ст. 40 Конституції України, ст.ст.5, 7 Закону України Про інформацію та відмова ОСОБА_1 у видачі копій витягів комп`ютерного розподілу щодо призначення для розгляду по суті суддів Журибіди Б.М., Кос І.Б., Шендрікової Г.О. у справі №440/1170/19. Вважаючи у зв`язку із цим свої конституційні права та гарантії порушеними та такими, що потребують захисту, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 26.09.2019 відкрито спрощене позовне провадження у вказаній справі без повідомлення (виклику сторін) сторін .
Ухвалою від 24.10.2019 суд перейшов до розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Буського районного суду Львівської області про визнання протиправними дій та бездіяльності виконуючої обов`язки голови Буського районного суду Львівської області Шендрікової Ганни Олександрівни, зобов`язання до вчинення дій за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою від 12.11.2019 суд витребував від Державного підприємства Інформаційні судові системи інформацію по всіх вхідних електронних листах, які надходили 06.09.2019 на електронну адресу Буського районного суду Львівської області inbox@bs.lv.court.gov.ua з електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1 , в тому числі ті, котрі могли потрапити у спам, при цьому вказати тему повідомлення, кому адресовано і по якій справі.
На виконання вимог ухвали 05.12.2019 за вх. № 4041ел від Державного підприємства Інформаційні судові системи надійшов лист про те, що згідно з наявною у підприємства інформацією 06.09.2019 об 11 год. 34 хв. на електронну скриньку Буського районного суду Львівської області inbox@bs.lv.court.gov.ua, що розміщена на поштовому сервері mail.court.gov.ua надійшли та були доступні для перегляду та читання два повідомлення з електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1. Зазначено, що визначення чи встановлення змісту та вкладень поштових повідомлень виходить за межі кола повноважень та зони відповідальності підприємства, а отже підприємство не може надати запитувану інформацію в цій частині.
Ухвалою суду від 24.12.2019 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті.
Ухвалою суду від 23.01.2020 клопотання позивача про витребування доказів у справі задоволено. Повторно витребувано від Державного підприємства Інформаційні судові системи інформацію по всіх вхідних електронних листах, які надходили 06.09.2019 на електронну адресу Буського районного суду Львівської області inbox@bs.lv.court.gov.ua з електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1 , в тому числі ті, котрі могли потрапити у спам, при цьому вказати тему повідомлення, кому адресовано і по якій справі.
На виконання вимог ухвали 05.02.2020 за вх. № 481ел від Державного підприємства Інформаційні судові системи надійшов лист про те, що згідно з наявною у підприємства інформацією 06.09.2019 об 11 год. 34 хв. на електронну скриньку Буського районного суду Львівської області inbox@bs.lv.court.gov.ua, що розміщена на поштовому сервері mail.court.gov.ua надійшли та були доступні для перегляду та читання два повідомлення з електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1. Зазначено, що у підприємства відсутні відомості щодо надходження інших поштових повідомлень 06.09.2019 на електронну адресу Буського районного суду Львівської області inbox@bs.lv.court.gov.ua з електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1 окрім вищезазначених, в тому числі, що могли потрапити до спаму. Підприємство не може спростувати чи підтвердити потрапляння вищезазначених поштових відправлень до спам директорії поштового клієнта, що використовується для обробки вхідної кореспонденції в Буському районному суді Львівської області, оскільки підприємству не відомі його налаштування спам фільтрації. Додатково повідомлено про те, що поштові повідомлення пересилаються поштовими серверами у кодованому вигляді, повна інформація щодо вмісту повідомлення доступна для перегляду виключно відправнику та адресатам поштових повідомлень та не доступна адміністратору поштових серверів. Зазначено, що визначення чи встановлення змісту та вкладень поштових повідомлень виходить за межі кола повноважень та зони відповідальності підприємства, а отже підприємство не може надати запитувану інформацію в цій частині.
У судове засідання 20.02.2020 сторони не прибули, хоча були належним чином повідомлені про дату, час і місце цього засідання, відтак суд, в силу ст. 205 КАС України проводить такий без їхньої участі.
Позиція позивача, висловлена ним в підготовчому засіданні та викладена в позовній заяві і відповіді ОСОБА_1 на відзив в.о голови Буського районного суду Львівської області - судді Шендрікової Г.О. (вх. № 3471ел від 28.10.2019), у якій позивач зазначає про те, що 06.09.2019 ним надсилалося на e-mail Буського районного суду Львівської області 5 емейлів, серед яких повторний запит судді Шендріковій. Вважає дивним, що 4 документи надійшли на адресу суду, а один ні. Також зазначає, що на його думку акт № 3 від 03.10.2019 був складений під тиском відповідача. Відтак відмова йому у видачі копій витягів комп`ютерного розподілу щодо призначення для розгляду по суті суддів Журибіди Б.М., Кос І.Б., Шендрікової Г.О. у справі №440/1170/19, про яку він просив у листі, скерованому на електронну адресу суду 06.09.2019 є протиправною.
Заперечення відповідача щодо позивних вимог викладені у відзиві на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 23.10.2019 за вх. № 38714, в якому він позов не визнає, зазначає, що такий є безпідставним та необґрунтованим, просить у його задоволенні відмовити в повному обсязі. Вказує, що згідно акта від 03.10.2019 запит позивача на електронну адресу Буського районного суду Львівської області не надходив. Для підтвердження даного факту 11.10.2019 Буським районним судом Львівської області зроблено запит до ДП Інформаційні технології про надання інформації по вхідних електронних листах, які надходили 06.09.2019 на електронну адресу суду. 25.10.2020 за вх. № 3455ел відповідач надіслав копію відповіді ДП Інформаційні технології , у якій підприємством вказано, що 06.09.2019 об 11 год. 34 хв. на електронну скриньку Буського районного суду Львівської області inbox@bs.lv.court.gov.ua, що розміщена на поштовому сервері mail.court.gov.ua надійшли та були доступні для перегляду та читання два повідомлення з електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1.
Дослідивши докази, викладені у заявах по суті справи, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини справи.
За твердженням позивача 06.09.2019 ним на електронну адресу Буського районного суду Львівської області inbox@bs.lv.court.gov.ua надіслано п`ять електронних листів, серед яких повторний інформаційний запит в порядку Закону України Про інформацію (копія запиту - а.с. 5), в якому позивач просив надати вичерпну, обґрунтовану інформацію, на підставі чого справа №440/1170/19, яку визначено комп`ютерним розподілом від 17.07.2019 на суддю Кос І.Б., перейшла до судді Шендрікової Г.О. та надати копії витягів комп`ютерного розподілу щодо призначення для розгляду по суті суддів Журибіди Б.М., Кос І.Б., Шендрікової Г.О.
Разом з тим, як вбачається з Акту № 3 від 03.10.2019 (а.с. 12), складеного та підписаного керівником апарату Буського районного суду Львівської області Юматовою Г.С., головним спеціалістом (з ІТ) Буського районного суду Львівської області Шевців М.Т. та секретарем суду Барановським І.Б. 06.09.2019 на електронну адресу суду повторний інформаційний запит в порядку Закону України Про інформацію не надходив. Зазначене відображено також у додатку до акту - скріні електронної пошти суду за 06.09.2019 (а.с. 13).
Згідно листів ДП Інформаційні технології 06.09.2019 об 11 год. 34 хв. на електронну скриньку Буського районного суду Львівської області inbox@bs.lv.court.gov.ua, що розміщена на поштовому сервері mail.court.gov.ua надійшли та були доступні для перегляду та читання два повідомлення з електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1.
Оскільки відповіді на свій повторний запит позивач не отримав, він звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи спір, суд застосовує наступні норми права.
Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 40 Конституції України кожна особа має право направляти письмові звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Частиною 1 статті 1 Закону України Про звернення громадян передбачено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
В силу ст.5 Закону України Про звернення громадян письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв`язку (електронне звернення).
Відповідно до ст. 4 Закону України Про інформацію суб`єктами інформаційних відносин є: фізичні особи, юридичні особи, об`єднання громадян, суб`єкти владних повноважень.
Статтею 5 Закону України Про інформацію передбачено, що кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.
Згідно із ст. 7 Закону України Про інформацію право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім суб`єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес визначається Законом України "Про доступ до публічної інформації".
Відповідно до ст. 1 Закону України Про доступ до публічної інформації публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації" доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.
В силу ч. 1 ст. 20 Закону України Про доступ до публічної інформації розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.
На підтвердження надіслання відповідачу повторного запиту від 06.09.2019 позивачем надано роздруківку скріншоту надсилання повторного запиту.
Разом з тим, в ході судового розгляду справи сторонами не надано і судом не здобуто доказів отримання відповідачем вказаного повторного запиту від ОСОБА_1 .
Зокрема з Акту № 3 від 03.10.2019, складеного відповідальними особами Буського районного суду Львівської області вбачається, що 06.09.2019 на електронну адресу суду повторний інформаційний запит в порядку Закону України Про інформацію не надходив.
Так само з листів ДП Інформаційні технології вбачається, що 06.09.2019 об 11 год. 34 хв. на електронну скриньку Буського районного суду Львівської області inbox@bs.lv.court.gov.ua, що розміщена на поштовому сервері mail.court.gov.ua надійшли та були доступні для перегляду та читання два повідомлення з електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1.
У скріншоті електронної пошти Буського районного суду Львівської області за 06.09.2019 також відображено отримання двох листів з електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1 , проте серед них відсутній лист Повторний запит ОСОБА_1 в.о. голови Буського районного суду Львівської області у справі №440/1170/19 .
Враховуючи наведене, оскільки, в ході розгляду справи не підтверджено факт отримання відповідачем запиту, суд дійшов висновку про відсутність протиправності дій відповідача щодо ненадання відповіді на запит.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з положеннями статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема: 1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих позивачем доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача є необґрунтованими, безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки відповідачем вчинено дії у відповідності до критеріїв, визначених ч. 2 статті 2 КАС України.
Відповідно до ст.139 КАС України судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.
Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
1. У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Буського районного суду Львівської області (80500, Львівська область, м. Буськ, вул. Паркова, 14, ЄДРПОУ 36741479) про визнання протиправними дій та бездіяльності виконуючої обов`язки голови Буського районного суду Львівської області Шендрікової Ганни Олександрівни , зобов`язання до вчинення дій- відмовити повністю.
2. Судові витрати розподілу не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст виготовлений 02.03.2020.
Суддя Р.П. Качур
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2020 |
Оприлюднено | 03.03.2020 |
Номер документу | 87954007 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні