ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 березня 2020 року м. Київ № 640/3859/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1 до Головного сервісного центру МВС, Центральної філії Державного підприємства Інфотех про зобов`язання вчинити певні дії,- В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , п.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного сервісного центру МВС України (04071, м. Київ, вул. Лук`янівська, 62, код ЄДР: 40109173), Центральної філії Державного підприємства Інфотех (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 15Б, код ЄДР: 42195620), в якому просить суд:
1) зобов`язати Головний сервісний центр МВС виготовити раніше замовлений індивідуальний номерний знак 16-й код адміністративно-територіальної належності, ХХЗЗЗЗММ (дві літери Х українського алфавіту, чотири літери З українського алфавіту, дві літери М українського алфавіту) згідно до вимог ДСТУ 3650:2012, ДСТУ 4278:2012 та зареєструвати його в інформаційно-обчислювальної системі МВС для подальшого внесення інформації про цей ІНЗ до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу № НОМЕР_2 , шляхом зміни цього свідоцтва про реєстрацію, у територіальному сервісному центрі МВС № 5152;
2) зобов`язати Центральну філію Державного підприємства Інфотех отримати, індивідуальний номерний знак 16-й код адміністративно-територіальної належності, ХХЗЗЗЗММ (дві літери Х українського алфавіту, чотири літери З українського алфавіту, дві літери М українського алфавіту) у Головному сервісному центрі МВС та надіслати його позивачу на поштове відділення № 17 м. Одеси, компанії Нова пошта або за адресою: АДРЕСА_1 .
Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
В порушення вказаних вимог позивачем у позовній заяві не зазначено офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача, відповідачів та третьої особи.
Більш того, в порушення вимог п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України позивачем у позовній заяві не зазначено власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, згідно з п.п. 4, 5 та 9 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів ; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. У справах щодо оскарження рішень , дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
Натомість, під викладом обставин розуміється обґрунтування порушених прав та інтересів позивача оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю відповідача у сфері публічно-правових відносинах.
Як видно з позовної заяви, позивачем в якості відповідачів визначено Головний сервісний центр МВС та Центральну філію Державного підприємства Інфотех .
Разом з тим, зміст позовної заяви не містить викладу обставин та обґрунтування змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Більш того, виходячи з положень ч. 1 ст. 5 та ч. 2 ст. 245 КАС України передумовою зобов`язання суб`єкта владних повноважень вчинити певні дії є визнання попередньо допущеної бездіяльності протиправною.
У зв`язку з чим позивачу слід визначитись з питанням щодо заявлених позовних вимог відповідно до вищенаведеного, що є передумовою застосування заявленого позивачем способу захисту та із зазначенням чіткого та зрозумілого змісту позовних вимог.
Суд звертає увагу позивача на те, що у позовній заяві позивач повинен навести свої аргументи, доводи та міркування щодо протиправних дій кожним з відповідачів у сфері публічно-правових відносинах , зокрема, у чому саме полягають такі протиправні дії кожного відповідача, чітко зазначити, яку саме норму (норми) порушено кожним з відповідачів при вчинені таких дій.
Більш того, суд звертає увагу, що філія певного підприємства мало того, що не є неправосуб`єктним утворенням, філія підприємства за матеріалами даної справи взагалі не здійснює публічно-владних управлінських функцій, тобто не є суб`єктом владних повноважень для цілей.
Відтак, позивача слід визначитись із складом відповідачів та навести обґрунтування поширення юрисдикції суду у даній справі на відносини із філією підприємства.
Найважливішу аргументацію доцільно виділяти в тексті скарги графічно (підкресленням, шрифтом).
Слід також звернути увагу позивача на те, що важливе значення має структура позовної заяви, оскільки це забезпечує правильне її сприйняття та полегшує аналіз аргументів, зокрема, у позовній заяві позивачу слід відносно кожного відповідача викласти обставини та обґрунтувати кожну вимогу.
Більш того, якщо протиправність дій оскаржується з кількох підстав, то мотивацію у позовній заяві доцільно викладати послідовно, розбивши її на частини та із зазначенням нумерацію. У кожній частині слід зазначити: яку норму саме порушено кожним з відповідачів, зміст норми, її аналіз та тлумачення та аргументи в чому саме полягає протиправність таких дій, коли цю норму застосовували (або не застосовував), до чого це призвело. Після цього можна переходити до наступної підстави оскарження.
Крім того, у позовній заяві позивачу слід зазначити, яким нормативно-правовим актом передбачено отримання, індивідуальних номерних знаків шляхом надіслання його на поштове відділення або за адресою заявника.
Відтак, зміст позовної заяви позивачу слід привести у відповідність до вимог п.п. 4, 5 та 9 ч. 5 ст. 160 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
На підтвердження сплати судового збору позивачем надано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 840,80 грн.
В той же час, з матеріалів справи видно, що позивачем заявлено 2 (дві) вимоги немайнового характеру.
Так, згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 ст. 6 Про судовий збір передбачено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до норм Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік , установлено у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01.01.2020 - 2102,00 грн.
Отже, за звернення до суду з даним позовом позивачу слід сплатити судовий збір у загальному розмірі 1681,60 грн., між тим, беручи до уваги те, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн., останньому необхідно доплатити судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Також, згідно з ч. 1 ст. 43 КАС України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається, зокрема, за органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Як видно з позовної заяви, позивачем в якості відповідача визначено, зокрема, Центральну філію Державного підприємства Інфотех та зазначено код ЄДР: 42195620.
В той же час, суд зазначає, що відповідно до відомостей з ЄДР за вказаним кодом 42195620 відсутня будь-яка юридична особа, зокрема, Центральна філія Державного підприємства Інфотех .
Тобто, одним з відповідачів у справі є певна особа, правоздатність якої позивачем не підтверджена, зокрема, відомостями з ЄДР.
Відтак позивачу необхідно надати відомості щодо належності у Центральної філії Державного підприємства Інфотех статусу правосуб`єктного утворення (відомості з ЄДР).
Крім того, положеннями ст. 94 КАС України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Аналогічні положення визначені Національним стандартом України Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003., що затверджений Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55.
Так, пункт 5.27 даного стандарту визначає, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту.
Як видно з доданих до позовної заяви документів, останні не засвідчені належним чином у визначеному законодавством порядку.
Також, у вступній частині позову позивач визначає третю особу по даному спору - ТОВ ФК Сучасні розрахункові системи
У той же час, відповідно до вимог ч.ч. 2 та 4 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки . Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Згідно частини п`ятої цієї статті про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Проте, позов не містить заяви про залучення третьої особи до участі у справі із зазначенням на стороні якої саме особи та на яких підставах третю особу належить залучити до участі у справі та на які права, свободи, інтереси або обов`язки цієї особи може вплинути рішення у справі.
Отже, наведене вище свідчить про недотримання вимог Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліками позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду (вул. Болбочана Петра, 8, корп. 1, блок А, м. Київ, 01601) протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху:
1) заяви/уточнення із зазначенням офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача, відповідачів та третьої особи; із зазначенням власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; із викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо кожного з відповідачів, з урахуванням висновків суду, викладених у даній ухвалі; із визначенням суб`єктного складу учасників справи, вказавши належного відповідача (відповідачів) або надати відомості щодо належності у Центальної філії ДП Інфортех статусу правосуб`єктного утворення та суб`єкта владних повноважень відповідно до кількості учасників справи;
2) навести обґрунтування поширення юрисдикції суду на відносини позивача з філією підприємства;
3) оригіналу документу про сплату судового збору за звернення до суду у розмірі 840,80 грн.;
4) оригіналів або належним чином засвідчених копій доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги позивача (питання засвідчення копій);
5) заяви про залучення третьої особи до участі у справі, а також на яких підставах третю особу належить залучити до участі у справі та на які права, свободи, інтереси або обов`язки цієї особи може вплинути рішення у справі.
Керуючись статтями 160-162, 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини третьої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Відповідно до положень ст. 169 та ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про залишення позову без руху не оскаржується.
Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя О.А. Кармазін
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2020 |
Оприлюднено | 03.03.2020 |
Номер документу | 87955570 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Кармазін О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні