ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"03" березня 2020 р. м. ХарківСправа № 922/2503/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Аріт К.В.
(без виклику сторін)
розглянувши матеріали справи
за позовом Приватного акціонерного товариства "Виробниче підприємство "Твін-Друк", м.Харків до 1.Спільного українсько-німецького підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю "ТВП Україна ЛТД.", м.Харків , 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Тріален", м.Київ про визнання переважного права та переведення прав та обов`язків покупця
ВСТАНОВИВ:
В провадженні господарського суду Харківської області знаходиться справа №922/2503/18 (загальне позовне провадження, стадія - розгляд по суті).
Ухвалою господарського суду Харківської області від 29.01.2020 року закрито підготовче провадження та розпочато розгляд справи по суті з 04.02.2020 року.
02.03.2020 року позивач надав до суду письмові пояснення по суті спору, а саме, щодо спірного приміщення, разом з відповідними доказами на підтвердження позовних вимог (вх.№5425).
Розглянувши надані письмові пояснення, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.42 ГПК України учасники справи мають право: подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
Відповідно до п.4 ч.2 ст.42 ГПК України учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Згідно з п.6 ч.2 ст.42 ГПК України учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
Відповідно до ч.ч.1,2,4,5,8 ст.80 ГПК України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
У випадку визнання поважними причин неподання учасником справи доказів у встановлений законом строк суд може встановити додатковий строк для подання вказаних доказів.
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до ст.161 ГПК України при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом.
Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Підстави, час та черговість подання заяв по суті справи визначаються цим Кодексом або судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.
Суд може дозволити учаснику справи подати додаткові пояснення щодо окремого питання, яке виникло при розгляді справи, якщо визнає це необхідним.
Відповідно до приписів статті 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно з ч.ч.6-8 ст.182 ГПК України у підготовчому провадженні суд з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста.
У підготовчому провадженні по даній справі судом було виконано всі завдання підготовчого провадження, передбачені ст.ст.177, 182 ГПК України.
У судовому засіданні 29.01.2020 року учасники справи, в тому числі представник позивача зазначив, що всі завдання підготовчого провадження виконані, з його боку не має наміру на подання додаткових клопотань та доказів, всі обставини справи суду повідомлені.
За результатами судового засідання 29.01.2020 року судом постановлено ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті, який розпочався 04.02.2020 року.
Відповідно до ст.118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.4 ст.13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч.2 ст.207 ГПК України суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
Отже, враховуючи, що надані позивачем пояснення та докази не були надані без поважних причин в підготовчому провадженні, суд дійшов висновку про залишення їх без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.13, 42, 80, 118, 161, 177, 182, 207, 234, 235 ГПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Залишити без розгляду письмові пояснення позивача (вх.№5425 від 02.03.2020 року) разом з наданими документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 254-257 ГПК України, з врахуванням п.17.5 перехідних положень ГПК України.
Ухвалу складено та підписано 03.03.2020 р.
Суддя К.В. Аріт
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2020 |
Оприлюднено | 05.03.2020 |
Номер документу | 87962695 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Аріт К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні