У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
03 березня 2020 року м. Чернігів справа № 927/105/20
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Книш Н.Ю. , розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 12.01.2020
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю АКТАГОН ,
вул. 1-Травня, 15, м. Гола Пристань, Херсонська область, 75600
адреса для листування: вул. Київська, 2/135, м. Чернігів, 14005
до відповідача: Північної митниці Держмитслужби
проспект Перемоги, 6, м. Чернігів, 14017,
про стягнення 9532грн 89коп. шкоди
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю АКТАГОН подано позов до Північної митниці Держмитслужби про стягнення 9532,89 грн шкоди, завданої протиправною діяльністю Чернігівської митниці ДФС, правонаступником якої є Північна митниця Держмитслужби. Також позивач зазначає, що планує понести витрати на правничу допомогу в розмірі 7000,00грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на рішення, ухвалене Новозаводським районним судом міста Чернігова від 08.01.2019 у справі № 751/7302/18, яким суд закрив провадження у справі про притягнення керівника ТОВ АКТАГОН до відповідальності та ухвалив повернути ТОВ АКТАГОН грошові кошти в сумі 54019,71грн, отримані від реалізації товару Кавун свіжий і зараховані на рахунок Чернігівської митниці ДФС, тоді як згідно протоколів проведення біржових торгів з реалізації вказаного товару від 02.08.2018 загальна сума коштів перерахованих на рахунок Чернігівської митниці ДФС склала 63552,60грн. Чернігівською митницею ДФС 9532,89 грн було витрачено на організацію торгів, проведених не з ініціативи ТОВ АКТАГОН у зв`язку з чим позивач вважає, що йому саме на цю суму завдано шкоду, яку просить суд стягнути на його користь з відповідача.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 19.02.2020 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю АКТАГОН залишено без руху та встановлено строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Частиною 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
28.02.2020 на адресу суду від позивача надійшов лист від 28.02.2020 на виконання вимог ухвали від 19.02.2020, до якого додано докази направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу та засвідчені копії документів.
Після усунення позивачем недоліків підстави для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Господарське судочинство у порядку позовного провадження здійснюється у загальній або спрощеній формі.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Пунктом 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що малозначними справами є:
- справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Враховуючи те, що ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому в силу приписів ст.247 Господарського процесуального кодексу України суд вважає за необхідне справу №927/105/20 розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивачем в позовній заяві сформовано клопотання про витребування із Новозаводського районного суду міста Чернігова матеріали справи №751/7302/18 без наведення обґрунтування необхідності її витребування з посиланням на приписи процесуального закону.
Проаналізувавши позовні матеріали та враховуючи характер спірних правовідносин, суд доходить висновку про доцільність розгляду вказаного клопотання позивача у судовому засіданні.
Керуючись ст. 12, 165, 166, 176, 234, 247, 250, Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Розгляд справи по суті призначити на 30 березня 2020 року о 09:30. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: проспект Миру 20, м. Чернігів, 14000, зал судових засідань № 307.
4. Відповідачу, відповідно до ст. 165, 251 Господарського процесуального кодексу України, не пізніше 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву разом з усіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, якщо такі докази не надані позивачем; одночасно надіслати (надати) позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, а докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5. Позивачу, відповідно до статті 166, 251 Господарського процесуального кодексу України, протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву надіслати (надати) до суду відповідь на відзив відповідача із доказами направлення її відповідачу, у якій викласти свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання або відхилення.
6. Відповідачу відповідно до ст. 167, 251 Господарського процесуального кодексу України, протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив надати заперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування, аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення; одночасно надіслати (надати) позивачу копію заперечень та доданих до нього документів, а докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
7. Явку уповноважених представників позивача, відповідача визнати обов`язковою.
При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі документи, що підтверджують повноваження представників, та посвідчують особу відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України.
8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://www.court.gov.ua. або в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя Н.Ю.Книш
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2020 |
Оприлюднено | 05.03.2020 |
Номер документу | 87962869 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Книш Н.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні