ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
04.03.2020Справа № 910/3097/20
Суддя Гумега О.В., розглянувши
позовну заяву Військово-медичного клінічного центру Західного регіону
про стягнення 20008,69 грн,
ВСТАНОВИВ:
Військово-медичний клінічний центр Західного регіону (позивач) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Прат "Коріс Україна" (відповідач) про стягнення 20008,69 грн на підставі Договору № 4/16-19 про надання медичної допомоги від 22.06.2016 (далі - Договір), з яких: 16069,52 грн основного боргу; 1124,87 грн штрафу; 2600,56 грн. інфляційних втрат; 213,74 грн. 3% річних.
Дослідивши матеріали позовної заяви № 933 від 28.02.2020 (вх. № 3097/20 від 02.03.2020), суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно з ч. 2 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Подана позовна заява від імені позивача підписана начальником Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Іваном Гайда.
Проте, до позовної заяви не додано жодних доказів на підтвердження повноважень вищевказаної особи на підписання позовної заяви від імені позивача відповідно до приписів ч. 56 Господарського процесуального кодексу України. При цьому суд звертає увагу, що у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні відомості щодо юридичної особи позивача (ідентифікаційний код 08160677), а відтак, не можливо встановити особу керівника позивача на підставі відомостей вказаного реєстру.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) сторін та інших учасників справи.
Позивачем не дотримано вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки позивач не зазначив повного найменування юридичної особи відповідача. Так, у якості найменування відповідача у позовній заяві зазначено Прат "Коріс Україна", тоді як відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань повним найменуванням відповідача є Приватне акціонерне товариство "Коріс Україна".
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивачем не дотримано вимог п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у доданому до позовної заяви розрахунку заборгованості станом на 25.02.2020 (додаток № 3 до позовної заяви) хоча і наведено період, за який нараховано штрафні санкції, проте ні вказаний розрахунок, ні позовна заява не містять визначення відповідно до умов Договору (п. 4.3) дат оплати відповідачем за надані позивачем медичні послуги згідно спірних актів наданих медичних послуг та рахунків на оплату, а відповідно, визначені позивачем періоди прострочення не є обгрунтованими, що, в свою чергу, свідчить про необгрунтованість наданого позивачем розрахунку стягуваних сум.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини
Позивачем не дотримано вимог п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві відсутній повний виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме.
У позовній заяві відповідач посилається на п. 4.3 Договору, яким встановлено порядок здійснення розрахунків за Договором. Разом з цим, зазначаючи про надання відповідачу медичних послуг на підставі спірних актів наданих медичних послуг, позивач не зазначив, коли відповідач мав здійснити оплату згідно цих актів, а відповідно, коли у відповідача виникло прострочення з оплати наданих медичних послуг згідно цих актів.
В абз. 3 стор. 2 позовної заяви позивач стверджує, що двічі направляв Акт наданих медичних послуг № 236/237 від 07.10.2019 відповідачу, проте докази такого направлення не зазначив та не додав їх до позовної заяви. Суд також звертає увагу на те, що позивач не зазначив та не додав до позовної заяви докази направлення відповідачу Акту наданих медичних послуг № 178/179 від 08.08.2019, Акту наданих медичних послуг № 206 від 05.09.2019 та відповідних рахунків на оплату.
Додатково суд звертає увагу, що гарантійні листи, на які позивач посилався у позовній заяві на підтвердження направлення відповідачем осіб на медичне обслуговування до позивача відповідно до Акту наданих медичних послуг № 236/237 від 07.10.2019, фактично не містять підпису уповноваженої особи відповідача, тоді як пояснення з цього приводу у позовній заяві відсутні.
Крім того, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
На підтвердження виконання вищенаведених вимог Господарського процесуального кодексу України позивачем до позовної заяви додано накладну № 7901010867749 від 28.02.2020 та опис вкладення у цінний лист від 28.02.2020, які свідчать про направлення відповідачу "1. Позовну заяву ... 2. Додатки до позовної заяви ". Проте, в наведеному описі вкладення не вказано перелік таких додатків.
Отже, у суду відсутня можливість встановити, які саме та чи всі додатки до позовної заяви було направлено позивачем, адже останній зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати відповідачу копії позовної заяви і всіх доданих до неї документів.
З огляду на наведене, позивачем не виконано вимоги п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України щодо надсилання позивачем копій доданих до позовної заяви документів відповідачу.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
З даним позовом до суду звертається Військово-медичний клінічний центр Західного регіону (позивач), зазначаючи при цьому належний йому ідентифікаційний код 08160677.
Проте, як зазначалось, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні відомості щодо юридичної особи з вказаним ідентифікаційним кодом.
Разом з цим, до позовної заяви не додано жодних доказів на підвердження наявності у позивача статусу юридичної особи станом на час звернення позивача з даним позовом до суду.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано без додержання вимог ч. 2, п. 2, 3, 5 ч. 3 ст. 162, п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має:
- надати докази на підтвердження повноважень на підписання позовної заяви від імені позивача відповідно до приписів ч. 56 Господарського процесуального кодексу України;
- надати докази на підтвердження наявності у позивача - Військово-медичного клінічного центру Західного регіону (ідентифікаційний код 08160677) статусу юридичної особи станом на час звернення позивача з даним позовом до суду;
- визначити повне найменування юридичної особи відповідача;
- надати докази на підтвердження направлення відповідачу копій документів, доданих до позовної заяви № 933 від 28.02.2020;
- надати письмові пояснення з посиланням на умови Договору та відповідні докази щодо виникнення у відповідача обов`язку з оплати згідно спірних актів наданих медичних послуг;
- надати обгрунтований розрахунок сум, що стягуються (основний борг, штраф, інфляційні втрати, 3% річних).
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного та керуючись ст. 162, 164, 174, 232, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання доказів на підтвердження повноважень на підписання позовної заяви від імені позивача відповідно до приписів ч. 56 Господарського процесуального кодексу України;
- надання доказів на підтвердження наявності у позивача - Військово-медичного клінічного центру Західного регіону (ідентифікаційний код 08160677) статусу юридичної особи станом на час звернення позивача з даним позовом до суду;
- визначення повного найменування юридичної особи відповідача;
- надання доказів на підтвердження направлення відповідачу копій документів, доданих до позовної заяви № 933 від 28.02.2020;
- надання письмових пояснененьз посиланням на умови Договору та відповідні докази щодо виникнення у відповідача обов`язку з оплати згідно спірних актів наданих медичних послуг;
- надання обгрунтованого розрахунку сум, що стягуються (основний борг, штраф, інфляційні втрати, 3% річних).
3. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
4. Звернути увагу позивача, що виконання ним вимог ухвали суду у строк, встановлений судом, доводиться саме позивачем.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 04.03.2020 та оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Гумега
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2020 |
Оприлюднено | 06.03.2020 |
Номер документу | 87994600 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гумега О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні