Рішення
від 27.01.2020 по справі 911/2586/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" січня 2020 р. м. Київ Справа № 911/2586/19

Суддя Конюх О.В., при секретарі судового засідання Кулаковій С.С., розглянувши в порядку загального позовного провадження справу

за позовом приватного підприємства «Ялик» , м. Біла Церква ,

до відповідача: комунального некомерційного підприємства Васильківської районної

ради «Васильківський районний центр первинної медико-

санітарної допомоги» , м. Васильків,

за участю третьої особи , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - товариства з обмеженою відповідальністю «Промін Буд Сервіс» , м. Київ,

про визнання незаконними та скасування рішень, визнання

переможцем торгів та визнання договору укладеним

за участю представників:

від позивача: Трищев В.І., керівник, витяг з ЄДР;

Давідкова К. О., адвокат, ордер КС №701353 від 18.11.2019;

від відповідача: не з`явились ;

від третьої особи: не з`явились ;

СУТЬ СПОРУ:

позивач - приватне підприємство «Ялик» , м. Біла Церква (далі по тексту - ПП Ялик ) звернувся до господарського суду Київської області з позовною заявою від 16.10.2019 до комунального некомерційного підприємства Васильківської районної ради «Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» , м. Васильків Київської області (далі по тексту - КНП ВРР Васильківський РЦПМСД ) в якій просить суд:

- Визнати незаконним та скасувати рішення тендерного комітету комунального некомерційного підприємства Васильківської районної ради «Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» , оформлене протоколом №273 від 04.10.2019 щодо розгляду та відхилення пропозиції приватного підприємства «Ялик» по відкритих торгах на закупівлю робіт «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б в с. Путрівка Васильківського району, Київської області» відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи)» відповідно до оголошення про проведення відкритих торгів № UA-2019-09-06-001546-b;

- Визнати приватне підприємство «Ялик» , код 34019103 переможцем процедури закупівлі «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б, в с. Путрівка Васильківського району Київської області» відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0- Будівельно-монтажні роботи)» відповідно до оголошення про проведення відкритих торгів № UA-2019-09-06-001546-b;

- Визнати незаконним та скасувати рішення тендерного комітету комунального некомерційного підприємства Васильківської районної ради «Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» , оформлене протоколом №274 від 04.10.2019, яким вирішено відмінити процедуру закупівлі за предметом «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-б, в с. Путрівка Васильківського району Київської області» відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0- будівельно-монтажні роботи)» відповідно до оголошення, розміщеного в системі електронних закупівель за №UA-2019-09-06-001546-b, на підставі абзацу 7 ч.1 ст. 31 Закону у зв`язку із відхиленням всіх тендерних пропозицій;

- Визнати укладеним між приватним підприємством «Ялик» (код ЄДРПОУ 34019103) та комунальним некомерційним підприємством Васильківської районної ради «Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (код ЄДРПОУ 38312395) договір на закупівлю «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська 119-б, в с. Путрівка Васильківського району Київської області» відповідно до ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи)» з дня набрання законної сили рішенням суду на умовах, наведених у прохальній частині позовної заяви, і які відповідають тексту проекту договору, який був оприлюднений як додаток №8 до тендерної документації, оприлюдненої КНП ВРР Васильківський РЦПМСД 06.09.2019.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 06.09.2019 КНП ВРР Васильківський РЦПМСД було оприлюднено оголошення №UA-2019-09-06-001546-b про проведення відкритих торгів щодо закупівлі робіт «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська 119-б, в с. Путрівка Васильківського району Київської області» відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник » - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи)» з очікуваною вартістю закупівлі на 4 934 580,00 грн. з ПДВ.

Відповідно до реєстру отриманих тендерних пропозицій, розміщеного у системі електронних закупівель, у даній процедурі закупівлі взяли участь наступні учасники:

- ТОВ «Будіндустрія 10» з остаточною пропозицією 3 690 000,00 грн. з ПДВ,

- ТОВ «С.В.С. Груп» з остаточною пропозицією 3 700 000,00 грн. з ПДВ,

- ПП «Ялик» з остаточною пропозицією 4 578 832,71 грн. з ПДВ.

Згідно протоколу № 271 від 04 жовтня 2019 року засідання тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД щодо розгляду та відхилення пропозиції учасника , тендерну пропозицію ТОВ «Будіндустрія 10» відхилено на підставі п.4 ч.1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» , як таку що не відповідає умовам тендерної документації.

Згідно протоколу №272 від 04.10.2019 засідання тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД щодо розгляду та відхилення пропозиції учасника, тендерну пропозицію ТОВ «С.В.С. Груп» відхилено на підставі п.4 ч.1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» , як таку що не відповідає умовам тендерної документації.

Згідно протоколу №273 від 04.10.2019 засідання тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД щодо розгляду та відхилення пропозиції учасника, тендерну пропозицію ПП «Ялик» , відхилено на підставі п.4 ч.1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» , як таку, що не відповідає умовам тендерної документації.

Згідно протоколу №274 від 04.10.019 засідання тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД , вирішено відмінити процедуру закупівлі за предметом «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська 119 -б, в с. Путрівка Васильківського району Київської області» відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, відповідно до оголошення розміщеного в системі електронних закупівель за № UA- 2019-09-06-001546-b , на підставі абзацу 7 ч.1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» у зв`язку з відхиленням всіх тендерних пропозицій.

ПП «Ялик" вважає, що рішення відповідача, оформлене протоколом №273 від 04.10.2019 про відхилення ПП «Ялик» , прийнято на підставі необ`єктивної та упередженої оцінки тендерної пропозиції позивача, з порушенням вимог Закону України «Про публічні закупівлі» , а тому таке рішення відповідача є неправомірним та підлягає скасуванню.

Позивач вказує, що з огляду на відсутність передбачених законом підстав для відхилення тендерної пропозиції ПП «Ялик» та встановлення відповідності тендерної пропозиції позивача вимогам тендерної документації, вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» , неможливо відмінити процедуру закупівлі, у порядку передбаченому абзацом 7 частини 1 Закону України «Про публічні закупівлі» , а відтак рішення відповідача, що оформлене протоколом №274 від 04.10.20198 також суперечить положенням вказаного закону, оскільки підстава, на яку посилався відповідач при прийняті такого рішення усувається.

ПП «Ялик» зазначає, що з урахуванням приписів ч.3 ст. 181 ГК України, ст.. 638, ч.1 ст. 640, ч.1, 2 ст. 641, ст. 642 ЦК України, ст.1 та ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» , оприлюднення відповідачем оголошення процедури закупівель за № UA- 2019-09-06-001546-b, позивач вважає пропозицією невизначеному колу осіб укласти договір. Відповідно направлення позивачем своєї тендерної пропозиції слід вважати пропозицією укласти договір на умовах зазначених позивачем у такій тендерній пропозиції.

Враховуючи відсутність законних підстав для відхилення тендерної пропозиції позивача, прийняття рішення про відхилення тендерних пропозицій всіх інших учасників торгів, навність всіх умов для визнання позивача переможцем, позивач вважає, що підстави для неповідомлення позивача про намір укласти договір відсутні.

Ухвалою суду від 22.10.2019 прийнято заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №911/2586/19, постановлено справу розглядати в порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання у справі №911/2586/19 призначено на 18.11.2019.

18.11.2019 від приватного підприємства «Ялик» до господарського суду Київської області надійшло клопотання про забезпечення позову від 18.11.2019 №18/11-01, в якому позивач просить суд:

- заяву приватного підприємства «Ялик» про забезпечення позову задовольнити;

- забезпечити позов шляхом заборони Комунальному некомерційному підприємству Васильківської районної ради «Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» вчиняти будь-які дії, що стосуються предмета спору, а саме відкритих торгів (ідентифікатор закупівлі UA-2019-09-06-001546-b) щодо закупівлі робіт «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська 119-б в с. Путрівка Васильківського району Київської області» відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи)» в тому числі відкритих торгів (ідентифікатор закупівлі UA-2019-10-07-000738- b) щодо закупівлі робіт «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська 119-б в с.Путрівка Васильківського району Київської області» відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 4300000-0 - Будівельно-монтажні роботи)".

В судове засідання 18.11.2019 з`явився представник позивача.

Ухвалою від 18.11.2019 суд відклав підготовче судове засідання у справі на 09.12.2019 та залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача товариство з обмеженою відповідальністю Промін Буд Сервіс , м. Київ (далі по тексту ТОВ Промін Буд Сервіс ), оскільки саме це товариство визнано переможцем торгів у процедурі закупівлі UA-2019-10-07-000738-b. Процедура закупівлі UA-2019-10-07-000738-b проводилась з метою закупівлі робіт «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська 119-б в с.Путрівка Васильківського району Київської області» відповідно до ДСТУ БД.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 4300000-0 - Будівельно-монтажні роботи), які вже були предметом закупівлі в оскаржуваній позивачем процедурі закупівлі UA-2019-09-06-001546-b.

Ухвалою від 20.11.2019 заяву ПП «Ялик» про вжиття заходів забезпечення позову залишено без задоволення з мотивів, зазначених в ухвалі.

Як свідчать залучені до матеріалів справи рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, відповідач копії ухвал від 18.11.2019 та від 20.11.2019 отримав 27.01.2019, третя особа копії вказаних ухвал отримала 26.11.2019.

04.12.2019 від ПП «Ялик» до суду повторно надійшла заява про забезпечення позову від 02.12.2019 №02/12-01, у якій позивач просить суд забезпечити позов шляхом заборони комунальному некомерційному підприємству Васильківської районної ради «Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» вчиняти будь-які дії, в тому числі підписання договору підряду та взяття зобов`язань щодо виконання бюджетних призначень по об`єкту, що є предметом закупівлі (ідентифікатор закупівлі UA-2019-09-06-001546-b) «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул Путрівська 119-б, в с. Путрівка Васильківського району Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи)» .

Вказана заява мотивована тим, що в 06.09.2019 КНП ВРР Васильківський РЦПМСД було оприлюднено оголошення №UA-2019-09-06-001546-b про проведення відкритих торгів щодо закупівлі робіт «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська 119-б, в с. Путрівка Васильківського району Київської області» відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи)» з очікуваною вартістю закупівлі на 4 934 580,00 грн. з ПДВ.

Відповідно до реєстру отриманих тендерних пропозицій, розміщеного у системі електронних закупівель, у даній процедурі закупівлі взяли участь наступні учасники:

- ТОВ «Будіндустрія 10» з остаточною пропозицією 3 690 000,00 грн. з ПДВ,

- ТОВ «С.В.С Груп» з остаточною пропозицією 3 700 000,00 грн. з ПДВ,

- ПП «Ялик» з остаточною пропозицією 4 578 832,71 грн. з ПДВ.

Згідно протоколу № 271 від 04 жовтня 2019 року засідання тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД щодо розгляду та відхилення пропозиції учасника , тендерну пропозицію ТОВ «Будіндустрія 10» відхилено на підставі п.4 ч.1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» , як таку, що не відповідає умовам тендерної документації.

Згідно протоколу №272 від 04.10.2019 засідання тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД щодо розгляду та відхилення пропозиції учасника, тендерну пропозицію ТОВ «С.В.С Груп» відхилено на підставі п.4 ч.1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» , як таку, що не відповідає умовам тендерної документації.

Згідно протоколу №273 від 04.10.2019 засідання тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД щодо розгляду та відхилення пропозиції учасника, тендерну пропозицію ПП «Ялик» відхилено на підставі п.4 ч.1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» , як таку, що не відповідає умовам тендерної документації.

Згідно протоколу №274 від 04.10.019 засідання тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД , вирішено відмінити процедуру закупівлі за предметом «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська 119 -б, в с. Путрівка Васильківського району Київської області» відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, відповідно до оголошення розміщеного в системі електронних закупівель за № UA- 2019-09-06-001546-b , на підставі абзацу 7 ч.1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» у зв`язку з відхиленням всіх тендерних пропозицій.

Приватному підприємству «Ялик» стало відомо, що 07.10.2019 КНП ВРР Васильківський РЦПМСД було повторно оприлюднено оголошення № UA-2019-10-07-000738- b про проведення відкритих торгів щодо закупівлі робіт «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська 119-б в с.Путрівка Васильківського району Київської області» відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 4300000-0 - Будівельно-монтажні роботи)» з очікуваною вартістю 4 934 580,00 грн. з ПДВ.

У відкритих торгах (ідентифікатор закупки № UA-2019-10-07-000738- b) обрано переможця закупівлі ТОВ «Промін Буд Сервіс» відповідно до протоколу №130 від 12.11.2019.

Заявник твердить, що закупівлі UA-2019-09-06-001546-b та UA-2019-10-07-000738-b здійснюються відносно одного й того самого бюджетного призначення «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська 119-б в с. Путрівка Васильківського району Київської області» відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 4300000-0 - Будівельно-монтажні роботи)".

Відтак, в силу частини 1 ст. 23 та ст. 48 Бюджетного кодексу України у разі укладення договору та сплати коштів по тому самому об`єкту відновлення порушених прав ПП «Ялик» та виконання рішення суду у справі 911/2586/19 у разі його ухвалення на користь позивача, буде неможливо.

Ухвалою від 05.12.2019 заяву ПП Ялик від 02.12.2019 про забезпечення позову задоволено з мотивів, наведених в ухвалі. Заборонено відповідачу КНП ВРР Васильківський РЦПМСД вчиняти будь-які дії, в тому числі підписання договору підряду та взяття зобов`язань щодо виконання бюджетних призначень по об`єкту, що є предметом закупівлі (ідентифікатор закупівлі UA-2019-09-06-001546-b) «Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул Путрівська 119-б, в с. Путрівка Васильківського району Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи)» до набрання законної сили рішенням господарського суду Київської області у справі № 911/2586/19.

Як вбачається із залучених до матеріалів справи рекомендованих повідомлень про вручення поштових відправлень, копію ухвали від 05.12.2019 про забезпечення позову відповідач КНП ВРР Васильківський РЦПМСД отримав 12.12.2019, третя особа ТОВ Промін Буд Сервіс - 10.12.2019.

09.12.2019 від позивача до господарського суду надійшли додаткові пояснення від 09.12.2019 №09/12-01, до яких долучено копію висновку про результати моніторингу закупівлі від 11.10.2019 №366, затвердженого начальником Північного офісу Держаудитслужби 11.10.2019, згідно якого Держаудитслужбою встановлено, що замовник неправомірно відхилив тендерну пропозицію ПП Ялик , оскільки підприємством у складі пропозиції надано довідку про наявність в учасника обладнання та матеріально-технічної бази, які будуть безпосередньо залучені при виконанні робіт від 27.09.2019 №013/27/09/19 у відповідності до вимог п.1.1. Додатку до тендерної документації. У тендерній документації відсутні вимоги до переліку обладнання та матеріально-технічної бази, які повинні бути включені до довідки, а також необхідність зазначення всього переліку обладнання, машин та механізмів, викладених у Підсумковій відомості ресурсів. Тобто підприємством виконано вимоги, встановлені Замовником у пункті 1.1 Додатку №1 до ТД у повному обсязі. Таким чином, замовником всупереч вимогам п.4 частини 1 ст. 30 Закону відхилено пропозицію ПП Ялик , яка відповідала вимогам ТД, чим порушено норми абзацу 5 частини 1 ст. 3 Закону. При цьому у висновку зазначено, до за результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, розгляду тендерних пропозицій ТОВ Будіндустрія 10 та ТОВ С.В.С. Груп порушень не встановлено.

В судове засідання 09.12.2019 з`явився представник позивача, представники відповідача та третьої особи в судове засідання не з`явились, про причини нез`явлення суд не повідомили. Ухвалою від 09.12.2019 підготовче судове засідання відкладено на 24.12.2019, встановлено додатковий строк для подання учасникам справи доказів, заяв по справі, заяв з процесуальних питань до 24.12.2019.

Як свідчать залучені до матеріалів справи рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, відповідач копію ухвали від 09.12.2019 отримав 20.12.2019, третя особа копію ухвали від 09.12.2019 отримала 19.12.2019.

У підготовче судове засідання 24.12.2019 представники учасників справи не з`явились. Ухвалою від 24.12.2019 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 27.01.2020.

Як свідчать залучені до матеріалів справи рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, позивач копію ухвали від 24.12.2019 отримав 30.12.2019, відповідач - 10.01.2020, третя особа - 09.01.2020, відтак всі учасники справи були належним чином завчасно повідомлені судом про дату, час та місце розгляду справи.

Станом на 27.01.2020 відповідач та третя особа відзив на позов та будь-які докази не подали. Представники відповідача та третьої особи в судове засідання 27.01.2020 повторно не з`явились, про причини нез`явлення суд не повідомили.

Відповідно до частини 1 ст. 202 ЦК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

Розглянувши позов приватного підприємства Ялик до відповідача Комунального некомерційного підприємства Васильківської районної ради Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю Промін Буд Сервіс , всебічно та повно вивчивши наявні у матеріалах справи докази, господарський суд

УСТАНОВИВ:

06.09.2019 КНП ВРР Васильківський РЦПМСД оприлюднено оголошення №UA-2019-09-06-001546-b про проведення відкритих торгів щодо закупівлі робіт Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б в с. Путрівка Васильківського району, Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи) (роздруківка тендерної документації залучена до матеріалів справи) розмір бюджетного призначення 4 934 580,00 грн., кінцевий строк подання тендерних пропозицій 27.09.2019, дата розкриття тендерних пропозицій 30.09.2019.

Пунктом 1.1 Додатку №1 до тендерної документації було передбачено перелік документів, які вимагаються замовником для підтвердження відповідності учасника встановленим кваліфікаційним критеріям, а саме довідка про наявність в учасника торгів обладнання та матеріально-технічної бази, які будуть безпосередньо залучені при виконанні даних робіт, подання якої передбачалось у вигляді таблиці, форма якої наведена у Додатку №1. Для документального підтвердження наявності обладнання до довідки мали бути надані оригінали або копії документів, що підтверджують право власності або користування чи залучення: договорів купівлі-продажу, та/або актів введення в експлуатацію, та/або накладної на придбання товару, та/або договорів оренди та/або договорів про співпрацю.

Наявність у учасника власного автотранспорту мала підтверджуватися оригіналом або копією свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу; наявність в учасника орендованого автотранспорту може бути підтверджена оригіналом або копією договору оренди або договору про надання послуг з транспортування, які мали бути чинними на дату розкриття тендерної пропозиції.

Відповідно до реєстру тендерних пропозицій у процедурі закупівлі взяли участь ТОВ Будіндустрія 10 , ТОВ С.В.С. Груп та ПП Ялик .

Як вбачається з протоколу №271 засідання тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД щодо розгляду та відхилення пропозиції учасника від 04.10.2019, комітетом прийнято рішення про відхилення тендерної пропозиції, наданої учасником ТОВ Будіндустрія 10 на підставі пункту 4 частини першої ст. 30 Закону Про публічні закупівлі як таку, що не відповідає умовам тендерної документації.

Як вбачається з протоколу №272 засідання тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД щодо розгляду та відхилення пропозиції учасника від 04.10.2019, комітетом прийнято рішення про відхилення тендерної пропозиції, наданої учасником ТОВ С.В.С. Груп на підставі пункту 4 частини першої ст. 30 Закону Про публічні закупівлі як таку, що не відповідає умовам тендерної документації.

Як вбачається з протоколу №273 засідання тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД щодо розгляду та відхилення пропозиції учасника від 04.10.2019, комітетом прийнято рішення про відхилення тендерної пропозиції, наданої учасником ПП Ялик на підставі пункту 4 частини першої ст. 30 Закону Про публічні закупівлі як таку, що не відповідає умовам тендерної документації.

У протоколі в якості підстав для відхилення пропозиції ПП Ялик вказано про те, що у довідці про наявність обладнання та матеріально-технічної бази від 27.09.2019 №013/27/09/19, наданій у складі пропозиції ТОВ Ялик , не зазначено про наявність наступного обладнання, вказаного у підсумковій відомості ресурсів: Крани на автомобільному ходу, вантажопідйомність 10т, бульдозери потужністю 59 кВт, Асфальтоукладник універсальний продуктивністю 600т/год. Відтак комітетом зроблено висновок про те, що учасником не підтверджено наявність обладнання та матеріально-технічної бази, які будуть безпосередньо залучені при виконанні робіт по об`єкту.

Як вбачається з протоколу №274 засідання тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД щодо відміни процедури закупівлі від 04.10.2019, комітетом прийнято рішення на підставі абзацу 7 частини першої ст. 31 Закону про відміну процедури закупівлі за предметом Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б в с. Путрівка Васильківського району, Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи) у зв`язку із відхиленням всіх тендерних пропозицій.

Позивач вважає свою пропозицію такою, яка відповідає тендерній документації, а рішення про відхилення своєї тендерної пропозиціі та рішення про відміну процедури закупівлі такими, що не відповідають фактичним обставинам, чинному законодавству та порушують права ПП Ялик .

Відповідно до пункту 1 Розділу ІІІ тендерної документації, тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, вимогам, визначеним у ст. 17 Закону України Про публічні закупівлі і у тендерній документації, та завантаження файлу, який повинен містити документи із, зокрема, документальним підтвердженням відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі, встановленим замовником у Додатку 2 до тендерної документації, а саме: договірною ціною (ціна тендерної пропозиції (договірна ціна) учасника повинна бути розрахована у відповідності до Правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013); локальними кошторисами (мають бути складені відповідно до технічного завдання з урахуванням будівельного технологічного процесу); підсумковою відомістю ресурсів; пояснювальною запискою до договірної ціни.

Відповідно до пункту 5 Розділу ІІІ тендерної документації, учасник зобов`язаний надати інформацію та документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, встановленим замовником за переліком, наведеним у Додатку №1.

Згідно підпункту 1.1 пункту 1 Додатку №1 до тендерної документації учасник повинен надати у складі своєї тендерної пропозиції довідку про наявність в учасника торгів обладнання та матеріально-технічної бази, які будуть безпосередньо залучені при виконанні робіт, довідка надається у формі наведеної у Додатку таблиці на фірмовому бланку.

У тендерній документації відсутні вимоги до переліку обладнання та матеріально-технічних ресурсів, які повинні бути включені до довідки, а також не вказано про необхідність зазначення всього переліку обладнання, машин та механізмів, зазначених у Підсумковій відомості ресурсів чи у Додатку №3 до тендерної документації Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі .

Позивач твердить, що на виконання зазначених вимог надав довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, у якій зазначено 48 позицій обладнання, з урахуванням, в тому числі даних, зазначених у Додатку №3 до тендерної документації Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі , а також підтверджуючі документи на все обладнання, зазначене у довідці, та Підсумкову відомість ресурсів .

Позивач твердить, що з метою укладення договору в редакції, викладеній у Додатку 8 до тендерної документації, направляв відповідачу проект договору, а також додатки №1 (договірна ціна), додатку 2 (Календарний графік виконання робіт) та додатку 3 (План фінансування), підписані з боку директора ПП Ялик в двох екземплярах, на доказ чого подає копію опису вкладення в цінний лист від 08.10.2019.

До матеріалів справи додано копію висновку про результати моніторингу закупівлі від 11.10.2019 №366, затвердженого начальником Північного офісу Держаудитслужби 11.10.2019, згідно якого Держаудитслужбою встановлено, що замовник неправомірно відхилив тендерну пропозицію ПП Ялик , оскільки підприємством у складі пропозиції надано довідку про наявність в учасника обладнання та матеріально-технічної бази, які будуть безпосередньо залучені при виконанні робіт від 27.09.2019 №013/27/09/19 у відповідності до вимог п.1.1. Додатку до тендерної документації. У тендерній документації відсутні вимоги до переліку обладнання та матеріально-технічної бази, які повинні бути включені до довідки, а також необхідність зазначення всього переліку обладнання, машин та механізмів, викладених у Підсумковій відомості ресурсів. Тобто підприємством виконано вимоги, встановлені Замовником у пункті 1.1 Додатку №1 до ТД у повному обсязі. Таким чином, замовником всупереч вимогам п.4 частини 1 ст. 30 Закону відхилено пропозицію ПП Ялик , яка відповідала вимогам ТД, чим порушено норми абзацу 5 частини 1 ст. 3 Закону. При цьому у висновку зазначено, що за результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, розгляду тендерних пропозицій ТОВ Будіндустрія 10 та ТОВ С.В.С. Груп порушень не встановлено.

Даний висновок було оприлюдено 11.10.2019.

З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні , Північний офіс Держаудитслужби зобов`язав здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень, та відповідно до частини восьмої ст. 7-1 Закону протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або причини неможливості усунення виявлених порушень.

Відповідно до ч. 3 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідно до ч.1, 2 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч.1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Суд зазначає, що висновок Північного офісу Держаудитслужби не є обов`язковим для господарського суду при вирішенні спорави, однак є одним з доказів відповідності тендерної пропозиції позивача тенденій документації, і має бути оцінений судом в сукупності з іншими доказами.

17.10.2019 замовником КНП ВРР Васильківський РЦПМСД оприлюднено інформацію про усунення порушень, відповідно до якої відповідач зазначив, що технічно через будь-який майданчик, який акредитовано КМУ для роботи через систему prozorro відсутня можливість повернути на кваліфікацію учасника, пропозицію якого відхилено. Крім того в інформації повторно зазначено про не зазначення ПП Ялик у довідці про наявність обладнання, вказаного у ПВР, у зв`язку з чим тендерна пропозиція підлягає відхиленню.

Вирішуючи спір про визнання недійсними та скасування рішень тендерного комітету, необхідно встановити чи мало місце порушення вимог порядку та інших норм законодавства під час проведення торгів; чи вплинули ці порушення на результати торгів; чи мало місце порушення прав і законних інтересів позивача, який оспорює результати торгів.

Статтею 20 Закону України Про публічні закупівлі передбачено, що відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Під час проведення процедури відкритих торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи. Для проведення процедури закупівлі має бути подано не менше двох пропозицій.

Вимоги до тендерної документації передбачено ст. 22 Закону, зокрема, тендерна документація повинна містити проект договору про закупівлю з обов`язковим зазначенням порядку змін його умов.

Статтею 1 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачено, що найбільш економічно вигідна пропозиція - пропозиція, що визнана найкращою за результатами оцінки тендерних пропозицій відповідно до статті 28 цього Закону, переможець процедури закупівлі - це учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.

Згідно ст. 28 Закону України "Про публічні закупівлі" оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону. Критеріями оцінки є: у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, що виробляються, виконуються чи надаються не за окремо розробленою специфікацією (технічним проектом), для яких існує постійно діючий ринок, - ціна. Після оцінки пропозицій замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. Строк розгляду тендерної пропозиції, яка за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п`яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Строк розгляду тендерної пропозиції може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку розгляду тендерної пропозиції замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель.

У разі відхилення тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, замовник розглядає наступну тендерну пропозицію з переліку учасників, що вважається найбільш економічно вигідною.

За результатами розгляду складається протокол розгляду тендерних пропозицій за формою, встановленою Уповноваженим органом, та оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону. Після оприлюднення замовником протоколу розгляду тендерних пропозицій електронною системою закупівель автоматично розсилаються повідомлення всім учасникам тендеру та оприлюднюється перелік учасників, тендерні пропозиції яких не відхилені згідно з цим Законом. Дата і час проведення електронного аукціону визначаються електронною системою автоматично, але не раніше ніж через п`ять днів після оприлюднення протоколу розгляду тендерних пропозицій.

По результату розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір згідно з цим Законом.

Замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. У разі отримання достовірної інформації про його невідповідність вимогам кваліфікаційних критеріїв, наявність підстав, зазначених у частині першій статті 17 цього Закону, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника.

Згідно ст. 30 Закону Замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо: 1) учасник: не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленимстаттею 16 цього Закону; не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; 2) переможець: відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю; не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону; 3) наявні підстави, зазначені у статті 17 і частині сьомій статті 28 цього Закону; 4) тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.

Інформація про відхилення тендерної пропозиції протягом одного дня з дня прийняття рішення оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику/переможцю, тендерна пропозиція якого відхилена через електронну систему закупівель.

У разі якщо учасник, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні, такий учасник може повторно звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію стосовно причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема, технічній специфікації та/або його невідповідності кваліфікаційним критеріям, а замовник зобов`язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніше ніж через п`ять днів з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель.

Позивач твердить, що 11.10.2019 звертався до замовника КНП ВРР Васильківський РЦПМСД через електронну систему закупівель із вимогою, у якій надавав додаткову інформацію щодо машин, механізмів та обладнання, зазначених у довідці, в розрізі змісту Локальних кошторисів 2-1-1, 2-1-1, 6-1-1, 7-1-2, 7-1-4, та просив надати додаткову інформацію стосовно причини невідповідності тендерної пропозиції умовам тендерної документації, зокрема технічній специфікації та/або невідповідності кваліфікаційним критеріям.

Суду не подано доказів надання відповіді замовником на зазначену вимогу.

Враховуючи наявні в матеріалах справи докази, зокрема вищенаведений зміст підпункту 1.1 пункту 1 Додатку №1 та Додатку №3 до тендерної документації, зміст висновку Північного офісу Держаудитслужби, суд встановив, що тендерна пропозиція ПП Ялик відповідала тендерній документації, була відхилена тендерним комітетом замовника із посиланням на невиконання учасником вимог, які не містились у тендерній документації, оскільки тендерна документація не містила вимог про зазначення у Довідці про наявність необхідного обладнання та матеріалньо-технічної бази (таблиця 1 Додатку №1) всіх машин, механізмів та обладнання, які зазначені у ПВР, відтак була відхилена безпідставно.

Доказів протилежного суду не подано.

Таким чином, рішення тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД , оформлене протоколом № 273 від 04.10.2019, яким відхилено тендерну пропозицію ПП Ялик по відкритих торгах на закупівлі за предметом Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б в с. Путрівка Васильківського району, Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи) є таким, що суперечить положенням Закону України "Про публічні закупівлі", порушує права та законні інтереси позивача.

Щодо рішення відповідача, що оформлене протоколом № 274 від 04.10.2019, яким відмінено процедуру відкритих торгів на закупівлю за предметом Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б в с. Путрівка Васильківського району, Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи), суд зазначає таке.

Відповідно до частини 1 ст. 31 Закону України Про публічні закупівлі замовник відміняє торги в разі зокрема відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом. Про відміну процедури закупівлі за такими підставами має бути чітко визначено в тендерній документації.

Розділом VІ Тендерної документації передбачено можливість відміни торгів відхилення вісх тендерних пропозицій.

Разом із тим, з огляду на встановлене судом безпідставне відхилення тендерним комітетом тендерної пропозиції ПП Ялик , висновок про відхилення всіх тендерних пропозицій та відміну торгів є таким, що не відповідає Закону України Про публічні закупівлі та порушує права та законні інтереси позивача.

З огляду на відсутність передбачених законом підстав для відхилення тендерної пропозиції та встановлення судом відповідності тендерної пропозиції позивача вимогам тендерної документації та вимогам Закону України Про публічні закупівлі , неможливо відмінити процедуру закупівлі у порядку, передбаченому частиною 1 ст. 31 Закону України Про публічні закупівлі .

При цьому проведення іншого тендеру щодо аналогічного предмету закупівлі жодним чином не спростовує неправомірності прийнятих рішень, оформлених протоколами від 04.10.2019 № 273 та №274 про відхилення тендерної пропозиції позивача та необґрунтованої відміни процедури відкритих торгів на закупівлю за предметом Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б в с. Путрівка Васильківського району, Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи).

Щодо вимоги позивача про визнання незаконними та скасування вищевказаних рішень тендерного комітету, суд зазначає таке.

Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ст.ст. 15, 16 Цивільного кодексу України). Статтею 20 Господарського кодексу України передбачено, що кожний суб`єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів.

Таким чином, порушення, невизнання або оспорювання суб`єктивного права є підставою для звернення особи до суду за захистом цього права із застосуванням відповідного способу захисту.

В силу наведених законодавчих норм завданням суду при здійсненні правосуддя є забезпечення, зокрема, захисту прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави, отже, встановивши наявність у особи, яка звернулася з позовом, суб`єктивного матеріального права або охоронюваного законом інтересу, на захист яких подано позов, суд з`ясовує наявність чи відсутність факту порушення або оспорення і відповідно ухвалює рішення про захист порушеного права або відмовляє позивачу у захисті.

Надаючи правову оцінку належності обраного зацікавленою особою способу захисту, належить зважати і на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції. У пункті 145 рішення від 15.11.1996 у справі "Чахал проти Об`єднаного Королівства" (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ) зазначив, що ця норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони втілені в правовій системі тієї чи іншої країни. Таким чином, суть цієї статті зводиться до вимоги надати людині такі міри правового захисту на національному рівні, що дозволили б компетентному державному органові розглядати по суті скарги на порушення положень Конвенції й надавати відповідний судовий захист, хоча держави - учасники Конвенції мають деяку свободу розсуду щодо того, яким чином вони забезпечують при цьому виконання своїх зобов`язань. Крім того, Європейський суд з прав людини указав на те, що за деяких обставин вимоги статті 13 Конвенції можуть забезпечуватися всією сукупністю засобів, передбачених національним правом.

Стаття 13 вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності "небезпідставної заяви" за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов`язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею повинен бути ефективним як у законі, так і на практиці, зокрема у тому сенсі, щоб його застосування не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (пункт 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 05.04. 2005 (заява № 38722/02).

Ефективний засіб повинен забезпечити поновлення порушеного права, а у разі неможливості такого поновлення - гарантувати особі можливість отримання нею відповідного відшкодування.

Суд зазначає, що з урахуванням приписів частини 3 статті 181 Господарського кодексу України, статті 638, частини 1 статті 640, частин 1, 2 статті 641, частин 1, 2 статті 642 Цивільного кодексу України, пунктів 15, 28, 30, 35 частини 1 статті 1, частин 1, 2 статті 32 Закон України "Про публічні закупівлі", оприлюднення відповідачем оголошення №UA-2019-09-06-001546-b про проведення відкритих торгів щодо закупівлі робіт Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б в с. Путрівка Васильківського району, Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи) слід вважати запрошенням невизначеному колу осіб робити пропозиції укласти договір. Відповідно, направлення позивачем своєї тендерної пропозиції слід вважати пропозицією укласти договір, на умовах зазначених позивачем у такій тендерній пропозиції.

Суд зазначає, що рішення тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД , оформлені протоколами від 04.10.2019 № 273 та №274 про відхилення тендерної пропозиції позивача та про відміну процедури закупівлі не є актами в розумінні частини 5 ст. 4, пункту 10 частини 2 ст. 16 ЦК України, однак, вони породжують для позивача певні юридичні наслідки, а саме неможливість реалізувати свій господарський інтерес та укласти із замовником договір підряду на будівництво на умовах, зазначених у тендерній документації у спосіб, встановлений законом для такого виду договорів.

З огляду на викладене, суд вважає вимогу позивача про визнання незаконними та скасування рішень тендерного комітету КНП ВРР Васильківський РЦПМСД , оформлених протоколами від 04.10.2019 № 273 та №274, обґрунтованою та такою, яку належить задовольнити.

Щодо вимоги позивача про визнання його переможцем процедури закупівлі за предметом Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б в с. Путрівка Васильківського району, Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи) суд зазначає таке.

Закон України "Про публічні закупівлі" установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади (далі - Закон). Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. (ст. 1 Закону).

Вказаний закон регламентує певну послідовність, алгоритм дій учасників публічних закупівель, відповідно до якого одним з етапів процедури публічної закупівлі є прийняття замовником рішення, оформленого протоколом засідання тендерного комітету, про визначення переможця торгів, який у зв`язку з цим набуває певні права та обов`язки щодо замовника та щодо предмету закупівлі, зокрема на укладення відповідного договору.

Так, відповідно до частини 6 ст. 28 Закону України Про публічні закупівлі за результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір згідно з цим Законом.

Згідно до ст. 32 Закону України Про публічні закупівлі рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником у день визначення переможця, та протягом одного дня після прийняття такого рішення замовник оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір та надсилає його переможцю. Усім іншим учасникам електронною системою закупівель автоматично надсилається повідомлення із зазначенням найменування та місцезнаходження переможця торгів.

Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

У разі відмови переможця торгів від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений цим Законом, або ненадання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника та визначає переможця серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув.

В розумінні наведеної норми та ст. 183 ГК України укладення договору за державним замовленням є обов`язком для замовника, невиконання такого обов`язку є порушенням господарського законодавства, а спори, пов`язані з укладенням такого договору, вирішуються у судовому порядку (частина 4 ст. 183 ГК України).

Серед способів захисту цивільних прав стаття 16 ЦК України визначає визнання права (пункт 1 частини 2 ст. 16 ЦК України).

З огляду на те, що прийняття замовником рішення про визначення переможця є обовязковою передумовою для укладення з переможцем відповідного договору, враховуючи встановлення судом безпідставності та протизаконності прийнятих замовником рішень про відхилення тендерної пропозиції позивача та відміну процедури закупівлі, суд вважає вимогу позивача про визнання його переможцем процедури закупівлі за предметом Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б в с. Путрівка Васильківського району, Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи) обгрунтованою та такою, яку належить задовольнити.

Щодо вимоги позивача про визнання укладеним між ПП Ялик та КНП ВРР Васильківський РЦПМСД договору на закупівлю Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б в с. Путрівка Васильківського району, Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи) на умовах, викладених у позовній заяві, які відповідають змісту проекту договору, наведеного у Додатку №8 до тендерної документації, суд зазначає таке.

За змістом ст. 36 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Учасник - переможець процедури закупівлі під час укладення договору повинен надати дозвіл або ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання такого дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законодавством. Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених цим законом.

Згідно частини п`ятої статті 40 наведеного Закону, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених цією частиною даної статті.

Відповідно до ст.183 Господарського кодексу України договори за державним замовленням укладаються між визначеними законом суб`єктами господарювання - виконавцями державного замовлення та державними замовниками, що уповноважені від імені держави укладати договори (державні контракти), в яких визначаються господарські зобов`язання сторін та регулюються відносини замовника з виконавцем щодо виконання державного замовлення.

Держава в особі Кабінету Міністрів України виступає гарантом за зобов`язаннями державних замовників.

Укладення сторонами договору за державним замовленням (державного контракту) здійснюється в порядку, передбаченому статтею 181 цього Кодексу, з урахуванням особливостей, передбачених законодавством. Державний контракт укладається шляхом підписання сторонами єдиного документа.

Ухилення від укладення договору за державним замовленням є порушенням господарського законодавства і тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами. Спори, пов`язані з укладенням договору за державним замовленням, в тому числі при ухиленні від укладення договору однієї або обох сторін, вирішуються в судовому порядку.

Згідно ст. 641 Цивільного кодексу України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі її прийняття.

Статтею 642 Цивільного кодексу України передбачено, що відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною. Якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом.

Як вже було зазначено, оприлюднення відповідачем оголошення оголошення №UA-2019-09-06-001546-b про проведення відкритих торгів слід вважати запрошенням невизначеному колу осіб робити пропозиції укласти договір.

Позивач подав тендерну пропозицію, яка, як встановлено судом, відповідала вимогам тендерної документації, а також направив відповідачу проект договору, а також додатку №1 (договірна ціна), додатку №2 (Календарний графік виконання робіт) та додатку №3 (План фінансування), підписані з боку директора ПП Ялик в двох екземплярах, на доказ чого подав копію опису вкладення в цінний лист від 08.10.2019.

Зазначені дії позивача слід розцінювати, як пропозицію укласти договір, на умовах зазначених позивачем у такій тендерній пропозиції.

Таким чином, з огляду на те, що відповідач не вправі був приймати оспорювані рішення, саме у позивача виникло право укласти договір з відповідачем на умовах, визначних тендерною документацією.

За таких обставин, позовна вимога ПП Ялик про визнання судом укладеним між ПП Ялик та КНП ВРР Васильківський РЦПМСД договору на закупівлю Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б в с. Путрівка Васильківського району, Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи) на умовах, викладених у позовній заяві, які відповідають змісту проекту договору, наведеного у Додатку №8 до тендерної документації, є обгрунтованою, законною та такою, яку належить задовольнити.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях у справах "Мелахер та інші проти Австрії", "Бурдов проти Росії", "Прессос Компанія Навєра С.А." та інші проти Бельгії", "Пайн Велі Девелопмент Лтд." та інші проти Ірладнії" визначив, що під поняттям "майно" розуміється не лише майно, яке належить особі на праві власності згідно законодавства країни, в якій виник спір, а також під даним поняттям можуть бути прибутки, що випливають з власності, кошти, належні заявникам на підставі судових рішень, "активи", які можуть виникнути, "правомірні очікування"/"законні сподівання" особи.

Статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична та юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальним принципами міжнародного права.

Концепція "майна" в розумінні статті 1 Першого протоколу до Конвенції має автономне значення, тобто не обмежується власністю на матеріальні речі та не залежить від формальної класифікації у внутрішньому праві: певні інші права та інтереси, що становлять активи, також можуть вважатися "правом власності", а відтак і "майном".

Втручання є виправданим, якщо воно здійснюється з метою задоволення "суспільного", "публічного" інтересу - втручання держави у право на мирне володіння майном може бути виправдано за наявності об`єктивної необхідності у формі суспільного, публічного, загального інтересу, який може включати інтерес держави, окремих регіонів, громад чи сфер людської діяльності. (рішення ЄСПЛ в справі "Колишній король Греції та інші проти Греції").

Основною метою ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод є попередження свавільного захоплення власності, конфіскації, експропріації та інших порушень безперешкодного користування своїм майном. При цьому в своїх рішеннях Європейський суд з прав людини постійно вказує на необхідність дотримання справедливої рівноваги між інтересами суспільства та необхідністю дотримання фундаментальних прав окремої людини (наприклад, рішення у справі "Спорронг і Льоннрот проти Швеції" від 23 вересня 1982 року, "Новоселецький проти України" від 11 березня 2003 року, "Федоренко проти України" від 1 червня 2006 року). Необхідність забезпечення такої рівноваги відображено в структурі статті 1. Зокрема, необхідно щоб була дотримана обґрунтована пропорційність між застосованими заходами та переслідуваною метою, якої намагаються досягти шляхом позбавлення особи її власності.

Таким чином, особу може бути позбавлено її власності лише в інтересах суспільства, на умовах, передбачених законом і загальним принципами міжнародного права, а при вирішенні питання про можливість позбавлення особи власності мусить бути дотримано справедливої рівноваги між інтересами суспільства та правами власника. (Аналогічну правову позицію висловлено у постанові Верховного Суду України від 18.09.2013 у справі №6-92цс13, постанові Верховного Суду від 15.02.2018 №910/5702/17)

Суд приходить до висновку, що у даному випадку втручання суду є законним, так як здійснюється на підставі викладених вище положень законодавства, виправданим - фактично вирішення даного спору забезпечить ефективне та прозоре здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції, тощо та пропорційним, оскільки визнавши незаконними спірні рішення та визнавши укладеним між сторонами відповідний договір буде досягнуто "справедливу рівновагу" (розумне співвідношення) між інтересами сторін, що забезпечить володіння своїм майном обома сторонами спірних правовідносин.

Враховуючи викладене, повно та ґрунтовно дослідивши обставини справи, об`єктивно оцінивши доводи позивача та подані докази за власним переконанням в їх сукупності, суд задовольняє позов ПП Ялик повністю.

Відповідно до ст. 129 ГПК України суд, у зв`язку із задоволенням позову, покладає на відповідача відшкодування позивачу судового збору в сумі 8644,50 грн. (по 1921,00 грн., сплачених позивачем відповідно до частини 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за кожну з чотирьох немайнових вимог та 960,50 грн., сплачених позивачем за подання заяви про забезпечення позову від 02.02.2019 №02/12-01, яка задоволена судом).

Керуючись ст. ст. 4, 12, 73-92, 129, 233, 236-238, 240, 241 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов Приватного підприємства Ялик задовольнити повністю .

2. Визнати незаконним та скасувати рішення тендерного комітету комунального некомерційного підприємства Васильківської районної ради «Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (код 38312395), оформлене протоколом №273 від 04.10.2019 щодо розгляду та відхилення пропозиції Приватного підприємства Ялик по відкритих торгах на закупівлю робіт Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б в с. Путрівка Васильківського району, Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи) відповідно до оголошення про проведення відкритих торгів № UA-2019-09-06-001546-b.

3. Визнати приватне підприємство Ялик (код 34019103) переможцем процедури закупівлі Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-Б, в с. Путрівка Васильківського району Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0- Будівельно-монтажні роботи) відповідно до оголошення про проведення відкритих торгів № UA-2019-09-06-001546-b.

4. Визнати незаконним та скасувати рішення тендерного комітету комунального некомерційного підприємства Васильківської районної ради Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги (код 38312395), оформлене протоколом №274 від 04.10.2019 , яким вирішено відмінити процедуру закупівлі за предметом Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська, 119-б, в с. Путрівка Васильківського району Київської області відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи) відповідно до оголошення, розміщеного в системі електронних закупівель за №UA-2019-09-06-001546-b, на підставі абзацу 7 ч.1 ст. 31 Закону у зв`язку із відхиленням всіх тендерних пропозицій.

5. Визнати укладеним між приватним підприємством Ялик (код ЄДРПОУ 34019103) та комунальним некомерційним підприємством Васильківської районної ради «Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (код ЄДРПОУ 38312395) договір на закупівлю Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська 119-б, в с. Путрівка Васильківського району Київської області відповідно до ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи) з дня набрання законної сили рішенням суду на наступних умовах:

ДОГОВІР №

«


____
2019 р.

Комунальне некомерційне підприємство Васильківської районної ради «Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» в особі


, що діє на підставі
, (далі - Замовник), з однієї сторони, та приватне підприємство Ялик в особі Директора Трищева В.І ., що діє на підставі Статуту (далі - Підрядник), з іншої сторони, разом - Сторони, а кожен окремо - Сторона, керуючись Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про публічні закупівлі» , уклали цей Договір про наступне

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. Замовник доручає, а Підрядник забезпечує, відповідно до проектно-кошторисної документації та умов Договору, виконання робіт по об`єкту Будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги по вул. Путрівська 119-6, в с. Путрівка Васильківського району Київської області відповідно до ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 (ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 45300000-0 - Будівельно-монтажні роботи).

1.2. Місце розташування об`єкта: 08600, Київська область, Васильківський район, с. Путрівка, вул. Путрівська 119-б.

1.3. Склад та обсяги робіт, що доручаються до виконання Підряднику, визначені на підставі проектно-кошторисної документації. Склад та обсяги робіт можуть бути переглянуті в процесі будівництва у разі внесення змін до проектної документації.

1.4. Початок та закінчення робіт визначається Календарним графіком виконання робіт, який є невід`ємною частиною Договору (Додаток № 2) та умовами Договору.

1.5. Підрядник може забезпечити достроково завершення виконання робіт і здачу їх Замовнику за умови дотримання їх якості.

1.6. Строки виконання робіт можуть змінюватися із внесенням відповідних змін у Договір у разі: обставин непереборної сили, відсутності фінансування; коригування проектно-кошторисної документації; виникнення інших обставин, що можуть вплинути на строки виконання робіт.

1.7. Замовник може у разі необхідності прийняти рішення про уповільнення, зупинення або прискорення виконання робіт, повідомивши про це Підрядника не пізніше, ніж за 15-ть робочих днів до такого уповільнення, зупинення або початку прискорення виконання робіт із внесенням у встановленому порядку змін у Договір, у тому числі до календарного графіка виконання робіт, договірної ціни, плану фінансування (за необхідності).

1.8. Відповідно до статті 884 Цивільного Кодексу України Підрядник гарантує досягнення об`єктом будівництва визначених у проектно-кошторисній документації показників і можливість експлуатації об`єкта відповідно до Договору протягом гарантійного строку. Гарантійний строк становить десять років від дня прийняття об`єкта Замовником.

2. ДОГОВІРНА ЦІНА

2.1. Договірна ціна робіт, визначається на основі кошторису та складає 4 578 832 (чотири мільйони п`ятсот сімдесят вісім тисяч вісімсот тридцять дві) гри. 71 коп. з ПДВ.

2.2. Порядок визначення вартості договірної ціни проводиться згідно положень ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013.

2.3. Договірна ціна, визначена цим Договором, може бути динамічною. Договірна ціна може коригуватися (змінюватися) лише за взаємною згодою Сторін виключно у випадках, передбачених частиною четвертою статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» .

2.4. Договірна ціна може бути зменшена за взаємною згодою Сторін.

2.5. Якщо під час будівництва виникне потреба у виконанні додаткових робіт, не врахованих проектною документацією, Підрядник зобов`язаний повідомити Замовника про обставини, що призвели до виконання таких робіт, та подати Замовнику пропозиції з відповідними розрахунками. Замовник протягом 5-ти робочих днів розглядає зазначені пропозиції, приймає рішення по суті та повідомляє про нього Підрядника. Якщо Підрядник не повідомив Замовника в установленому порядку про необхідність виконання додаткових робіт, він не може вимагати від Замовника оплати виконаних додаткових робіт і відшкодування завданих йому збитків, якщо не доведе, що проведення таких робіт було необхідне в інтересах Замовника, зокрема, у зв`язку з тим, що зупинення робіт загрожувало знищенням або пошкодженням об`єкта будівництва.

3. ПРАВА ТА ОБОВ`ЯЗКИ СТОРІН

3.1. Замовник має право:

3.1.1. Відмовитися від прийняття закінчених робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість використання об`єкта будівництва відповідно до мети, зазначеної у проектній документації, до їх усунення Підрядником;

3.1.2. Здійснювати у будь-який час, не втручаючись у господарську діяльність підрядника (субпідрядника), технічний нагляд і контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт, у тому числі делегувати в установленому законодавством порядку повноваження щодо здійснення технічного нагляду і контролю третій особі, зокрема спеціалізованій організації (консультаційній, проектній, інжиніринговій тощо) або спеціалісту, які мають відповідні дозвільні документи. Делегування замовником своїх повноважень не звільняє його від відповідальності перед підрядником за невиконання або неналежне виконання договірних зобов`язань, а також не позбавляє права здійснювати контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт.

3.1.3. Вносити зміни у проектну та кошторисну документацію до початку робіт або під час їх виконання в установленому порядку;

3.1.4. Вимагати виправлення недоліків, що виникли внаслідок допущених Підрядником порушень;

3.1.5. Ініціювати внесення змін до Договору;

3.1.6. Вимагати відшкодування фактично завданих йому збитків, зумовлених порушенням Договору;

3.1.7. Достроково розірвати цей Договір у разі невиконання зобов`язань Підрядником, повідомивши про це його у 10-дений строк до такого розірвання (з оплатою фактично виконаної частини робіт);

3.1.8. Вносити зміни до Договору у зв`язку із змінами законодавства, шляхом укладання Додаткових угод.

3.2. Замовник зобов`язаний:

3.2.1. Надати Підряднику фронт робіт, передати дозвільну та проектно-кошторисну документацію на роботи, відповідно до Договору до початку виконання робіт;

3.2.2. Прийняти від Підрядника виконані роботи та оплатити їх в порядку, установленому Договором та Додатками до нього;

3.2.3. Негайно повідомити Підрядника про виявлені недоліки в роботі;

3.2.4. Забезпечити здійснення технічного нагляду протягом усього періоду будівництва об`єкта в порядку, встановленому законодавством;

3.2.5. Негайно інформувати Підрядника про наявність обставин, що можуть перешкоджати/перешкоджають виконанню останнім своїх обов`язків за цим Договором;

3.2.6. Сприяти Підряднику у виконанні зобов`язань, передбачених цим Договором.

3.2.7. Виконувати усі інші зобов`язання, передбачені цим Договором.

3.3. Підрядник мас право:

3.3.1. Одержувати оплату за виконані Роботи в розмірі та в строк, передбачений цим Договором та Додатками до нього;

3.3.2. Залучати для виконання певних обсягів Робіт субпідрядні (спеціалізовані, будівельні та інші) організації, з повідомленням про це Замовника;

3.3.3. Вимагати від Замовника належного виконання зобов`язань за цим Договором;

3.3.4. Зупиняти роботи у разі невиконання/неналежного виконання Замовником своїх зобов`язань за Договором, в тому числі такого, що призвело до ускладнення та/або неможливості проведення Підрядником подальших робіт;

3.3.5. Відмовитися від Договору у разі наявності перешкод, створених з вини Замовника.

3.3.6. Ініціювати внесення змін до Договору;

3.3.7. У разі невиконання зобов`язань Замовником Підрядник має право достроково розірвати цей Договір, повідомивши про це Замовника у 10-дений строк до такого розірвання.

3.4. Підрядник зобов`язаний:

3.4.1. Забезпечити виконання робіт у строки, встановлені цим Договором з урахуванням обставин, визначених Договором;

3.4.2. Передати Замовнику у порядку, передбаченому законодавством та Договором, об`єкт будівництва;

3.4.3. Вжити заходів до недопущення передачі без згоди Замовника проектної документації (примірників, копій) третім особам;

3.4.4. Забезпечити ведення та передачу Замовнику в установленому порядку документації про виконання Договору;

3.4.5. Нести перед Замовником відповідальність за дії субпідрядників;

3.4.6. Нести відповідальність за залучення для виконання робіт робітників та інженерно-технічних працівників відповідної кваліфікації;

3.4.7. Нести відповідальність за якість виконаних робіт, застосовуваних матеріалів, устаткування.

3.4.8. Усувати недоліки робіт, допущені з його вини в строк, погоджений із Замовником.

3.4.9. Відшкодувати відповідно до законодавства та Договору фактично завдані Замовнику збитки;

3.4.10. Інформувати в установленому порядку Замовника про хід виконання робіт за Договором, обставини, що перешкоджають його виконанню, а також про заходи, необхідні для їх усунення.

4. РИЗИКИ ЗНИЩЕННЯ АБО ПОШКОДЖЕННЯ ОБ`ЄКТА

4.1. Підрядник несе ризик знищення або пошкодження об`єкта будівництва з урахуванням робіт, виконаних субпідрядниками, з початку їх виконання до моменту закінчення виконання усіх робіт та передачі готового об`єкта Замовнику в порядку, визначеному Договором, окрім випадку випадкового знищення або пошкодження об`єкту будівництва за обставин непереборної сили або знищення/пошкодження об`єкту будівництва з вини Замовника.

4.2. Підрядник відповідає за охорону об`єкта будівництва, виконувані роботи, забезпечення безпечних умов виконання робіт протягом всього терміну виконання робіт до моменту передачі готового об`єкта Замовнику в порядку, визначеному Договором.

4.3. Пошкодження підлягає усуненню Підрядником у строки, узгоджені Сторонами із урахуванням його складності та обсягів.

5. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБ`ЄКТУ ПРОЕКТНОЮ ДОКУМЕНТАЦІЄЮ

5.1. Забезпечення будівництва об`єкту проектною документацією покладається на Замовника.

5.2. Затвердження проектно-кошторисної документації здійснює Замовник.

5.3. Замовник передасть Підряднику два комплекти затвердженої проектної документації. Підрядник протягом 5-ти робочих днів після отримання проектної документації перевірить її та надасть свої зауваження (у разі їх наявності) Замовнику. Замовник врахує ці зауваження (у разі їх обґрунтованості) у строки, узгоджені Сторонами із урахуванням обсягу зауважень.

5.4. Замовник може вносити зміни до проектної документації в установленому порядку.

5.5. Підрядник може надавати Замовнику пропозиції щодо поліпшення проектних рішень.

6. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОБІТ МАТЕРІАЛАМИ, УСТАТКУВАННЯМ

6.1. Закупівлю, одержання, складування, збереження необхідних для виконання робіт матеріалів, устаткування та інших ресурсів здійснює Підрядник. Він відповідає за їх кількість, якість, комплектність, а також за ризик їх випадкової втрати та пошкодження. До моменту оплати Замовником вартості таких матеріалів, устаткування та інших ресурсів вони залишаються власністю Підрядника.

6.2. Роботи та матеріальні ресурси, що використовуються для їх виконання, повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів і нормативних документів у галузі будівництва, проектній документації та Договору.

6.3. Підрядник зобов`язаний усувати недоліки в роботах, матеріалах, устаткуванні, виявлені Замовником, відповідними державними органами, архітектурним наглядом в строки, визначені актами перевірок, вказівок та приписів, та інформувати про це Замовника.

7. ПОРЯДОК ЗАЛУЧЕННЯ ДО ВИКОНАННЯ РОБІТ СУБПІДРЯДНИКІВ

7.1. Підрядник має право залучати до виконання робіт субпідрядників.

7.2. Підрядник залучає субпідрядників в разі наявності у них необхідних для виконання робіт потужностей, ліцензій, достатнього професійного досвіду та відповідної кваліфікації а також за відсутності обставин, які негативно впливатимуть на виконання ними умов цього Договору.

7.3. Підрядник відповідає за результати роботи субпідрядників і виступає перед Замовником як Генеральний підрядник, а перед субпідрядниками - як Замовник.

7.4. Підрядник несе відповідальність перед субпідрядниками за невиконання або неналежне виконання Замовником своїх зобов`язань за Договором, а перед Замовником - за невиконання зобов`язань субпідрядниками.

7.5. Підрядник координує виконання робіт субпідрядниками на будівельному майданчику, створює умови та здійснює контроль за виконанням ними договірних зобов`язань.

7.6. Замовник і субпідрядник не можуть пред`являти один до одного претензії, пов`язані з порушенням умов договорів, укладених кожним з них з Підрядником.

8. ЗАЛУЧЕННЯ ДО ВИКОНАННЯ РОБІТ РОБОЧОЇ СИЛИ

8.1. Залучення до виконання робіт робочої сили забезпечує Підрядник.

8.2. Підрядник повинен забезпечити під час виконання робіт дотримання трудового законодавства, зокрема створення здорових і безпечних умов праці та відпочинку працівників (додержання правил і норм техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці, протипожежної охорони тощо), а також проведення відповідного їх інструктажу.

9. ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАННЯ РОБІТ

9.1. Замовник за актом передає Підряднику фронт робіт та дозвільну документацію після підписання Договору. Організація виконання робіт повинна відповідати проектно-технологічній документації, склад і зміст якої визначається нормативними документами.

9.2. Підрядник може використовувати фронт робіт для виконання робіт впродовж усієї доби і в усі дні тижня.

9.3. Підрядник забезпечує охорону (огородження, освітлення тощо) фронту робіт, можливість доступу до нього Замовника, субпідрядників, залучених до виконання робіт згідно з умовами Договору, до прийняття об`єкта будівництва Замовником.

9.4. До виконання основних робіт Підрядник приступає після проведення відповідних підготовчих заходів і робіт.

9.5. Підрядник несе відповідальність за дотримання всіх необхідних природоохоронних заходів, правил санітарної та протипожежної безпеки, правил охорони праці, експлуатації будівельної техніки, складування будівельних матеріалів і конструкцій, а також за техніку безпеки під час виконання робіт.

9.6. Підрядник зобов`язаний після завершення прийняття об`єкта Замовником звільнити об`єкт робіт від сміття, будівельних машин та механізмів, тимчасових споруд та приміщень. Якщо Підрядник не зробить цього у визначені строки, Замовник має право попередити Підрядника про вказане порушення, визначити необхідний строк для його усунення.

9.7. Уся поточна інформація про хід виконання робіт у визначених обсягах і порядку фіксується Підрядником у журналі виконання робіт, який ведеться і подається субпідрядником Підряднику, Підрядником - Замовнику. Відповідальність за ведення журналу покладається на особу, яка є уповноваженим представником Підрядника на об`єкті.

9.8. Замовник у будь-який час може ознайомитись з порядком ведення документації. Вимоги Замовника щодо виявлених порушень заносяться до журналу обліку виконання робіт.

9.9. Підрядник несе повну відповідальність згідно чинного законодавства за достовірність наданої ним вищевказаної документації.

9.10. Сторони за взаємною домовленістю можуть проводити спільні наради з питань виконання ними умов цього Договору, в тому числі безпосередньо на об`єкті, та ухвалюють відповідні рішення.

10. КОНТРОЛЬ ЗА ВІДПОВІДНІСТЮ РОБІТ ТА МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ ВСТАНОВЛЕНИМ ВИМОГАМ ПРОЕКТКТНІЙ ДОКУМЕНТАЦІЇ ТА ДОГОВОРУ

10.1 Роботи та матеріальні ресурси, що використовуються для їх виконання, повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів і нормативних документів у галузі будівництва, проектній документації та договору підряду.

10.2. З метою контролю за відповідністю робіт та матеріальних ресурсів установленим вимогам Замовник забезпечує здійснення технічного нагляду за будівництвом у порядку, встановленому законодавством.

10.3. З метою контролю за відповідністю робіт проектній документації Замовник забезпечує здійснення авторського нагляду протягом усього періоду виконання робіт шляхом укладення договору з відповідальним розробником проектної документації.

10.4 Авторський нагляд під час виконання робіт здійснюється в порядку, встановленому законодавством.

10.5. Замовник здійснює контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт відповідно до частини першої статті 849 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) та у порядку, передбаченому договором підряду.

10.6. Для здійснення авторського за технічного нагляду і контролю за виконанням робіт Підрядник зобов`язаний на вимогу Замовника чи осіб, які відповідно до договорів здійснюють авторський та технічний нагляд, надавати необхідні інформацію та документи.

10.7. У разі виявлення невідповідності виконаних робіт установленим вимогам Замовник приймає рішення про усунення підрядником допущених недоліків або про зупинення виконання робіт.

10.8. У разі виявлення невідповідності матеріальних ресурсів для виконання робіт встановленим вимогам Підрядник зобов`язаний негайно провести їх заміну.

10.9. Роботи, виконані з використанням матеріальних ресурсів, що не відповідають установленим вимогам, замовником не оплачуються.

11. ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА ОБ`ЄКТА

11.1. Фінансування будівництва об`єкта проводиться за планом, який складається Замовником, узгоджується з інвестором (головним розпорядником бюджетних коштів) та Підрядником і є невід`ємною частиною Договору (Додаток 3).

11.2. Згідно статті 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов`язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Фінансування робіт здійснюється Замовником відповідно до Плану фінансування по мірі надходження бюджетних коштів.

11.3. План фінансування будівництва складається на весь період будівництва за роками, а на поточний рік - за місяцями з визначенням джерел фінансування.

11.4. У разі прийняття Замовником рішення про прискорення чи уповільнення темпів виконання робіт одночасно уточнюється План фінансування будівництва з внесенням відповідних змін до Договору (Додаток №3).

11.5. Замовник узгоджує з Підрядником уточнений План фінансування за місяцями на поточний рік.

11.6. Замовник має право уточнювати План фінансування протягом року у разі зменшення або збільшення бюджетних призначень, внесення змін у строки виконання робіт, прийняття рішення про прискорення чи уповільнення темпів виконання робіт.

11.7. При відсутності коштів на фінансування робіт по об`єкту терміни виконання робіт переносяться та підлягають уточненню в тому числі шляхом перезатвердження Календарного графіку виконання робіт та Плану фінансування.

11.8. Одночасно із уточненням Плану фінансування Сторони вносять зміни в інші умови Договору та Додатків до нього (у разі необхідності).

11.9. Фінансування закупівлі здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.

12. ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКІВ ЗА ВИКОНАНІ РОБОТИ

12.1. Розрахунки за виконані роботи здійснюються на підставі акту здачі-приймання виконаних робіт по формі №КБ-2в, довідки про вартість виконаних будівельних робіт по формі №КБ-3 та рахунку на оплату робіт; проміжними платежами в міру виконання робіт.

12.2. Підрядник визначає обсяги та вартість виконаних робіт, що підлягають оплаті, та готує відповідні документи і подає їх для підписання Замовнику. Замовник протягом 5 робочих днів зобов`язаний підписати подані Підрядником документи, що підтверджують виконання робіт, або письмово обґрунтувати причини відмови від їх підписання.

12.3. Вартість виконаних робіт, що підлягають оплаті, визначаються із урахуванням обсягів виконаних робіт та фактичних витрат Підрядника, підтверджених відповідними документами.

12.4. Розрахунки проводяться шляхом: оплати Замовником виконаних робіт після підписання Сторонами акта здачі-приймання виконаних робіт по формі №КБ-2в, та на підставі довідки про вартість виконаних будівельних робіт по формі №КБ-3.

12.5. Проміжні платежі за виконані роботи здійснюються в межах не більш як 95% їх загальної вартості за договірною ціною. Кінцеві розрахунки здійснюються у двотижневий термін після виконання і приймання всіх передбачених Договором робіт та отримання декларації про готовність об`єкта до експлуатації.

12.6. Розрахунки за виконані роботи з субпідрядниками здійснюються Підрядником.

12.7. Замовник, при наявності відповідного бюджетного фінансування, може перерахувати Підряднику аванс на придбання матеріалів, конструкцій, виробів, обладнання (устаткування), роботи у розмірі не більше 30% від вартості річного обсягу робіт за цим Договором згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. №1764 «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва» (зі змінами) та постанови Кабінету Міністрів України №117 від 23.04.2014 р. «Питання попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» (зі змінами).

12.8. Використаний аванс погашається щомісячно на підставі акта виконаних робіт по формі №КБ-2в, підписаного уповноваженими представниками Сторін.

12.9. Підрядник зобов`язується, згідно постанови Кабінету Міністрів України №1764 від 27.12.2001р. та постанови Кабінету Міністрів України №117 від 23.04.2014 р., використати одержаний аванс на придбання матеріалів, конструкцій, виробів, обладнання (устаткування) та роботи протягом трьох місяців після одержання авансу. По закінченні зазначеного терміну невикористані суми авансу повертаються Замовнику.

12.10. Замовник має право контролювати використання наданих Підряднику сум авансу.

13. ПРИЙМАННЯ-ПЕРЕДАЧА ЗАКІНЧЕНОГО ОБ`ЄКТА

13.1. Приймання-передача закінченого об`єкта будівництва буде здійснюватися відповідно до вимог нормативних актів, які регламентують прийняття закінчених об`єктів в експлуатацію.

13.2. Недоліки у виконаних роботах, виявлені в процесі приймання-передачі закінчених робіт (об`єкта будівництва), які виникли з вини Підрядника, повинні бути усунуті Підрядником протягом строків, визначених комісією, що приймає об`єкт. Якщо Підрядник не усуває ці недоліки в строк, визначений для їх усунення, Замовник протягом 5-ти робочих днів з моменту завершення визначених строків усунення недоліків може попередити Підрядника про порушення ним своїх зобов`язань, і, якщо Підрядник без затримки не вжив необхідних заходів для виправлення ситуації, Замовник усуне недоліки із залученням третіх осіб за рахунок Підрядника.

13.3. Підрядник гарантує досягнення об`єктом будівництва показників, визначених у проектній документації, та можливість експлуатації об`єкта відповідно до Договору протягом гарантійного строку після прийняття об`єкта Замовником.

13.4. У разі виявлення протягом гарантійних строків у закінчених роботах недоліків (дефектів) Замовник протягом 5-ти робочих днів після їх виявлення повідомить про це Підрядника і запросить його для складання акта про порядок і строки усунення виявлених недоліків (дефектів). Якщо Підрядник не з`явиться без поважних причин у визначений у запрошенні строк, Замовник має право залучити до складання акта третіх осіб, повідомивши про це Підрядника. Акт, складений без участі Підрядника, надсилається йому для виконання протягом 2-х днів після складання.

13.5. Підрядник зобов`язаний за свій рахунок усунути залежні від нього недоліки (дефекти) в строки га в порядку, визначені в акті про їх усунення. Якщо Підрядник не забезпечить виконання цієї вимоги чи буде порушувати строки її виконання, Замовник має право прийняти рішення, попередньо повідомивши (не пізніше, ніж за 10 робочих днів до початку усунення недоліків (дефектів) про нього Підрядника, про усунення недоліків (дефектів) залученими третіми особами із відшкодуванням витрат та одержаних збитків за рахунок Підрядника.

13.6. Підрядник гарантує якість виконаних робіт і можливість експлуатації об`єкта відповідно до умов проекту впродовж гарантійного терміну. Гарантійний термін експлуатації об`єкта починається з дати видачі інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю декларації про готовність об`єкта до експлуатації і продовжується на час, упродовж якого об`єкт не міг використовуватися внаслідок недоліків, що були допущені з вини Підрядника.

14. ГАРАНТІЙНІ СТРОКИ ЯКОСТІ ЗАКІНЧЕНИХ РОБІТ

14.1. Підрядник гарантує якість закінчених робіт і змонтованих конструкцій. досягнення показників, визначених у проектній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку.

14.2. Гарантійний строк експлуатації об`єкта становить десять років від дня його прийняття замовником.

14.3. Початком гарантійних строків вважається день підписання акта про приймання-передачу закінчених робіт.

14.4. У разі виявлення Замовником протягом гарантійних строків недоліків (дефектів) у закінчених роботах і змонтованих конструкціях він повідомляє про них Підрядника в протягом 5-ти робочих дні з дня виявлення таких недоліків.

14.5. Гарантійні строки продовжуються на час, протягом якого закінчені роботи і змонтовані конструкції не могли експлуатуватися внаслідок виявлених недоліків (дефектів), відповідальність за які несе підрядник.

14.6. Підрядник відповідає за недоліки (дефекти), виявлені в закінчених роботах і змонтованих конструкціях протягом гарантійних строків, якщо він не доведе, що:

недоліки були відомі або могли бути відомі замовнику на момент їх прийняття, але не зазначені в акті;

недоліки виникли внаслідок:

неналежної підготовки проектної документації, якщо відповідно до договору підряду обов`язок щодо забезпечення робіт (будівництва об`єкта) проектною документацією було покладено на замовника,

природного зносу результату закінчених робіт (об`єкта будівництва), змонтованих конструкцій;

неправильної експлуатації або неправильності інструкцій щодо експлуатації змонтованих конструкцій та/або об`єкта будівництва, розроблених самим замовником або залученими ним третіми особами;

неналежного ремонту змонтованих конструкцій, об`єкта будівництва, проведеного самим замовником або залученими ним третіми особами;

інших незалежних від Підрядника обставин.

14.7. У разі виявлення замовником недоліків (дефектів) протягом гарантійних строків, він зобов`язаний протягом 5-ти робочих днів повідомити про це підрядника і запросити його для складення відповідного акта про порядок і строки усунення виявлених недоліків (дефектів). Якщо підрядник відмовився взяти участь у складенні акта, замовник має право скласти такий акт із залученням незалежних експертів і надіслати його Підряднику.

14.8. Підрядник зобов`язаний усунути виявлені недоліки (дефекти) в порядку, визначеному актом про їх усунення. У разі відмови Підрядника усунути виявлені недоліки (дефекти) замовник може усунути їх своїми силами або із залученням третіх осіб у порядку, визначеному договором підряду. У такому разі Підрядник зобов`язаний повністю компенсувати замовнику витрати, пов`язані з усуненням зазначених недоліків, та завдані збитки.

14.9. Якщо між замовником і підрядником виник спір щодо усунення недоліків (дефектів) або їх причин, на вимогу будь-якої сторони може бути проведено незалежну експертизу. Фінансування витрат, пов`язаних з проведенням такої експертизи, покладається на Підрядника, крім випадків, коли за результатами експертизи буде встановлено відсутність порушень умов договору підряду Підрядником або причинного зв`язку між діями Підрядника та виявленими недоліками (дефектами). У такому випадку витрати, пов`язані з проведенням експертизи, фінансує сторона, яка вимагала її проведення, а якщо експертизу проведено за згодою сторін, такі витрати покладаються на обидві сторони в рівних частинах, якщо інше не передбачено договором підряду.

15. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ЗА ПОРУШЕННЯ ЗОБОВЯЗАНЬ ЗА ДОГОВОРОМ ТА ПОРЯДОК УРЕГУЛЮВАННЯ СПОРІВ

15.1. Відповідальність Сторін за порушення зобов`язань Договору та порядок урегулювання спорів визначаються нормативними документами, що регулюють ці питання та цим Договором.

15.2. У разі невиконання або несвоєчасного виконання зобов`язань Підрядник сплачує Замовнику штрафні санкції (пеню) у розмірі 0,1% від суми авансового платежу за кожний день прострочення виконання зобов`язання.

15.3. У разі порушення строків оплати Замовник сплачує Підряднику штрафні санкції (пеню) у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми оплати за кожний день прострочення відповідної оплати.

15.4. Сторони погоджуються, що оплата штрафних санкцій, передбачених п. 15.2, 15.3. цього Договору здійснюється лише на підставі письмової вимоги Сторони, виконання зобов`язання щодо якої було порушено. В такому випадку нарахування штрафних санкцій (пені) починається з 1 1-го робочого дня з моменту порушення зобов`язання.

15.5. Сторони зобов`язуються докладати зусиль для вирішення спорів у досудовому порядку, в тому числі шляхом проведення переговорів, пошуку взаємоприйнятних рішень, залучення експертів, продовження строків врегулювання розбіжностей, внесення змін в умови Договору тощо.

15.6. У разі недосягнення Сторонами згоди спори (розбіжності) вирішуються у судовому порядку.

16. ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ

16.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання зобов`язань за ним Договором у разі виникнення обставин непереборної сили, які не існували під час укладання Договору та виникли поза волею Сторін (аварія, катастрофа, стихійне лихо, епідемія, епізоотія, війна, тощо).

16.2. Сторона, що не може виконувати зобов`язання за цим Договором унаслідок дії обставин непереборної сили, повинна не пізніше ніж протягом 10-ти робочих днів з моменту їх виникнення повідомити про це іншу Сторону у письмовій формі.

16.3. Доказом виникнення обставин непереборної сили та строку їх дії є відповідні документи, які видаються уповноваженими органами.

16.4. У разі коли строк дії обставин непереборної сили продовжується більше ніж 60 днів, кожна із Сторін в установленому порядку має право розірвати цей Договір. Остаточні терміни виконання зобов`язань Сторін за цим договором коригуються на період, котрий дорівнює часу, протягом якого діяли обставини непереборної сили, що заважали виконанню зобов`язань Сторін.

17. ВНЕСЕННЯ ЗМІН У ДОГОВІР ТА ЙОГО РОЗІРВАННЯ

17.1. Зміна Договору здійснюється шляхом зміни або доповнення його умов за ініціативою будь-якої Сторони на підставі Додаткової угоди. Додаткова угода є невід`ємною частиною Договору. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» .

17.2. Замовник має право розірвати Договір, надіславши повідомлення Підряднику, у разі:

- прийняття обґрунтованого рішення про припинення виконання робіт, у тому числі, але не виключно, у зв`язку з тривалою затримкою бюджетного фінансування;

- прийняття судом постанови про визнання Підрядника банкрутом.

17.3. Замовник має право ініціювати розірвання Договору, якщо Підрядник за своєї вини:

- допустив відставання темпів виконання робіт від передбачених графіком на 30 робочих днів за відсутності порушення умов Договору Замовником;

- виконав роботи з істотними недоліками і не забезпечив їх усунення у визначений Замовником строк;

- допустив недоліки (дефекти), які виключають можливість використання об`єкта для вказаної в Договорі мети та не можуть бути усунені Підрядником.

17.4. Підрядник має право ініціювати розірвання Договору у разі якщо Замовник:

- не забезпечує виконання своїх договірних зобов`язань щодо строків передачі будівельного майданчика, проектної документації та оплати виконаних робіт.

17.5. У разі розірвання Договору у зв`язку з обставинами, визначеними в п. 17.2., 17.3 Договору, Замовник оплатить Підряднику роботи, фактично виконані на момент розірвання Договору.

17.6. У разі розірвання Договору у зв`язку з обставинами, визначеними в п. 15.2., 15.3 Договору, Підрядник протягом 10-ти робочих днів після прийняття відповідного рішення за актом передасть Замовнику будівельний майданчик та виконані роботи/матеріали (вартість яких фактично сплачена Замовником).

17.7. У разі розірвання Договору за обставинами, визначеними в п. 17.4., Замовник протягом 30-ти робочих днів після прийняття відповідного рішення за актом прийме від Підрядника виконані роботи/матеріали, устаткування (вартість яких фактично сплачена Замовником).

16. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ

16.1. Цей Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та скріплення печатками Сторін і діє до « 31» грудня 2020 року, а в частині розрахунків до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань за цим Договором.

16.2. Строком Договору є час, протягом якого Сторони будуть здійснювати свої права та виконувати свої обов`язки відповідно до Договору.

16.3. Закінчення строку Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії Договору

17. ІНШІ УМОВИ ДОГОВОРУ

17.1. Терміни, що вживаються в Договорі, відповідають визначенням, наведеним у Загальних умовах укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2005 р. N668 (зі змінами та доповненнями).

17.2. У разі виявлення між окремими документами розбіжностей перевага буде надаватися Договору, якщо інше не буде узгоджено Сторонами шляхом укладення Додаткової угоди до Договору.

17.3. Підрядник несе відповідальність за наявність ліцензій, необхідних для виконання робіт, визначених цим Договором та додатками до нього.

17.4. Будь-які повідомлення, претензії, що направляються Сторонами у зв`язку з даним Договором, повинні надаватися належним чином відповідній Стороні виключно в письмовому (паперовому) вигляді. Сторони досягли згоди, що датою повідомлення належним чином Сторін одна одну є день отримання Стороною-адресатом за її адресою, що зазначена у реквізитах Сторін даного Договору поштового рекомендованого відправлення (факт отримання якого адресатом підтверджує відповідний документ від підприємства поштового зв`язку), або день вручення повідомлення (кур`єром чи особисто) уповноваженому представнику Сторони (що підтверджується відповідним підписом представника, який прийняв повідомлення).

17.5. Будь-які зміни та доповнення Договору вважаються дійсними, якщо вони оформлені в письмовій формі та підписані Сторонами.

17.6. Договір укладено у 2х примірниках по одному для кожної Сторони.

Додатки до Договору, які є невід`ємною його частиною:

Додаток 1. Договірна ціна.

Додаток 2. Календарний графік виконання робіт.

Додаток 3 . План фінансування

18. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН

ПІДРЯДНИК: Приватне підприємство ЯЛИК , код ЄДРПОУ: 34019103; місцезнаходження: 09100, Київська обл., місто Біла Церква, бул. Олександрівський, буд. 106, кімната 312; тел..: +38(073) 173-95-02,


Директор В.І. Трищев

Печатка, підпис

ЗАМОВНИК: Комунальне некомерційне підприємство Васильківської районної ради «Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» , код ЄДРПОУ: 38312395, адреса місцезнаходження: 08600, Київська обл., м. Васильків, вул. Декабристів, буд. 87; тел.: НОМЕР_1 ,



Печатка,підпис посада, ПІБ

6. Стягнути з Комунального некомерційного підприємства Васильківської районної ради Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги (08600, Київська область, м. Васильків, вул. Декабристів, буд. 87, ідентифікаційний код 38312395)

на користь Приватного підприємства Ялик (09100, Київська область, м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, буд. 106, кімната 312, ідентифікаційний код 34019103)

8 644,50 грн. (вісім тисяч шістсот сорок чотири гривні п`ятдесят копійок) судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Дане рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення відповідно до ст. ст. 240-241 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення підписано 05.03.2020.

Суддя О.В. Конюх

Дата ухвалення рішення27.01.2020
Оприлюднено06.03.2020
Номер документу88026866
СудочинствоГосподарське