ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
05 березня 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/536/20
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Попов В.Ф., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Елісі" до Державної служби України з безпеки на транспорті, Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про визнання дій протиправними та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 18.02.2020 р. №171212,
встановив :
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому просить:
- визнати незаконними та протиправними дії працівників Управління патрульної поліції в Херсонській області ДПП, які полягають у безпідставній зупинці т/з ДАФ д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_1 , 25.12.2019 року приблизно о 21:34 годин на а/д М14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ 203 км. + 500 метрів;
- визнати протиправною та скасувати постанову № 171212 від 18.02.2020 року про застосування адміністративно-господарського штрафу відносно до ТОВ «Елісі» у розмірі 17000 гривень.
Крім того, позивач просить звільнити його від сплати судового збору на підставі ч. 4 ст. 288 КУпАП за приписами якої, особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення звільняється від сплати державного мита.
Суд роз`яснює, що у даному спорі не можуть бути застосовані положення ч. 4 ст. 288 КУпАП, оскільки предметом оскарження у цій справі є постанова про накладення штрафу, який є адміністративно-господарською санкцією, а не адміністративним стягненням, у зв`язку із чим, підстави для звільнення позивача від сплати судового збору відсутні.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» .
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 1 січня 2020 року у розмірі 2102,00 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч. 3 ст. 6 ЗУ "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У даному випадку подано позов, що має одночасно майновий і немайновий характер, а саме, одна вимога немайнового характеру та майнова, ціна якої складає 17000,00 грн.
Виходячи з наведеного, позивач має сплатити 4204,00 грн (2102,00 грн + 2102,00 грн) судового збору та надати суду відповідний платіжний документ.
Крім того, однією з позовних вимог є скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу, яка прийнята Чорноморським міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки, однак такої особи серед переліку відповідачів немає, тому позивачеві необхідно вирішити питання щодо включення такої особи до складу відповідачів.
Із урахуванням вищенаведеного, така заява відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків, а саме, сплатити судовий збір та включити Чорноморське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки до складу відповідачів у справі.
Суд роз`яснює позивачеві, що на підставі ч. 1 ст. 161 КАС України, позовна заява та додані до неї документи, після приведення її у відповідність до вимог КАС України, має бути надана відповідно до кількості учасників справи.
Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України,
ухвалив :
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Елісі" у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/536/20 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В.Ф. Попов
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2020 |
Оприлюднено | 10.03.2020 |
Номер документу | 88060312 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Попов В.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні