Віньковецький районний суд Хмельницької області
Справа № 670/134/20
Провадження № 2/670/129/20
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
06 березня 2020 року смт. Віньківці
Суддя Віньковецького районного суду Хмельницької області Потапов О. О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки в порядку спадкування , -
В С Т А Н О В И В:
До Віньковецького районного суду 02.03.2020 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки в порядку спадкування .
Вивчивши матеріали позовної заяви, вважаю, що таку слід залишити без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст. 175, ст. 177 ЦПК України з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Також згідно вимог ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Однак, додані до позовної заяви копії письмових доказів не засвідчені належним чином, відповідно до вимог ст. 95 ЦПК України, при цьому позивачами додано до позовної заяви клопотання про розгляд справи за їх відсутності та у позові перелічені додатки із приміткою про те, що оригінал наявний у Позивача .
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, позивачами заявлено вимоги:
-визнати за ОСОБА_1 право на завершення приватизації на земельну ділянку площею 0,57 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населених пунктів Яснозірської сільської ради Віньковецького району Хмельницької області в порядку спадкування за законом після смерті батька;
-визнати протиправною відмову відповідача у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, зобов`язати відповідача повторно розглянути вказану заяву та скасувати наказ про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки спадкоємцю ОСОБА_1 ;
-визнати за ОСОБА_2 право на завершення приватизації на земельну ділянку площею 0,43 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населених пунктів Яснозірської сільської ради Віньковецького району Хмельницької області наданої як соціальному працівнику;
-визнати протиправною відмову відповідача у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, зобов`язати відповідача повторно розглянути вказану заяву та скасувати наказ про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки спадкоємцю ОСОБА_2 .
Відповідно до вимог ст. 7 ч. 6 ЗУ Про судовий збір у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом. У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Відповідно до ст. 4 ч. 2 п. 2 ЗУ Про судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлена 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 840,80 грн.
Враховуючи викладене, та з урахуванням того, що до позовної заяви додана квитанція про сплату ОСОБА_1 судового збору у сумі 840,80 грн., то позивачу ОСОБА_1 додатково слід сплатити судовий збір 840,80 грн., а позивачу ОСОБА_2 - 1681,60 грн. (2х840,80 грн.). Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору :
Отримувач коштів УК у Вiньков.р-ні/Вiньков.р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37614376
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA458999980313161206000022034
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
Частиною 2 статті 185 ЦПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позовну заяву належить залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст. 175, ст. 177, ст. 185 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки в порядку спадкування , - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, - десять днів з дня отримання копії ухвали.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Потапов
Суд | Віньковецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2020 |
Оприлюднено | 10.03.2020 |
Номер документу | 88066149 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Віньковецький районний суд Хмельницької області
Потапов О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні