УХВАЛА
про залишення заяви без руху
Справа № 635/1458/20
Провадження 2/635/1576/2020
10 березня 2020 року смт Покотилівка Харківський район
Харківська область
Суддя Харківського районного суду Харківської області Шинкарчук Я.А., розглянувши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до Циркунівської сільської об`єднаної територіальної громади Харківської області, ОСОБА_2 про скасування рішення Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області , визнання недійсним Державного акту про право власності на землю та зобов`язання вчинити дії та усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Циркунівської сільської об`єднаної територіальної громади Харківської області, ОСОБА_2 про скасування рішення Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області в якій просить:
скасувати Рішення виконавчого комітету Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області № 305 від 13 червня 2002 року та визнати недійсним Державний акт на право приватної власності на землю серії ХР № 026405 від 09 липня 2002 року виданий ОСОБА_2 ;
зобов`язати відповідача ОСОБА_2 знести незаконно встановлений паркан на земельній ділянці № НОМЕР_1 а, яка належить на праві власності ОСОБА_1 на підставі державного акту на право приватної власності серії ХР - 25-97-101219 від 18 серпня 2000 року.
Сягнути з відповідачів на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до частини 3 статті 175 ЦПК України , позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Між тим, позовна заява не відповідає вимогам пункту 6, 7, 8 частини 3 статті 175 ЦПК України , а саме в позовній заяві не зазначено: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися, докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Також, відповідно до пункту 4 частини 3 статті 175 ЦПК України позивачем не сформовані позовні вимоги в частині зобов`язання відповідача ОСОБА_2 вчинити певні дії, тобто не зазначена адреса земельної ділянки (місце розташування) тощо.
Крім того, відповідно до частини 5 статті 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу (частина перша статті 84 ЦПК України).
У той час, позивачем не додано до позовної заяви рішення виконавчого комітету Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області № 305 від 13 червня 2002 року, яке просить скасувати. Як і не надано клопотання про витребування вказаного доказу судом, яке повинно відповідати вимога статті 84 ЦПК України.
Також, згідно вимог статті 177 ЦПК України позивачі повинен додати до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Пунктом 2 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір встановлена ставка судового збору за подання позову немайнового характеру фізичною особою, яка складає 0,4 (840, 80 грн) розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач завертається до суду із позовною заявою, в якій об`єднано три вимог не майнового характеру, а саме: скасування Рішення виконавчого комітету Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області, визнання недійсним Державного акту на право приватної власності на землю та зобов`язання вчинити певні дії.
Позивачем на виконання вимог частин 4 статті 177 ЦПК України до позовної заяви додана квитанція про сплату судового збору у розмірі 840, 40 гривень, тобто як за одну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи зазначене судовий збір сплачений не в повному розмірі, а тому позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 1681, 60 грн, про що надати до суду відповідний документ. Судовий збір повинен бути доплачений на розрахунковий рахунок: отримувач коштів УК Харківськом рн/ХарківР/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37999633, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA898999980313121206000020429, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу судовий збір.
Окрім того, позивачем не виконані вимоги статті 95 ЦПК України, а саме надані до позовної заяви документи не засвідчені належним чином.
Порядок засвідчення копій документів відповідає пунктам 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55).
За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів Згідно з оригіналом ; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Дані обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За цих обставин, згідно з частиною 1 статті 185 ЦПК України позовну заяву належить залишити без руху, надати позивачу строк для усунення недоліків відповідно до цієї ухвали в десять днів з дня її вручення і роз`яснити, що інакше заява буде вважатися неподаною і повернута.
Керуючись ст. ст. 175 , 177, 185 ЦПК України , суддя, -
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Циркунівської сільської об`єднаної територіальної громади Харківської області, ОСОБА_2 про скасування рішення Циркунівської сільської ради Харківського району Харківської області , визнання недійсним Державного акту про право власності на землю та зобов`язання вчинити дії та усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви та надати строк десять днів з дня отримання ним ухвали для їх усунення.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 175 ЦПК України , позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею .
Ухвала складена та підписана суддею 10 березня 2020 року
Суддя Я.А. Шинкарчук
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2020 |
Оприлюднено | 11.03.2020 |
Номер документу | 88095212 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Шинкарчук Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні