ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
"10" березня 2020 р. Справа № 926/914-б/14
За заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Боянівка Імпекс ЛТД", м.Чернівці
про банкрутство
Суддя Дутка В.В.
Представники
від кредиторів - не з`явилися
від банкрута - Сидора І.Ю., ордер серії СЕ від 10.03.2020
СУТЬ СПОРУ : Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 16.12.2014 порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Боянівка Імпекс ЛТД» .
Постановою від 30.06.2015 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру.
19.02.2020 до суду від ліквідатора Унгуряну Д.В. надійшло клопотання, в якому він просить: скасувати (припинити) обтяження, що накладене на нерухоме майно, що належить ТОВ Боянівка Імпекс ЛТД , яке внесене до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за записом №3524583 (спеціальний розділ) від 25.11.2013; зобов`язати державних реєстраторів внести записи в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно про скасування (вилучення) обтяження.
Ухвалою від 20.02.2020 розгляд клопотання ліквідатора призначено на 10.03.2020.
У судовому засіданні 10.03.2020 представник ліквідатора просив задовольнити клопотання про скасування обтяження.
Представники кредиторів у засідання не з`явилися, що не перешкоджає розгляду клопотання ліквідатора оскільки учасники справи належним чином повідомлені про розгляд клопотання.
Розглянувши подане ліквідатором клопотання судом встановлено.
У процесі здійснення ліквідаційної процедури ліквідатором виникло питання щодо відчуження майна банкрута, на яке накладено обтяження, у зв`язку з чим ліквідатор просить: скасувати (припинити) обтяження, що накладене на нерухоме майно, що належить ТОВ Боянівка Імпекс ЛТД яке внесене до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за записом №3524583 (спеціальний розділ) від 25.11.2013; зобов`язати державних реєстраторів внести записи в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно про скасування (вилучення) наступного обтяження:
· номер запису про обтяження 3524583 (спеціальний розділ); дата, час державної реєстрації 25.11.2013 12:03:10, державний реєстратор: Бугай Богдана Василівна, Реєстраційна служба Чернівецького міського управління юстиції Чернівецької області; підстава виникнення обтяження: постанова про арешт майна боржника, серія та номер: б/н, виданий 20.11.2013, видавник Головний державний виконавець Антишина Г.М.
Відповідно до ч. 1 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор з дня свого призначення приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;
В обґрунтування клопотання про скасування обтяження ліквідатор зазначає, що арешт на все нерухоме майно банкрута застосований згідно постанови державного виконавця Першотравневого відділу ДВС Чернівецького МУЮ в межах виконавчого провадження №39713460. При цьому постановою державного виконавця від 18.07.2014 зазначене виконавче провадження закінчено.
Таким чином, обтяження щодо заборони відчуження майна банкрута перешкоджають виконанню ліквідатором повноважень, покладених на нього ст.61 Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 КУзПБ з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
При цьому, зняття заборон та арештів із майна боржника у порядку статті 59 КУзПБ є безумовним, і стосуються будь-яких органів і посадових осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України Про виконавче провадження , у разі закінчення виконавчого провадження (крім офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчення виконавчого провадження за судовим рішенням, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також, крім випадків не стягнення виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, не стягнення основної винагороди приватним виконавцем), повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв`язку із закінченням виконавчого провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 59 Закону України Про виконавче провадження арешт може бути знятий за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор з дня свого призначення приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;
Однак наявність арештів та обтяжень обмежує права ліквідатора, що передбачені ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства та унеможливлює ефективне здійснення ним своїх функцій.
Існування не скасованих заборон на відчуження активів банкрута перешкоджає ліквідатору у виконанні покладених на нього Законом обов`язків.
Відповідно до ст. 43 Закону України "Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень" відомості про припинення обтяження реєструються держателем або реєстратором Державного реєстру на підставі рішення суду або заяви обтяжувача, в якій зазначаються реєстраційний номер запису, найменування боржника, ідентифікаційний код боржника в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України чи індивідуальний ідентифікаційний номер боржника в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов`язкових платежів та інформація про припинення обтяження. Записи щодо обтяжень, які втратили свою чинність, підлягають вилученню з Державного реєстру через шість місяців після реєстрації відомостей про припинення обтяження.
За загальним правилом зняття заборон та арештів з майна боржника в порядку ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб, у тому числі реєструючих, та не потребує подальшого винесення окремих судових рішень, а також сплати додаткових коштів, однак, якщо посадова особа ухиляється від виконання постанови суду про визнання боржника банкрутом, зацікавлена особа вправі звернутися до суду з відповідною заявою (клопотанням, скаргою). Розгляд такої заяви судом відбувається виключно в межах справи про банкрутство.
При цьому винесення судом окремого судового рішення про звільнення майна боржника від обтяжень лише конкретизує обов`язок осіб, визначений законом, та може бути підставою для відповідальності цих осіб за невиконання рішення суду у встановленому порядку.
Таким чином, господарський суд вважає, що покладення обов`язку щодо вчинення дій по зняттю арешту та заборони на реєстратора та інших осіб не входить до повноважень господарського суду та є неналежним способом захисту інтересів як боржника, так і кредиторів у ліквідаційній процедурі.
Дана правова позиція узгоджується з постановою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 14.03.2018 по справі № 10/Б-5022/1359/2011.
З огляду на вищевикладене, господарський суд прийшов до висновку про необхідність задоволення клопотання ліквідатора від 19.02.2020 про скасування обтяження, накладеного на нерухоме майно банкрута частково.
Керуючись ч.1 ст. 59, ч.1 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1.Клопотання ліквідатора Унгуряну Д.В. від 19.02.2020 задовольнити частково. 2.Скасувати (припинити) обтяження, що накладене на нерухоме майно, що належить товариству з обмеженою відповідальністю Боянівка Імпекс ЛТД (58009, м. Чернівці, вул.Миколаївська,36"Н", код ЄДРПОУ 31620929), і яке внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно:
номер запису про обтяження 3524583 (спеціальний розділ); дата, час державної реєстрації: 25.11.2013 12:03:10, державний реєстратор: Бугай Богдана Василівна, Реєстраційна служба Чернівецького міського управління юстиції Чернівецької області; підстава виникнення обтяження: постанова про арешт майна боржника, серія та номер: б/н, виданий 20.11.2013, видавник Головний державний виконавець Антишина Г.М.
3. В іншій частині клопотання ліквідатора відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дати складення та підписання повного тексту ухвали шляхом подання апеляційної скарги до Західного апеляційного господарського суду через господарський суд Чернівецької області.
Повний текст ухвали виготовлено і підписано 10.03.2020.
Суддя В.В.Дутка
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2020 |
Оприлюднено | 12.03.2020 |
Номер документу | 88105970 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні